Piłeczki do tenisa stołowego

Rakietki, siatka i piłeczki do tenisa stołowego — nic więcej nie trzeba, aby rozegrać amatorski mecz, nawet na domowym stole. Choć zarówno rakietki, jak i siatka z pewnością posłużą Ci przez długi czas, piłeczki do ping-ponga to element, o który warto zadbać w większej ilości. Małe i lekkie nie tylko często się gubią, ale ulegają również uszkodzeniu, a nie ma nic gorszego niż niesprawna piłeczka do tenisa stołowego.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Tenis stołowy, to bardzo rozpoznawalny w Polsce sport. Wszystko dzięki sukcesom osiąganym przez polskich sportowców, jak Andrzej Grubba, czy Lucjan Błaszczyk. Ponadto z racji specyfiki i stosunkowo niewielkich nakładów, mógł stać się sportem masowym. Wystarczy niewielka sala, stół, rakietki, piłeczki do tenisa stołowego i można grać. W wielu domach znajdzie się takie miejsce, w którym można oddawać się swojej pingpongowej pasji. Pozostaje tylko dobór sprzętu. Najbardziej wrażliwe i najmniej trwałe wydają się być piłeczki do ping ponga. Może się zdawać, że to drobiazg, ale po głębszym zastanowieniu, już takim nie jest. Wszak dobrej jakości piłeczka do tenisa stołowego, to właściwa dynamika i przewidywalność odbicia, co ma decydujący wpływ na grę i poprawę techniki. Warto więc poświęcić chwilę czasu na znalezienie odpowiedniej oferty. Trzeba przede wszystkim sprecyzować swoje potrzeby i odpowiedzieć na pytanie, czego szukamy? Dokonać odpowiedniej analizy, by w końcu wiedzieć, jakie piłeczki do tenisa stołowego wybrać?

Wybór odpowiedniej piłeczki do ping ponga

A decyzja nie jest prosta i łatwa, gdyż są i piłeczki do ping ponga 3 gwiazdkowe, są też i piłeczki do tenisa stołowego 5 gwiazdek. Jaki kolor? Białe, żółte, czy pomarańczowe? No i czym one się różnią? Piłeczki do tenisa stołowego muszą przede wszystkim spełniać określone warunki i parametry. Najistotniejsze z nich to: średnica ‒ 40 mm (zgodnie z zaleceniami ITTF - Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego), zapewnia, że piłki pingpongowe będą miały odpowiednią rotację; twardość ‒ im są twardsze, tym zwiększa się dynamika piłki do ping ponga, co jest niezmiernie ważne podczas gry ofensywnej; jakość wykonania ‒ żeby piłki ping pong dobrze się odbijały, muszą być wykonane we właściwy sposób; szwy nie mogą być widoczne i wyczuwalne, gdyż wpływają na jakość odbicia; kolor ‒ biała piłka do tenisa stołowego (na zielonym stole) wykorzystywana jest przez graczy zawodowych, tak jak pomarańczowa, tyle tylko, że grana na stole niebieskim; amatorzy mogą korzystać także z piłeczki do tenisa stołowego koloru żółtego.

Zakup - gdzie kupić dobrej jakości piłeczki do tenisa stołowego

Kiedy już wybór zostanie dokonany, to pozostaje jeszcze tylko kwestia, gdzie kupić piłeczki do ping ponga, na które się zdecydowaliśmy? Najprościej jest posłużyć się Internetem. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki stosowne frazy, na przykład: piłki tenis stołowy, albo ping pong piłeczki, bądź piłeczki tenis stołowy. Pojawią się wyniki naszych poszukiwań, otwieramy stronę internetową sklepu i przeglądamy ofertę, wiedząc już czego szukamy. A wybór jest spory. Zalecane jest zastosowanie podziału zgodnie z twardością i dynamiką: Jedna gwiazdka Giant Dragon (renomowana marka chińska) - zestaw Silver Star* 8341; komplet 6 sztuk piłeczek w żółtym kolorze; obwód w standardzie ITTF - 40 mm; Giant Dragon – zestaw B12P40+; duży komplet 12 sztuk; piłeczki ping pong są w kolorze białym; średnica standardowa 40 mm; produkt o wysokiej jakości wykonania; Giant Dragon – zestaw BR144P40+; duży komplet, który zawiera 144 sztuk piłeczek w kolorze białym; średnica standardowa 40 mm; w pakiecie jest wygodna i poręczna torba, w której umieszczono piłeczki; Giant Dragon – zestaw BM144P40+; to duży pakiet 144 piłeczek do ping ponga w kolorze żółtym; obwód standardowy 40 mm. Dwie gwiazdki Giant Dragon – zestaw Gold Star** 8342 ITTF; komplet 3 sztuk; piłeczki do ping ponga są certyfikowane przez ITTF (dopuszczonych do rozgrywek międzynarodowych), w kolorze białym; średnica standardowa 40 mm; wykonane z plastiku, bez domieszki celuloidu; Giant Dragon - zestaw Gold Star** 8332; pakiet z 6 sztukami piłeczek, w białym kolorze; średnica standardowa - 40 mm; Giant Dragon – zestaw Gold Star** 8342; pakiet 6 sztuk, piłeczki do tenisa stołowego w kolorze pomarańczowym; średnica 40 mm; Trzy gwiazdki Cornilleau (renomowana marka francuska) - zestaw P-Ball ITTF; komplet 3 sztuk białych piłeczek do tenisa stołowego; certyfikowane przez ITTF i dopuszczone do rozgrywek międzynarodowych; wykonane z plastiku, bez zawartości celuloidu; Giant Dragon – zestaw Platinum Star*** 8333; komplet 6 piłeczek do ping ponga, w białym kolorze; średnica 40 mm. Czym charakteryzują się poszczególne kategorie piłeczek? Jedna gwiazdka – Piłeczka jest wolniejsza, parabola lotu jest łatwa do przewidzenia, przez co gracz ma więcej czasu na reakcję. To dobry wybór dla początkujących graczy, którzy są jeszcze w fazie nauki gry. Dwie gwiazdki – Przeznaczona dla średnio zaawansowanych miłośników tenisa stołowego, traktującego ten sport raczej rekreacyjnie. Choć są przykłady certyfikacji przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego (ITTF) piłeczek tej kategorii, przeznaczonych do rozgrywek międzynarodowych, szczególnie ze względu na wymogi transmisji telewizyjnych i spowolnienie gry. Trzy gwiazdki – Piłeczki o przeznaczone dla profesjonalnych graczy, na oficjalne zawody, w pełni certyfikowane przez ITTF.

Zagrasz w ping ponga?

Tenis stołowy jest bardzo dynamicznym i wielce widowiskowym sportem. Bez znaczenia jest, czy jest to klasa mistrzowska, czy amatorska. Tak, jak gwiazdki określające dynamikę piłeczek (choć pewnie jeszcze minie trochę czasu zanim pojawią się piłeczki do ping ponga 5 gwiazdkowe), tak umiłowanie tej dyscypliny sportu zależne jest od determinacji i chęci. Sprzęt jest zazwyczaj wypadkową decyzji gracza. Bez stołu, siatki, czy rakietki nie da się grać. Ale to piłeczka do ping ponga jest niczym wisienka na torcie. Od niej zależy to, jaki poziom gry osiągniemy. Konkretny wybór, to sprawa samego gracza, a raczej graczy, bo samemu trudno jest grać. Partner (lub partnerka) jest niezbędny (niezbędna), by ująć to trywialnie. Udając się na zakupy, czy to on-line, czy też bezpośrednio w sklepie sportowym, musimy brać to pod uwagę. Nie możemy patrzeć jedynie poprzez pryzmat własnych możliwości technicznych, czy też zaawansowania. Liczy się także zdanie osoby po drugiej stronie siatki. Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie kilku rodzajów piłeczek do tenisa, jakby na każdą okazję. Z jedną, czy dwoma gwiazdkami, i w różnych kolorach. Ale to już zależy od możliwości i potrzeby. Jednak takie alternatywne rozwiązanie powinno być wzięte pod uwagę. Wówczas umyka kłopot z wyborem. Gracz ma na podorędziu kilka wariantów sprzętowych i to od konkurenta zależy, jaką - dla przykładu - piłeczką do tenisa stołowego w danej chwili chce grać. Pozostaje tylko świetnie serwować, liftować i atakować, a przede wszystkim dobrze się bawić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium