Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Skakanki

To nie tylko przyrząd do zabawy — skakanka daję szereg innych możliwości, z których warto korzystać. Ćwiczenia na skakance to jedne z aktywności, które pochłaniają najwięcej kalorii. Szybkie ruchy, wymagają dużej zwinności i angażują do pracy praktycznie wszystkie mięśnie. Sprawdź na własnym ciele!

Skakanki do ćwiczeń

Przy wyborze odpowiedniej skakanki dla siebie trzeba zwrócić uwagę na ich różnorodność. U nas znajdziesz: skakankę ze stalową linką, skakankę z licznikiem powtórzeń, skakankę z regulowaną liną czy też skakankę z obciążeniem. Dobrze się zastanów jakie oczekiwania masz wobec treningu zanim podejmiesz odpowiedni wybór dla siebie. Skakanki z linką stalową są szybsze od standardowych modeli, natomiast licznik pozwoli Ci się w pełni skupić na ćwiczeniach bez potrzeby skupiania się na liczbie powtórzeń. Dużą popularnością cieszą się skakanki bokserskie. Treningi przy użyciu skakanki od wielu lat są stałym elementem treningu bokserskiego. Regularne ćwiczenia na skakance pomoże skutecznie poprawić kondycję, wzmocnić mięśnie, wyszczuplić sylwetkę oraz poprawić koordynację.

Jaką skakankę wybrać do treningu? Wybieramy najlepszy model

Skakanka kojarzy się wielu osobom z dzieciństwem i zabawą na podwórku z kolegami. W ostatnim czasie wraca jednak do łask i jest bardzo często wykorzystywana podczas treningów. Używana jest nie tylko przez amatorów, ale także profesjonalistów. Jest to przyrząd jeden z najbardziej bezpiecznych, jeśli chodzi o ewentualne kontuzję. Nie obciąża stawów tak jak bieganie, a dodatkowo skacząc dbamy o prawidłową postawę ciała. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z crossfit skakanka będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest to jeden z najprostszych sprzętów, ale wybór odpowiedniego może nastręczyć wielu problemów. Jeśli nie wiesz, którą skakankę wybrać, to zapoznaj się z poniższym tekstem.

Skakanki sportowe – rodzaje

Oferta skakanek jest bardzo szeroka. Przed wyborem odpowiedniej skakanki, przyjrzymy się materiałom, z których są wykonane. Skakanki sportowe sznurkowe są najlepszym rozwiązaniem dla osób początkujących, które jeszcze nie wiedzą, czy będą ćwiczyć regularnie. Cechuje je niska cena oraz fakt, że uderzenie sznurkiem nie będzie bolesne. Z ich pomocą nie osiągniesz zbyt szybkiego tempa, dlatego jest ona bardziej stosowana jako forma rozrywki niż treningu. Skakanki do ćwiczeń z tworzywa odznaczają się szybszym tempem niż sznurkowe. Skakanki treningowe z tworzywa idealnie sprawdzają się u tych, którzy chcą spalić tkankę tłuszczową. Nadają się zarówno dla osób początkujących, jak też i zaawansowanych. Skakanka sportowa z rzemienia jest cięższa od dwóch wcześniej przedstawionych. Oczywiście przekłada się to na jej szybkość, co pozwana na wykonywanie bardzo różnych ćwiczeń o różnej intensywności. Najchętniej wybierana przez sportowców, w szczególności przez bokserów. Skakanki do ćwiczeń z metalu są najcięższym rodzajem, a zarazem najszybszym. Są one przeznaczone dla osób najbardziej zaawansowanych. Z ich pomocą w szybki sposób możesz poprawić kondycję i ukształtować mięśnie, spalając przy tym zbędną tkankę tłuszczową. Dodatkowo poszczególne modele skakanek różnią się od siebie materiałem, którym pokryte są uchwyty. I tak najczęściej wykonywane są one z pianki, która jest najtańszym wariantem. Rączka taka jest antypoślizgowa i miękka. Kolejnym materiałem jest PCV. W tym przypadku należy zwrócić uwagę, aby nie było to najtańsze i najgorszej jakości PCV. Tutaj warto kupić skakankę w profesjonalnym sklepie, który oferuje sprzęt znanych i renomowanych marek. Bardzo popularne są uchwyty wykonane z drewna. Są one wygodne i nie ślizgają się zbytnio. W profesjonalnych skakankach najczęściej można znaleźć metalowe uchwyty. Bardzo wytrzymałe i niezwykle praktyczne. Ale to jeszcze nie wszystko. Pośród różnych modeli możesz spotkać skakanki z łożyskami, dzięki którym gwarantowany jest płynny ruch oraz nieskręcanie się linki podczas skakania. Skakanki z licznikiem, dzięki któremu możesz kontrolować postępy podczas treningu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skakanka crossfit z obciążeniem. W uchwytach umieszczone są obciążniki, dzięki którym możesz zrobić intensywniejszy trening. Przydatne u osób, które chcą bardziej rozbudować mięśnie ramion i klatki piersiowej. Skakanki sportowe z regulowaną długością linki są świetnym rozwiązaniem dla całej rodziny. Dzięki możliwości skrócenia i wydłużenia liny, może ćwiczyć zarówno osoba o niższym, jak i o wyższym wzroście.

Która skakanka będzie najlepsza?

Najważniejszą kwestią podczas wyboru skakanki jest to, aby trening był efektywny, ale i przyjemny. Najpierw należy dopasować skakankę do wzrostu. Tutaj warto posłużyć się uniwersalnymi przedziałami. Osoby, których wzrost nie przekracza 165 cm wybierają skakankę 215 cm. Osoby do 175 cm – wybierają skakankę 275 cm. Do 185 cm skakanka powinna mieć długość 300 cm, a powyżej tego wzrostu 335 cm. Jak już ten etap masz za sobą, to teraz należy określić intensywność ćwiczeń, jakie będziesz wykonywać. Skakanki sportowe ze sznurka lub z tworzywa będą idealne dla osób początkujących. Ćwicząc na takiej skakance unikniesz ewentualnych kontuzji, a także nie odczujesz zbytniego bólu w bezpośrednim kontakcie z linką. Skakanka crossfit ze skóry lub z metalu jest dużo bardziej profesjonalnym sprzętem. Najczęściej wykonane z tego materiału są skakanki bokserskieNajlepsza skakanka crossfit powinna posiadać stosunkowo cienką i ciężką linkę. Powoduje to, że po rozpędzeniu skakanki będziesz mógł utrzymać odpowiednią prędkość obrotu, bez konieczności angażowania dodatkowo siły. Długość rączki powinna być dobrze dopasowana do dłoni. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że im dłuższa jest rączka, tym lepiej możesz wyczuć napięcie rączki. Krótsze uchwyty polecane są dla osób bardziej zaawansowanych i odwrotnie. Dłuższe rączki będą odpowiednie dla osób poczatkujących, które muszą wyczuć ruchy skakanki. Jeśli planujesz trening zawodowy i jesteś zdecydowany ćwiczyć regularnie to najlepszym wyborem będzie skakanka posiadająca łożysko. Dzięki niemu osiągniesz szybsze tempo i trening przyniesie szybsze efekty. Wybór skakanki jest osobistą decyzją. Jednak przedstawione powyżej fakty powinny ułatwić podjęcie ostatecznego werdyktu. Skakanki fitness czasami mogą być zbyt ciężkie, co może doprowadzić do niezbyt efektywnego treningu, a co za tym idzie zniechęcenia się. Rodzaj skakanki powinien być dobrany odpowiednio do stopnia zaawansowania. Z racji tego, że jest to sprzęt o nie wygórowanych cenach, to można wraz z rozwojem umiejętności kupować bardziej zaawansowane skakanki.

Jakie korzyści możesz osiągnąć skacząc na skakance?

Trening na skakance – zalety

Skakanki treningowe posiadają prostą, nieskomplikowaną budowę. Ale to wcale nie świadczy o tym, że skakanie nie może być urozmaicone. Stanowić może ona jedynie źródło naszego ruchu, a także sprawdza się świetnie jako dodatek do innych ćwiczeń lub jako forma rozgrzewki. Dzięki możliwości wykonywania zróżnicowanych ćwiczeń możesz zmobilizować i zaktywować do działania całe ciało. Spowoduje to spalenie zbędnego tłuszczu, wyrzeźbienie sylwetki, a także zrzucenie niechcianych kilogramów. Skakanie powoduje ruch wszystkich większych partii mięśni. Świetnie poprawia wydajność całego organizmu oraz kondycję. Osoby, które uprawiają sporty walki i boks używają skakanki regularnie. Skakanki sportowe są małe i bardzo poręczne, co sprawia, że możesz ją zabierać ze sobą wszędzie. Jest to niezwykle ważne w przypadku osób często wyjeżdzających. Dodatkowym atutem jest cena. Skakanki są stosunkowo tanie, nawet te profesjonalne, także każdego na nie stać. Dlatego jest to proste, praktyczne i idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią chodzić na siłownię czy do klubu fitness. Wystarczy tylko trochę miejsca w pokoju i możesz w łatwy i szybki sposób zadbać o swoją figurę i zdrowie. Korzystanie ze skakanki wpływa zbawiennie na ogólny rozwój ciała. Dzięki niej zadbasz o koordynację ruchową i szybkość, a także w znaczący sposób poprawisz refleks. Jeśli odpowiednio będziesz jej używać, to podczas 30 minut skakania możesz spalić aż 400 kcal. Efekty przy regularnym skakaniu będą widoczne bardzo szybko. Ciało usprawni się, zyska elastyczność i gibkość. A to wszystko w rezultacie wpływa na samopoczucie. Dlatego skakanie na skakance przynosi same korzyści.

Jak ćwiczyć na skakance?

Skakanka do crossfitu powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości, aby przeprowadzić odpowiedni trening. Oczywiście sam sprzęt nic nie zdziała. Aby osiągnąć sukces, musisz wiedzieć, jak korzystać ze skakanki. Podczas skakania musisz mieć prawidłową postawę. Kolana i łokcie muszą być lekko ugięte, a sylwetka wyprostowana. Wzrok podczas ćwiczeń skupiaj na jednym punkcie. Należy skakać na palcach, na niezbyt dużą wysokość. Oczywiście przed każdym treningiem wykonaj rozgrzewkę, a na zakończenie kilka rozciągających ćwiczeń. Intensywność treningu musi być odpowiednio dopasowana do Twoich możliwości. Nie możesz się zbytnio forsować, ani wykonywać zbyt długich treningów. Na wszystko przyjdzie czas. Z upływem dni, długość ćwiczeń powinna być sukcesywnie wydłużana. Ćwiczenia powinny być także odpowiednio urozmaicone. Pamiętaj o tym, aby ruchy wykonywać tylko nadgarstkami i dłońmi. Barki muszą być cofnięte, a dłonie odchylone na bok. Skakać należy na palcach i w odpowiednim obuwiu. Brzuch musi być wciągnięty, a ręce znajdować się blisko ciała. Zastosowanie tych podstawowych zasad spowoduje, że ćwiczenia na skakance przyniosą szybkie efekty, a także nie będziesz odczuwać żadnych skutków ubocznych w postaci bólu spowodowanego złą postawą.

Czy każdy może ćwiczyć na skakance?

Przeciwwskazania do treningu

Skakanka wydawać by się mogło jest prostym sprzętem, na którym może ćwiczyć każdy. Jednak to nie prawda. Osoby, które mają bardzo dużą nadwagę powinny unikać skakania na skakance. Jest to trening powodujący wzrost tętna, a w przypadku osób ze znaczną otyłością może dojść do niewydolności organizmu. Osoby, które mają problemy ze stawami oraz ze słabymi kośćmi, także nie powinny skakać. Dodatkowo ci, którzy mają ostrą niewydolność serca, problemy z układem krążenia oraz zaburzoną równowagę powinny unikać tego rodzaju aktywności. Najlepiej zawsze skontaktować się z lekarzem i zasięgnąć profesjonalnej opinii, aby nie narobić sobie jeszcze większych problemów zdrowotnych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie skakanki?

Podsumowanie najważniejszych parametrów skakanki. Skakanki sportowe możesz znaleźć w wielu wariantach. Najważniejszą rzeczą jest wybór grubości liny oraz materiału, z którego została wykonana. Dla osób początkujących zalecane są skakanki sportowe ze sznurka lub z tworzywa. Profesjonalni sportowcy wybierają linki metalowe lub skórzane. Kierując się wyborem, musisz zdecydować się na profesjonalny sklep taki jak PESport, w którym znajdziesz skakanki treningowe renomowanych firm, takich jak HMS, EB FIT, Allright, BODY SCULPTURE czy Reebok. Są to marki, które są gwarancją efektywnego treningu. Skakanki do crossfit z dodatkowym obciążeniem, licznikiem lub z łożyskami pozwalają na przeprowadzenie profesjonalnego treningu w zaciszu swojego domu. Jest to sprzęt, na który stać każdego. Skakanka nie zajmuje miejsca i może towarzyszyć Tobie nie tylko w domu, ale także na wakacjach, czy w delegacji. Skakanki sportowe używane regularnie skutecznie pozwolą na zrzucenie zbędnych kilogramów, poprawią kondycję oraz koordynację ruchową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium