Od kilku lat obserwujemy spektakularny powrót hulajnóg do naszego życia. Jeżdżą na nich nie tylko dzieci, ale coraz częściej można spotkać dorosłych, śmigających ulicami miast. Tak dużą popularność zawdzięczamy pojawieniu się hulajnóg elektrycznych. Jednak dzisiaj zajmiemy się innym rodzajem tych pojazdów – hulajnogami wyczynowymi. Sport z ich udziałem należy do bardzo technicznych i wytrzymałościowych, szczególnie dla sprzętu. Jednak współczesne pojazdy są nowatorskie, a ich wybór bardzo szeroki.

Hulajnogi wyczynowe – którą wybrać?

Zanim kupimy swój pierwszy pojazd, najpierw garść informacji, jak odpowiednio go dobrać. Hulajnogi wyczynowe dla początkujących dobieramy według wzrostu. I tak np. w przedziale 145-160 cm optymalna jest hulajnoga o długości 82-84 cm, a w przypadku 170 cm i więcej najlepiej, wybrać sprzęt o długości 90 cm. Ważne jest także, żeby miała odpowiedni system kompresji, czyli łączenie kierownicy z widelcem. Na początek wystarczy, żeby nie był to system gwintowany. Kolejną istotną rzeczą jest jej waga. Przeciętnie waży od 3,0 do 4,5 kg. Najlepiej kupić najlżejszą jej wersję.

Najlepsze ceny hulajnóg wyczynowych na Pesport

Jesteśmy jednym z wiodących sprzedawców hulajnóg w Internecie. Nasz sklep posiada w swojej ofercie zarówno hulajnogi wyczynowe dla osób zaczynających swoją przygodę z jazdą, jak i dla profesjonalistów o dużych oczekiwaniach. Dla przykładu, tanie hulajnogi wyczynowe, dostępne są już od 119 PLN. Jednak wybór jest ogromny. Poza dużą paletą hulajnóg wyczynowych, dostępne są również miejskie z dużymi kołami, trójkołowe dla dzieci, damskie czy freestylowe. Ceny zaczynają się od 119 do 489 PLN. Warto również “zapolować” na promocje, których u nas nie brakuje.

Hulajnogi wyczynowe dla dziewczyn i chłopców

W aspekcie technicznym nie różnią się od siebie niczym. Ale dla młodszych użytkowników istotny jest również aspekt wizualny. Hulajnogi wyczynowe dla dziewczyn to przede wszystkim kolory i wzory. I tak np. Meteor w kolorze niebieskim, czy Nils Extrem z pompowanymi kołami w kolorze czerwonym lub żółtym. Albo piękny Meteor HGR Neon Orange. W swojej ofercie mamy także hulajnogi o kolorach bardziej stonowanych, np. czarne albo złoto – czarne, jak Powerblade Stunt PB Urban Gold. Albo, specjalnie dla chłopców, dedykowane modele typu Enero Tomi czarna lub Maxi. Hulajnogi wyczynowe dla chłopców do agresywnej jazdy to Powerblade PB Silver i SMJ Sport Boss Rider, czy też UX10 Dominator.

Najlepsi dostawcy hulajnóg wyczynowych

Hulajnogi do skateparku Globber

Nie dość, że to polska, renomowana marka, to już zdążyła podbić świat! Chociażby na Norymberskich Targach zabawek firma została nagrodzona za hulajnogę 5 w 1 z regulowaną ramą. Innowacyjność produktu składa się z kilku rzeczy. Przede wszystkim: bardzo niski podest, zdejmowany podnóżek, składanie w sekundę i przycisk blokowania kierownicy – to dla początkujących.

Hulajnogi do sztuczek Powerblade

To kolejna wybitna polska firma, którą pokochali klienci. Jej produkty są lekkie, posiadają podpórkę i są doskonale wyważone. I ważna informacja: zmieszczą się nawet w malutkich mieszkaniach. Dodatkowo znakomicie absorbują drgania i nierówności, dzięki czemu produkty Powerblade świetnie się sprzedają.

Hulajnogi do trików Meteor

I znowu mamy do czynienia z kolejną świetną polską firmą, która swoją działalność rozpoczęła w 1992 r. Hulajnogi tej marki to produkty wykonane z aluminium, dzięki czemu są lekkie i wytrzymałe, a wszystkie śruby i łączenia wykonane są ze stali. Posiadają też amortyzatory – dzięki nim jazda staje się jeszcze przyjemniejsza.

Hulajnogi wyczynowe Nils Extrem

Ten sprzęt jest wyjątkowo lekki i wytrzymały. Poza tym, hulajnogi owej marki są wyjątkowo zwrotne i szybkie. Troszkę większe koła powodują, że lepiej amortyzuje nierówności i świetnie sprawdza się zarówno na asfalcie, jak i na kostce chodnikowej.

Hulajnogi do skakania SJM Sport

Bardzo dobre hulajnogi wyczynowe, z nowatorskim designem i znakomitymi danymi technicznymi. Jej wyczynowe modele są wysoko cenione przez użytkowników, którzy chętnie po nie sięgają. Zbliżająca się wiosna kieruje nasze myśli ku sportom, w tym również ekstremalnym. Dlatego jest to najlepszy czas na zastanowienie się i odpowiedni, zgodny z naszymi upodobaniami, wybór sprzętu sportowego.