Planujesz zakup dla dziecka? A może sam szukasz prezentu dla siebie? Zastanów się dobrze, najlepiej swoją uwagę przenieść w stronę sprzętu z którego będzie można aktywne korzystać. Ważna jest oczywiście satysfakcja płynąca z zabawy. Idealnie w ten opis wpisuje się hulajnoga klasyczna.

Zapewnia rozrywkę dla posiadaczy w każdym wieku, od najmłodszych poprzez osoby dorosłe po te w podeszłym wieku. W wielkomiejskich aglomeracjach sprawdza się również jako idealny na zatłoczone ulice środek transportu.Prostota w budowie hulajnogi Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że hulajnoga klasyczna to skomplikowana konstrukcja, w gruncie hulajnogi miejskie, hulajnogi klasyczne to tak naprawdę proste urządzenia – w przeciwieństwie do tych wyczynowych – rzeczy składa się pokrótce z lekkiej aluminiowej ramy, podestu i zestawu kół. Takie hulajnogi dla początkujących składają się z regulowanej kierownicy, często opatrzona jest wygodną i miękką w dotyku rączką. Różne wersje kolorystyczne rączek sprawiają, że hulajnogi mogą być spersonalizowane pod konkretne gusta. Hulajnogi składane dodatkowo posiadają – jak sama nazwa wskazuje – składany podest, który ułatwia transport i przechowywanie.

Tanie hulajnogi klasyczne do miasta i szkoły

Hulajnogi do miasta to podstawowa kategoria. Dostępne są dla ludzi w każdym wieku. Pamiętajmy, że nie są zarezerwowane tylko dla dzieci. Hulajnogi z ręcznym hamulcem sprawdzą się w praktycznie każdej zakorkowanej i zatłoczonej aglomeracji. Wygoda jej użytkowania i prędkość przemieszczania sprawia, że hulajnogi klasyczne wybierane są nie tylko jako środek transportu z punku A do punktu B ale jako środek przejażdżki rekreacyjnej po parku, miejskiej zieleni lub nawet jako transport do szkoły czy na uczelnię. Hulajnogi miejskie zostały maksymalnie dopracowane pod kątem funkcjonalności, posiadają składaną konstrukcję, która umożliwia jej łatwy transport w środkach masowej komunikacji lub przechowywanie zarówno w domu, pracy czy szkole. Warto wspomnieć również, że w mieście – nie ważne czy dużym czy małym – powodzeniem cieszy się również hulajnoga do skakania. Aktywność sportowa wykorzystująca ten rodzaj hulajnogi cieszy się coraz większym zainteresowaniem, powstają zawody rangi nie tylko lokalnej ale również i międzynarodowej.

Co musisz wiedzieć przed zakupem klasycznej hulajnogi

Najważniejszym pytaniem przed zakupem jest to do czego ma służyć hulajnoga klasyczna? Czy do wspomnianego skakania, gdyż dopiero uczymy się owej dyscypliny, czy jako jeden z potencjalnych środków transportu z domu do pracy czy szkoły?

Całkiem inna hulajnoga będzie dla celów rekreacyjnych, a inna o uprawiania jazdy wyczynowej. Na rynku roi się do różnych modeli hulajnóg, nie tylko w rozróżnieniu na szereg kategorii (wyczynowe, trójkołowe- dla nauki dla najmłodszych adeptów, z pompowanymi kołami, które posiadają podwyższony komfort użytkowania) ale również wewnątrz nich występują spore różnice cenowe. Różnice te wynikają w głównej mierze z jakości zastosowanych materiałów lub dodatków poprawiających komfort czy wytrzymałość hulajnogi. Zanim dokonamy zakupu warto co nie co dowiedzieć się o nich, aby wybrać mądrze. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na to aby wysokość kierownicy była regulowana.


Kupując hulajnogę dla najmłodszych musimy pamiętać, że dzieci rosną. Fakt ten jest często zapominany przy poszukiwaniu hulajnogi, cieszymy się z udanego zakupu, a po roku, dwóch latach – gdy nasza hulajnoga takowej regulacji nie posiada – hulajnogę możemy spisać na straty. Regulacja wysokości kierownicy pozwoli zwiększyć nam o ładnych parę lat możliwości jej użytkowania. W następnej kolejności pomyślmy o wygodzie podróżowania z hulajnogą. Otóż będą momenty w których będziemy transportować hulajnogę, czy to w pociągu, autobusie, czy będziemy musieli ją schować w szafce. Tak czy owak warto poszukać takiej, która będzie miała łatwą do wykorzystania klamrę dzięki której hulajnogę złożymy jednym prostym ruchem.

Gdy poszukujemy hulajnogę dla osoby dorosłej to warto sprawdzić jej wytrzymałość. Jest to może trochę niezręczna sytuacja, gdyż może się okazać, że upatrzona przez nas hulajnoga jest za mało wytrzymała. Jednak zdecydowanie lepiej przeanalizować ten fakt zawczasu niż później żałować po fakcie. Pod kątem ciągłego użytkowania sprawdźmy dokładnie, najlepiej dwa razy z jakich materiałów zrobione są poszczególne elementy hulajnogi.


Zwróćmy szczególną uwagę na elementy zużywające się, czy kółka hulajnogi wykonane są z plastiku, z kauczuku, a może w wygodne pompowane koła. Myśląc o kołach pamiętajmy, że wewnątrz nich znajdują się łożyska, które wyrabiają się wraz z przebiegiem. Hulajnogi z dolnych przedziałów cenowych posiadają łożyska wykonane z gorszych jakościowo materiałów. Takie materiały po czasie szybciej się zużywają, wpływa to na zwiększone koszty użytkowania.

Hulajnogi dla początkujących i zaawansowanych

Oprócz kategorii dostosowanych do użytkowania hulajnogi możemy przypisać jeszcze według stopnia zaawansowania. Nie ważne czy szukamy hulajnogi dla zaawansowanych czy dla początkujących ważne jest aby była dopasowana do wagi i wzrostu użytkownika. Dla początkujących użytkowników najważniejsza jest prostota użytkowania, która powinna iść w parze z łatwością obsługi, ewentualnych napraw czy konserwacji. Idealnie w ten trend wpisuje się system kompresji HIC, jest bardzo prosty w budowie i użytkowaniu. 

Hulajnoga dla początkujących powinna być również lekka, poręczna i trwała. Dla poprawy stabilności dla osób które dopiero zaczynają przygodę z hulajnogą wybór powinien paść na taką z poszerzoną platformą. 

Hulajnogi dla osób zaawansowanych przeczą podstawowym zasadom przy poszukiwaniu swojej pierwszej hulajnogi. W takich wyczynowych hulajnogach nie znajdziemy regulowanej kierownicy, czy zatrzasków, klamer do jej składania gdyż obniżą one wytrzymałość całej konstrukcji. W hulajnogach zaawansowanych mamy najczęściej dwie wysokości kierownicy: 70 i 90cm. Idealna dla nas będzie ta której wysokość spotka się z wysokością naszego biodra, lub delikatnie poniżej.

Hulajnogi dla zaawansowanych powinny być wykonane z najwyższej jakości elementów, podest powinien być wykonany z aluminium, a kierownica ze stali. Takie zestawienie materiałów wpłynie na długi czas użytkowania.

Nie ukrywajmy, że modele najlepsze jakościowo plasują się też wśród modeli najdroższych cenowo, jednak będą one bardziej wytrzymałe i sprostają naszym wszystkim próbom