Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Piłki do ćwiczeń

Piłki fitness to przyrządy treningowe cieszące się coraz większą popularnością. Uniwersalne zastosowanie piłek gimnastycznych sprawia, że stają się niezbędne w dbaniu o dobrą kondycję organizmu. Głównym przeznaczeniem piłek gimnastycznych są: trening fitnessrehabilitacja czy ćwiczenia ogólnorozwojowe. My mamy szeroki asortyment, więc do wyboru do koloru!

Piłki fitness

Ćwiczenia przy użyciu piłki pozwalają skutecznie uaktywnić do pracy mięśnie głębokie, które często podczas standardowego treningu nie są wykorzystywane. Pupularna staję się wymiana foteli biurowych na… piłki gimnasytyczne. Już samo siedzenie na piłce wzmacnia mięśnie kręgosłupa, co pozwala zniwelować problemy bólowe. Główną różnicą pomiędzy modelami piłek jest ich średnica. Średnica piłki treningowej dostosowana jest do wzrostu osoby ćwiczącej. Im wyższa osoba tym większą piłkę powinna wybrać i odwrotnie. Szczegółowe informację można znaleźć przy specyfikacji piłek od producenta. Kolejnym ważnym elementem jest wytrzymałość danej piłki, jest ona zależna od jakości materiałów wykorzystanej do produkcji, oraz grubość gumowej warstwy piłki. Wpływa to również bezpośrednio na masę piłki. Przy wyborze odpowiedniej piłki fitness należy zwrócić uwagę na system Anti-Burst, jest to szczególnie godne uwagi przy dobieraniu piłki do rehabilitacji. Piłki gimnastyczne z technologią Anti-Burst dodatkowo zabezpieczają przed ryzykiem groźnych urazów. Dzięki temu systemowi, w przypadki pęknięcia piłki, powietrze schodzi powoli, co zabezpiecza przed groźnym upadkiem. Kolejnym atrybutem wartym uwagi jest powierzchnia piłki do ćwiczeń. Na rynku dominują piłki o powierzchni gładkiej, ale często spotkać możemy również piłki z wypustkami. Pozwalają one na wykonywanie masażu ciała, co poprawia krążenie krwi w organizmie. Podsumowując, kluczowymi czynnikami, które decydują o odpowiednim wyborze piłki gimnastycznej do ćwiczeń lub piłki do siedzenie są: średnica piłki, maksymalna wytrzymałość oraz powierzchnia. Pamiętajmy również o systemi Anti-Burst.

Piłka fitness do ćwiczeń dzięki swojej strukturze świetnie nadaję się do wzmacniania mięśnie oraz stawów. Pompowane piłki są wykorzystywane w profesjonalnych zajęciach fitness, w ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz do poprawy kondycji i stanu zdrowia osoby po urazie w całym procesie rehabilitacji. Poszczególne modele różnią się między sobą materiałem wykonania, wielkością czy średnicą. Dana średnica jest dopasowana do wzrostu osoby ćwiczącej. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze odpowiedniej piłki do ćwiczeń właśnie na ten współczynnik. W wybranych modelach jakie oferujemy w PESport kest technologia Anti Burst – dostępna tylko w niektórych modelach. Jednak jest niezwykle przydatna w szczególności przy rehabilitacji. Zasada działania Anti Burst jest taka, że podczas niespodziewanego pęknięcia piłki system Anti Burst powoduje, że powietrze ucieka powoli, unikając niebezpiecznego upadku ćwiczącego. Daję to komfort oraz bezpieczeństwo ćwiczeń i chroni przed urazami. Systematyczne ćwiczenia na piłce treningowej wzmocnią Twoje mięśnie i stawy, poprawią koordynację i poczucie równowagi oraz pomogą przy redukcji tkanki tłuszczowej. Zapraszamy do wyboru naszych sprawdzonych, profesjonalnych piłek treningowych do fitness i rehabilitacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium