Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Sztangi

Sztanga do ćwiczeń to wszechstronne urządzenie, które pomaga nie tylko rozbudować masę mięśniową, ale także odpowiednio wyrzeźbić sylwetkę. Efektywność tego treningu w dużej mierze opiera się na obciążeniu sztangi, co pozwala progresywnie dążyć do wyznaczonego celu. Przekonaj się na własnym ciele! 

Sztangi treningowe

Nakładki na gryf sztangę drążek fat grips 2 sztuki HMS FR01 szare Nakładki na gryf sztangę drążek fat grips 2 sztuki HMS FR01 szare
Producent: HMS
Cena:

33,90 zł

Cena regularna: 39,00 zł

Najniższa cena: 39,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • -13%

Sztangi z obciążeniem do ćwiczeń – jakie wybrać do swojej siłowni?

Istnieje wiele różnych opcji, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego rodzaju sztangi do domowej siłowni. Może to być trochę przytłaczające, ale nie martw się! Służymy pomocą. Po pierwsze, musisz zdecydować, jakiej wielkości sztangi potrzebujesz. Będzie to zależało od ćwiczeń, które będziesz wykonywać i własnej siły. Jeśli dopiero zaczynasz, polecamy mniejszą sztangę, np. 20 kg. Gdy staniesz się silniejszy, możesz przejść na cięższą sztangę. Następnie musisz zdecydować, jakiego rodzaju ciężaru chcesz używać. Istnieją dwa główne rodzaje ciężarków: Odważniki olimpijskie i odważniki standardowe. Odważniki olimpijskie są zwykle używane w wyczynowym podnoszeniu ciężarów i mają w środku otwór o średnicy 2 cali. Standardowe ciężarki mają otwór o średnicy 1 cala i są bardziej popularne w domowych siłowniach.

Na koniec musisz zdecydować, jaki rodzaj wykończenia chcesz mieć na swojej sztandze. Istnieją trzy główne rodzaje wykończenia: czarna oksyda, jasny cynk i stal nierdzewna. Czarna oksyda jest najbardziej popularny wybór dla domowych siłowni, ponieważ jest tańszy i łatwiejszy w utrzymaniu. Jasny cynk jest trwalszym wykończeniem, ale wymaga więcej zabiegów konserwacyjnych. Stal nierdzewna jest najdroższą opcją, ale jest też najtrwalsza.

Teraz, gdy już wiesz, czego szukać, oto nasze trzy najlepsze propozycje najlepszych sztang do domowej siłowni:

1. Sztanga HMS Body z obciążeniem

2. Sztangi z obciążeniem Bowflex

3. Sztanga z obciążeniem Body Pump s

Sztangi HMS Body weight to nasz najlepszy wybór, ponieważ są wykonane z wysokiej jakości materiałów i przeznaczone do użytku domowego. Mają czarne oksydowane wykończenie i są dostępne w rozmiarach 20 kg, 30 kg i 40 kg.

Sztangi Bowflex to nasz drugi wybór, ponieważ są one również wykonane z wysokiej jakości materiałów i przeznaczone do użytku domowego. Mają wykończenie z jasnego cynku i są dostępne w rozmiarach 20, 30 i 40 kg.

Sztangi obciążane Body Pump to nasz trzeci wybór, ponieważ są wykonane z wysokiej jakości materiałów i przeznaczone do użytku domowego. Mają wykończenie ze stali nierdzewnej i są dostępne w rozmiarach 20 kg, 30 kg i 40 kg.

My mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny w wyborze najlepszej sztangi do Twojej domowej siłowni. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, skontaktuj się z nami.

Sztanga a gryf do ćwiczeń – jakie są różnice?

Gryf jest podstawowym elementem każdego treningu podnoszenia ciężarów. Jest to długi, metalowy pręt. Razem z talerzami obciążającymi przymocowanymi do każdego końca tworzy sztangę.

Gryfy są używane do różnych rodzajów ćwiczeń, takich jak przysiady, wyciskanie. Gryfy do ćwiczeń są często używane do ćwiczeń rehabilitacyjnych lub do ćwiczeń w ramach fizykoterapii.

Sztangi są dostępne w różnych rozmiarach, o różnej wadze i długości. Rozmiar, waga i długość sztangi lub sztangielek do ćwiczeń zależy od wykonywanych ćwiczeń.

Jakie ćwiczenia, które można wykonywać ze sztangą z obciążeniem?

Najpopularniejsze ćwiczenia, które można wykonywać ze sztangą, to wyciskanie na ławce, przysiad i martwy ciąg. Ćwiczenia te świetnie nadają się do budowania mięśni i siły. Inne ćwiczenia, które można wykonywać ze sztangą, to wyciskanie na barki, skręcanie bicepsów i rozciąganie tricepsów.

Jak wykonać poszczególne ćwiczenia:

wyciskanie na ławce:

– Umieść sztangę na stojaku mniej więcej na wysokości ramion. – Wejdź pod sztangę i ustaw ją tak, aby spoczywała na górnej części klatki piersiowej. – Chwyć sztangę dłońmi rozstawionymi na szerokość barków. – Podnieś sztangę ze stojaka i trzymaj ją na wysokości ramion nad klatką piersiową. – Obniż sztangę do klatki piersiowej, a następnie wyciśnij ją z powrotem do pozycji wyjściowej.

Przysiady ze sztangą:

– Umieść sztangę w poprzek pleców i chwyć ją dłońmi na szerokość barków. – Zrób krok do przodu, stopy rozstawiając na szerokość bioder, i opuść ciało, aż uda znajdą się równolegle do podłogi – Wciśnij pięty, aby powrócić do pozycji wyjściowej .

Martwy ciąg:

– Połóż sztangę na podłodze przed sobą. – Pochyl się i chwyć sztangę dłońmi na szerokość barków. – Utrzymując proste plecy, podnieś sztangę z podłogi i trzymaj ją przed sobą na odległość ramion. – Opuść sztangę z powrotem na podłogę.

Wyciskanie na barki:

– Zacznij od trzymania sztangi na wysokości ramion, z dłońmi skierowanymi do przodu i rozstawionymi na szerokość barków. – Wyciśnij sztangę nad głowę, aż ramiona będą w pełni wyprostowane – Opuść sztangę z powrotem na wysokość barków i powtórz ćwiczenie.

Skręt bicepsów:

– chwyć sztangę dłonie skierowane do góry i ręce rozstawione na szerokość barków. – Podwijaj sztangę w kierunku klatki piersiowej, trzymając łokcie blisko boków. – Skręć nadgarstki tak, aby dłonie były skierowane do przodu w górnej części podwijania. – Opuść sztangę z powrotem do pozycji wyjściowej.

Rozciąganie tricepsów:

– Zacznij od trzymania sztangi nad głową z całkowicie wyprostowanymi ramionami – Ugnij jeden łokieć i opuszczaj ciężar za głowę, aż poczujesz rozciąganie w mięśniu trójgłowym ramienia – Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie z drugą ręką.

Ile waży sztanga z obciążeniem i bez obciążenia?

Sztanga bez talerzy obciążających waży zwykle od 20 do 40 kg. Waga sztangi z talerzami obciążającymi zależy od rodzaju i wielkości talerzy obciążających. Talerze olimpijskie mogą ważyć od 1,25 kg do 25 kg, a talerze standardowe od 0,5 kg do 10 kg.

Jak wybrać odpowiednią sztangę?

Rodzaj sztangi, jakiej potrzebujesz, zależy od ćwiczeń, które planujesz wykonywać, oraz od Twoich celów siłowych. Jeśli dopiero zaczynasz, polecamy sztangę o średnicy około 2,5 cm i długości 1,2 m. Jeśli jesteś bardziej doświadczony, możesz potrzebować grubszej sztangi (o średnicy 3 cm) lub dłuższej sztanga (1,5 – 2 m). Aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru odpowiedniej sztangi, należy skonsultować się z certyfikowanym trenerem fitness lub instruktorem.

Jak przechowywać sztangę?

Gdy sztanga nie jest używana, zalecamy przechowywanie jej w suchym i chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Ważne jest również, aby przechowywać sztangę z dala od dzieci i zwierząt domowych.

Jakie mięśnie pracują przy wykonywaniu ćwiczeń ze sztangą?

Mięśnie pracujące podczas wykonywania ćwiczeń ze sztangą zależą od wykonywanego ćwiczenia. Na przykład, ćwiczenie w przysiadzie angażuje mięśnie nóg (czworogłowe, ścięgna, łydki), podczas gdy ćwiczenie w wyciskaniu na ławce angażuje mięśnie klatki piersiowej, barków i ramion (piersiowe, dwugłowe, trójgłowe). Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jakie mięśnie pracują przy każdym ćwiczeniu, należy skonsultować się z certyfikowanym trenerem fitness lub instruktorem.

Sztanga z obciążeniem czy hantle – co wybrać?

Wybór, czy użyć sztangi czy hantli, zależy od Twoich celów treningowych i ćwiczeń, które zamierzasz wykonywać. Jeśli dopiero zaczynasz, zalecamy używanie przyrządów, jak hantle do ćwiczeń wykorzystując najlepiej ławeczki treningowe, ponieważ łatwiej jest je kontrolować niż sztangi. Gdy nabierzesz siły, możesz spróbować używać sztangi. Część ćwiczeń nie wykonamy ze sztangą np. : podwijanie bicepsów, wyciskanie na barki i rozciąganie tricepsów. Do tych ćwiczeń potrzebne są hantle. Jeśli Twoim celem jest rozwój masy mięśniowej, powinieneś używać sztangi, ponieważ pozwala ona na umieszczenie na niej większego ciężaru. Jest to szczególnie ważne w przypadku takich ćwiczeń, jak przysiady i martwy ciąg. Jeśli Twoim celem jest poprawa siły i wytrzymałości, możesz używać zarówno sztangi, jak i hantli.

Niektórzy ludzie uważają, że używanie hantli pomaga im skupić się na każdej stronie ciała w równym stopniu, podczas gdy inni uważają, że łatwiej jest utrzymać dobrą formę ze sztangą. Ostatecznie decyzja, którego sprzętu użyć, sprowadza się do osobistych preferencji. Jeśli nie jesteś pewien, którego z nich użyć, zalecamy wypróbowanie obu i sprawdzenie, który z nich bardziej Ci się podoba.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium