Hulajnogi dla dzieci – jakie dla jakiego wieku?

Często zastanawiamy się, jaki rodzaj hulajnogi dziecięcej wybrać? Czym one się różnią, które są bezpieczniejsze dla dziecka małego, a które dla takiego już w wieku przedszkolnym? Pomimo tego, że wielu osobom wybór taki spędza sen z powiek, to w rzeczywistości nie jest on tak na prawdę trudny.

Najlepszym modelem hulajnogi dla 3 latka jest taki, który posiada trzy kółka. Zapewnia on bezpieczeństwo, ale także przednią zabawę naszemu dziecku! Pozwala wdrożyć się w świat skatingu od najmłodszych lat. Umożliwia mu również nabycie umiejętności, które ułatwią mu korzystanie w przyszłości hulajnóg dwukołowych. W ofercie znajdą Państwo zarówno hulajnogi dla dziewczynek, jak i hulajnogi dla chłopców.

Hulajnogi dla 3 latka są wspaniałym prezentem, który zapewni długie godziny zabawy na świeżym powietrzu. Pomoże to również dziecku w rozwijaniu nowej pasji przy jednoczesnych korzyściach zdrowotnych płynących z aktywności fizycznej.

Hulajnogi dla 4 latka są nie mniej łatwym wyborem. Najlepsze propozycje sprzętu dla dziecka w takim wieku są hulajnogi ułatwiające naukę podstaw freestyle’u. Polecane tutaj są opcje o mniejszej średnicy kół. Zapewniają one bezpieczniejszą jazdę, co wiąże się z lepszą zwrotnością, a zarazem mniejszą prędkością możliwą do osiągnięcia.

Wybór hulajnogi dla 5 latka niewiele odbiega od wyboru takiej, jak dla dziecka 4 letniego. Jeżeli jednak uważamy, że nasze dziecko jest już na odpowiednim poziomie, możemy zainwestować w koła o profilu dającym lepszą przyczepność.


Hulajnogi dla 6 latka mogą być już o wiele bardziej zaawansowane. Jeżeli umiejętności dziecka na to pozwalają, to warto zdecydować się na model o większej średnicy kół. Posiadają one niejednokrotnie większą wytrzymałość.

Hulajnogi dla dziewczynki, a dla chłopca

Dzieci zwracają uwagę przede wszystkim na kolory, ciągle obserwują otaczający nas świat. Z tego względu w naszej ofercie znajdziemy modele kolorystyczne dostosowane zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Nie od dziś wiadomo, że każdy niemal każdy chłopiec uwielbia kolor niebieski, a każda dziewczynka uwielbia kolor różowy! U nas znajdziecie zarówno owe modele kolorystyczne, jak i wiele innych.

Hulajnogi dla dzieci nie różnią się specyfikacjami, zatem zarówno dziewczynki, jak i chłopcy mogą w pełni cieszyć się z jazdy na nich, a także z nauki nowych sztuczek!

Hulajnogi dla dzieci od najlepszych dostawców

Na rynku znajdziemy wielu dostawców hulajnóg dla dzieci, co wiąże się z dużym popytem na nie. Postaramy się Państwu przybliżyć kilka najlepszych marek, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo jazdy, nie zmniejszając przy tym frajdy!

Marka Globber specjalizuje się przede wszystkim w hulajnogach trójkołowych. Jest polecana nie tylko przez wzgląd na ich duży wybór, czy przystępną cenę, ale także z względu na wysoką jakość wykonania owego sprzętu. Umożliwia on długie godziny jazdy bez przedwczesnego niszczenia. Także przez wzgląd na najmłodszych, stosują w swoich sprzętach ledy, które umożliwiają zabawę także po zmroku.

Również firma Enero ma w swojej ofercie głównie hulajnogi trzykołowe. Specjalizuje się ona w wykonywaniu niskobudżetowych hulajnóg dla najmłodszych, z uwzględnieniem wysokiej jakości wykonania i bezpieczeństwa użytkowania.

Jeżeli interesują nas hulajnogi dziecięce jednokołowe, które umożliwią podstawy freestyle’u , to powinny nas zainteresować sprzęty, które wyszły z fabryk Meteor i Powerblade. Cechują się one bardzo dużą wytrzymałością, która pozwala na wykonywanie o wiele bardziej skomplikowanych wariacji. Posiadają specjalnie przystosowany profil kół, który umożliwia szybką jazdę. To wszystko w odniesieniu do bardzo przystępnej ceny sprawia, że te modele są warte uwagi.

Jeżeli chcemy zacząć zabawę z naszymi dziećmi, to w ofercie firmy SMJ Sport znajdziemy także hulajnogi wyczynowe dla dorosłych. Pozwoli to na długie godziny zabawy i zacieśnianie więzi z naszymi pociechami.

Ostatnią i zarazem bardzo ciekawą pozycją są także hulajnogi dziecięce z pompowanymi kołami, które znajdziemy w ofercie NILS EXTREM. Wysoki profil kół sprawia, że najmłodsi, którzy lubią osiągać wysoką prędkość jazdy poczują się spełnieni. A bezpieczeństwo zapewnią im ręczne hamulce, zarówno przednie, jak i tylne.