Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Uchwyty do pompek

Podpórki do pompek jest to sprzęt sportowy służący do bardziej efektywnego wykonywania tzw. pompek, czyli uginania i prostowania ramion w podporze przodem. Uchwyty, dzięki swojej budowie pomagają w wykonaniu prawidłowej, kompletnej pompki. Ruch ramion jest większy, a ręce są stabilniej oparte, dzięki czemu masz pewność stabilnego uchwytu. Spróbuj i popraw jakość swojego treningu. 

Uchwyty do pompek

Pompki stanowią jedno z najlepszych i najskuteczniejszych ćwiczeń, na klatkę piersiową. Jeżeli zatem dążysz do rozbudowania klatki piersiowej i wzmocnienia mięśni górnych partii ciała, pompki powinny stanowić ćwiczenie, które zagości na stałe w Twoim planie treningowym. Jest to także łatwa i prosta droga do "sześciopaku" na brzuchu oraz poprawienia sylwetki– albowiem podczas wykonywania tego ćwiczenia mocno angażowane są mięśnie brzucha, w tym mięśnie stabilizujące korpus, odpowiedzialne m.in. za poprawną postawę ciała Pomimo obecnie panującej mody na siłownie, niektórzy wolą ćwiczyć w domowym zaciszu. Takie ćwiczenia wcale nie muszą być gorsze od tych wykonywanych na sali treningowej. Ćwicząc w domu, z pewnością warto zaopatrzyć się w uchwyt do pompek, jest to niewielki wydatek, a przynosi on wiele możliwości i łatwy sposób na urozmaicenie swoich treningów.

 

Uchwyty do pompek - czy warto?

1. Cena - pierwszy element przemawiający za słusznością zakupu to niewątpliwie koszt tych przyrządów, można je kupić już od ok. 30 złotych. 2. Chęć zmian - jeżeli zwykłe treningi stają się dla Ciebie nudne, to podpórki urozmaicą trening i podniosą jego efektywność 3. Poręczność - uchwyty zajmują niewiele miejsca, dlatego idealnie sprawdzają się w domowej siłowni, nawet o niewielkim metrażu. Są także łatwe w transporcie więc można brać je ze sobą na wyjazdy i ćwiczyć w dowolnym miejscu. 4. Funkcjonalność - pozwalają na trening niemal wszystkich partii ciała oraz wykonywanie różnego rodzaju pompek. Na uchwytach do pompek można wykonywać pompki bardziej pogłębione niż zwykłe, które w większym stopniu pozwalają na pobudzenie mięśni do pracy- tym samym przynoszą lepsze efekty z ćwiczeń. Wąsko rozstawione uchwyty - silniej angażują tricepsy, podobnie jak przy wykonywaniu pompek odwrotnych, a dodatkowo bardzo wzmacniają siłę i wytrzymałość. Szeroko rozstawione uchwyty - pozwalają na zaangażowanie silniejszych mięśni samej klatki piersiowej. Uchwyty do pompek są przydatnym dodatkiem do wykonywania różnego rodzaju pompek, ale nie tylko, można wykorzystywać je również jako poręcze i wykonywać wiele innych ćwiczeń. Tak więc warto w nie zainwestować, bo nie jest to duży wydatek, a daje wiele możliwości ćwiczeń.

 

Uchwyty do pompek - ćwiczenia

Triceps: 1. Wąski rozstaw Uchwyty ustaw wąsko i pod skosem, tak aby kciuki skierowane były do siebie ku środkowi, a następnie wykonuj ugięcia w ramionach 2. Równolegle Uchwyty ustaw jeden za drugim,w niewielkiej odległości, tak aby znajdowały się do siebie równolegle, przy tym ćwiczeniu podczas uginania rąk łokcie rozchodzą się na boki. 3. Pompki odwrotne/rzymskie Uchwyty ustaw jak do zwykłych pompek, w szerszym rozstawieniu niż przy poprzednich ćwiczeniach, a następnie odwróć się tyłem i wykonuj ugięcia rąk. Barki: 1. Wąski rozstaw Uchwyty ustaw podobnie jak przy pierwszym ćwiczeniu na triceps, z tym że skierowane do zewnątrz i wykonuj pompki. 2. Szerokość barków Uchwyty ustaw na szerokość swoich barków, lekko skierowane ku środkowi i wykonuj ugięcia rąk. 3. Szeroki rozstaw Ustaw uchwyty szeroko, skierowane ku zewnętrznej stronie i wykonuj pompki. Klatka piersiowa 1. Pompki nierównomierne z przeskokiem Jedną rękę trzymaj na uchwycie, drugą na ziemi. Wybijaj się z pompki i zmieniaj rękę chwytającą. 2. Pompki na pięć Uchwyty ustaw na szerokość barków, pierwsze 4 pompki wykonaj szybko i głęboko, poniżej linii rąk, bez pełnego wyprostu w łokciach, ostatnie powtórzenie zrób energicznie, aż do pełnego wyprostu ramion.

 

Uchwyty do pompek jakie wybrać?

Wydawałoby się, że uchwyt do pompek to taki prosty przyrząd, że nie ma większego znaczenia jaki zakupimy. Jednak i tu, na obecnym rynku, pojawia się wybór. Oprócz klasycznych uchwytów w sprzedaży dostępne są także obrotowe uchwyty do pompek. W przypadku tego rodzaju przyrządów warto kupić takie uchwyty, w których rączki położne są stosunkowo wysoko, co pomoże lepiej znieść wysiłek fizyczny. Obrotowy uchwyt powoduje, że w trakcie wykonywania ćwiczeń można zmieniać kąt pod jakim układamy ręce. Powszechnie stosowanym wariantem jest ustawienie uchwytów równolegle do tułowia w fazie górnej, podczas gdy następuje skurcz mięśni piersiowych, co poprawia napięcie mięśni, a następnie stopniowe przejście do fazy dolnej z równoczesnym przekręceniem uchwytów do pozycji poprzecznej- w stosunku do tułowia. Płynny obrót w trakcie wykonywania pompek łagodzi niekorzystne naprężenia w stawach barkowych, ponadto niestabilność pozycji sprawia, że mięśnie zaczynają pracować intensywniej. Jeżeli zatem masz wybór, musisz zdecydować, które uchwyty będą dla Ciebie odpowiednie. Dokonując wyboru weź pod uwagę swój stopień zaawansowania. Pamiętaj, że podpórki obrotowe łagodzą naprężenia, ale powodują także uczucie niestabilności, przez co mogą nie sprawdzić się u początkujących. Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami- postaw na klasyczne, nieruchome uchwyty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium