Opcje przeglądania

Tenis stołowy

Choć sporty rakietowe mają rzeszę fanów, z nich wszystkich to jednak tenis stołowy cieszy się największą popularnością. Nic dziwnego, to idealna dyscyplina zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To także rewelacyjna forma aktywnego wypoczynku w gronie znajomych. Podstawowym sprzętem do tenisa stołowego są stół do ping-ponga, rakietki oraz piłeczka. Chcesz grać? Zobacz, co dla Ciebie mamy! 

Tenis stołowy to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Ponieważ gra nie wymaga ani profesjonalnych umiejętności, ani dużych nakładów finansowych, po paletki do ping ponga sięgają nie tylko zawodowcy. Sport ten jest szczególnie popularny wśród dzieci i młodzieży, stąd ping pong jest nieodzownym elementem każdych wakacji. Stoły do gry znajdują się na wyposażeniu prawie każdego ośrodka kolonijnego i wczasowego. Jeśli jesteś fanem tego sportu i w wolnym czasie umawiasz się na rozegranie kilku setów, na pewno zainteresują Cię akcesoria do tenisa stołowego, które nie zajmują dużo miejsca, a pozwalają na dużą swobodę podczas planowania rozgrywek.

Rakietki do tenisa stołowego

Gra w ping ponga, zwłaszcza rekreacyjna, nie wymaga specjalnego stroju, jednak niezbędny jest stół, który zazwyczaj znajduje się na wyposażeniu sal sportowych, oraz rakietki i piłeczki. Rakietki dostosowane są do różnego rodzaju poziomu gry, a trzy jej najważniejsze składowe - drewniana konstrukcja, kształt rączki i rodzaj okładziny - decydują o charakterze gry. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby odpowiednio dobrać rakietkę do własnych potrzeb. Inna sprawdzi się u weekendowego gracza, a inna u zawodowca. Konstrukcja rakietki - każda rakietka zbudowana jest z drewnianej sklejki. Ciężkie rakietki, czyli wyprodukowane z większej ilości warstw, zapewniają większą siłę uderzenia, jednak pozwalają na mniejszą ilość manewrów i odwrotnie, lżejsze i bardziej miękkie rakietki gwarantują większą kontrolę uderzeń w czasie gry lecz mniejszą siłę. Czasami dla podniesienia twardości sprzętu środkową warstwę wytwarza się z carbonu, który pozwala na szybszą i bardziej efektywną grę. Warto zauważyć, że ciężkie rakietki mogą obciążyć niewprawioną dłoń, dlatego nie są polecane początkującym graczom. Rączka rakietki - zbudowana jest również z drewna. Zazwyczaj ma prosty kształt lub jest lekko wklęsła. Najwygodniejsze rakietki mają uchwyt dopasowany do kształtu dłoni, co znacznie ułatwia grę oraz zwiększa swobodę. Okładzina - wykonana z tworzywa sztucznego okładzina również wpływa na stopień twardości rakietki. Dodatkowo jej grubość ma wpływ na charakter gry. Przyjęło się, że dla początkujących graczy najlepsza jest rakietka z okładziną o grubości od 1,2 do 1,4 mm. Gracze ofensywni powinni zaopatrzyć się w rakietkę z okładziną od 1,5 mm, a grający w defensywie - 1,15 mm. Cechy rakietki do ping ponga przedstawione są zazwyczaj na opakowaniu w skali od 1 do 10 lub od 10 do 100. Dodatkową zaletą rakietek jest certyfikat Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF), który pozwala używać ich podczas rozgrywek ligowych i mistrzowskich.

Piłeczki do tenisa stołowego

Piłeczki do ping ponga zazwyczaj wykonane są z plastiku lub celuloidu. Tylko pozornie jest to najmniej ważny element gry. Niskiej jakości piłeczki z widocznym klejeniem słabo się odbijają, co znacznie obniża poziom gry. Zazwyczaj piłeczki podzielone są na trzy kategorie. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na oznaczenia na opakowaniu, aby dobrać piłeczki odpowiednie do prezentowanego poziomu gry. Piłeczki z jedną gwiazdką - przeznaczone dla początkujących graczy i osób uczących się. Charakteryzuje je wolniejszy ruch oraz możliwość przewidzenia trajektorii lotu. Świetnie sprawdzą się również podczas rekreacyjnych rozgrywek. Piłeczki z dwiema gwiazdkami - to piłeczki bardziej profesjonalne, przeznaczone dla osób, których poziom gry jest już zaawansowany. Idealnie nadają się do trenowania oraz do amatorskich turniejów. Piłeczki z trzema gwiazdkami - dla osób bardzo zaawansowanych i zawodowców. Ponieważ spełniają wszystkie wymogi Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego używane są na wszystkich oficjalnych wydarzeniach sportowych. W zawodowym sporcie znaczenie ma również kolor piłeczek. Zgodnie z oficjalnymi zasadami białe piłeczki mogą być używane jedynie podczas gry na stole w kolorze zielonym, a piłeczki pomarańczowe - na stole w kolorze niebieskim.

Akcesoria do ping ponga dla pasjonatów sportu

Inwestując we własny sprzęt warto dopisać do listy również siatkę do zamocowania na stole. Nie zajmuje ona duża miejsca, a pozwala na prowadzenie profesjonalnej gry nawet w sytuacji, gdy do dyspozycji graczy będzie jedynie sam stół. Siatka wyposażona jest w wygodne i łatwe w zamontowaniu uchwyty, których montaż nie wymaga praktycznie żadnych zdolności technicznych. Akcesoria do tenisa stołowego można również kupić w komplecie. Zestawy do ping ponga, w skład których wchodzą dwie rakietki, rozwijana siatka oraz piłeczki, to bardzo praktyczny zakup. Sprawdzi się on zarówno podczas profesjonalnych, jak i rekreacyjnych rozgrywek tenisa stołowego, a zwłaszcza podczas wyjazdów. Osoby, które regularnie trenują tenis stołowy lub są wielkimi fanami tego sportu na pewno zainteresuje dodatkowe wyposażenie, które co prawda nie ma wpływu na poziom samej gry, jednak z pewnością pomaga wprowadzić ład i porządek. Właściciele własnych rakietek mogą zaopatrzyć się w bardzo praktyczny ochronny pokrowiec, który niekiedy dołączany jest w zestawie do samej rakietki. Pozwoli on bezpiecznie przewozić rakietkę i ochroni ją przed zniszczeniem podczas przechowywania pomiędzy rozgrywkami. Z kolei przenośna tablica wyników będzie niezbędna dla osób, które podczas gry w tenisa stołowego lubią poczuć ducha rywalizacji. Różny rozmiar tego produktu pozwala wybrać tablicę odpowiednio do potrzeb - łatwa do przewożenia mniejsza tablica sprawdzi się podczas wyjazdów i okazjonalnych rozgrywek, duża - będzie świetnym wyposażeniem świetlicy czy sali sportowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium