Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do

Pasy kulturystyczne

Pas treningowy, nazywany również pasem kulturystycznym to przyrząd wykorzystywany w treningach siłowych. Stabilizuje i odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa podczas ćwiczeń. Dzięki temu dba o odpowiednią pozycję oraz zabezpiecza go przed groźnymi urazami. Kolejną funkcją pasa treningowego jest wspomaganie podczas podnoszenia dużych ciężarów, z tego względu sprawdzi się nie tylko na siłowni, ale również na co dzień.

Pasy kulturystyczne

Pas kulturystyczny jest stosowany w siłownia ale również cieszy się powodzeniem w pracach codziennych, gdzie kręgosłup narażony jest na przeciążenie. Pas może występować w kilku wersjach w zależności od budowy. Najczęściej spotyka się pas szerszy w okolicach odcinka lędźwiowych oraz węższy w okolicach jamy brzusznej.Pasy kulturystyczne to jeden z najważniejszych elementów bezpiecznego i efektywnego treningu. Jak powszechnie wiadomo, podczas ćwiczeń liczy się nie tylko intensywność oraz ilość powtórzeń, ale przede wszystkim odpowiednia technika, o którą łatwiej zadbać z pasami kulturystycznymi. Czym dokładnie są pasy i dlaczego warto z nich korzystać? Pasy to nic innego jak mechaniczne wsparcie podczas treningów o podwyższonej intensywności, opartych na podnoszeniu dużych ciężarów. Co należy wiedzieć, kupując pasy treningowe? Jak dobrać rodzaj pasa do swojego treningu?

Pasy kulturystyczne – dostępne rodzaje

Osoby, które dopiero wkraczają na wyższy poziom w swoich treningach, mogą nie posiadać zbyt wielu informacji na temat pasów do ćwiczeń. Pasy na brzuch zazwyczaj są wykorzystywane przez osoby na poziomie średnio zaawansowanym lub zaawansowanym, co nie wyklucza użytkowania przez początkujących w ćwiczeniach siłowych. Pasy dostępne są w kilku wersjach. W naszym sklepie można znaleźć: pasy stabilizujące, pasy do dipów, do ćwiczeń siłowych, pasy szerokie, wąskie, zapinane na rzepy lub szlufki. Jak dobrać pas do swoich potrzeb? Warto kierować się indywidualnym planem treningowym oraz preferencjami co do wygody i komfortu. Pasy szerokie są przeznaczone dla osób pracujących na bardzo dużych ciężarach, ten rodzaj pasów wspiera odcinek lędźwiowy i stabilizuje kręgosłup, nie dopuszczając do urazów. Pasy wąskie lub pasy do dipów są skierowane dla osób preferujących określony rodzaj treningu. W naszym sklepie można znaleźć również pasy przeznaczone do wszystkich rodzajów pompek, ćwiczeń na poręczach lub na drążku.

Pasy do ćwiczeń siłowych – na co zwrócić uwagę

Czym się kierować kupując swój pierwszy pas do ćwiczeń? W wyborze pasa istotne jest kilka kwestii a przede wszystkim:

 • Materiał
 • Jakość wykonania
 • Cena
 • Przeznaczenie pasa

Zdaniem ekspertów najlepiej postawić na pasy treningowe ze skóry. Materiały syntetyczne mają jednak swoje zalety, takie jak zdolność do odprowadzania wilgoci. Jeśli chodzi o rodzaj zapięcia, to zazwyczaj pasy kulturystyczne występują w dwóch wersjach: zapinanych na klamry oraz na rzep, obie opcje są całkowicie bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Kupując pas, warto zadbać o jakość wykonania, nie tylko dlatego, że pas dobrej jakości gwarantuje dłuższą eksploatację. Produkt powinien być wykonany z najwyższą starannością głównie ze względu na bezpieczeństwo osoby ćwiczącej, nieodpowiedni pas może nie zapewnić wymaganego wsparcia mięśni, tym samym doprowadzając do kontuzji. Akcesoria oferowane przez nasz sklep to najwyższa jakość wykonania, wytrzymałe i mocne materiały oraz solidne zapięcia.

Pasy do ćwiczeń na brzuch – niezbędna ochrona

Powszechnie wiadomo, że sport to zdrowie. Ćwiczenia zapewniają dobrą formę, kondycję, dbają o układ krążenia i pozwalają cieszyć się sylwetka marzeń. Sport przestaje być zdrowy w momencie, gdy nieodpowiedzialne zachowanie na siłowni prowadzi do kontuzji skutkujących przewlekłymi urazami. Wdrażając do treningów coraz większe ciężary, warto zadbać o to, by odbywało się to bez ryzyka wypadku. Pasy na brzuch są przydatne z wielu powodów, między innymi:

 • Ochrona przed przeciążeniem i urazem mechanicznym
 • Odciążenie kręgosłupa
 • Jeszcze lepsza technika wykonywanych ćwiczeń
 • Niwelowanie ryzyka przepukliny podczas wyjątkowo intensywnego wysiłku

Pas do ćwiczeń stabilizuje odcinek lędźwiowy kręgosłupa, wspomaga również mięśnie brzucha podczas wysiłku, jakim jest podnoszenie ciężarów. Podczas wzmożonego wysiłku mięśnie napinają się, co jest prawidłowym zjawiskiem, w sytuacji, gdy mięśnie nie są wystarczająco silne, a ćwiczący nie posiada żadnego wsparcia mechanicznego w postaci np. pasów, może dojść nawet do przepukliny. Pas kulturystyczny służy również poprawianiu techniki ćwiczeń i zwiększaniu możliwości treningowej. Według badań pasy nie są przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią. Początkujący zazwyczaj nie pracują z dużymi ciężarami, więc pasy są im zbędne. Weterani siłowni, u których występuje nieustanny progres, powinni bezzwłocznie wprowadzić pas do swojego treningu, by ustrzec się przed bolesnymi kontuzjami, mogącymi na długo pozbawić ich możliwości korzystania z ćwiczeń siłowych.

Pasy treningowe na siłownię

Systematyczne ćwiczenia na siłowni skutkują progresem i zwiększonymi możliwościami siłowymi. Chcąc podtrzymać rozwój, warto dokładać coraz większe obciążenia i wzbogacać treningi nowymi ćwiczeniami. Zwiększanie ciężarów nie może odbywać się bez zadbania o należytą ochronę przed kontuzjami. Zabezpieczenie przed urazami to nie tylko odpowiednia technika wykonywania ćwiczeń, zadbanie o rozgrzewkę oraz rozciągnięcie mięśni. Bezpieczeństwo podczas treningów z dużymi ciężarami może nam zapewnić wsparcie mechaniczne w postaci produktów jak pasy treningowe na siłownię. Jeśli nie wiemy, jaki rodzaj pasa będzie dla nas odpowiedni, warto poradzić się eksperta, np. trenera personalnego, na co dzień zajmującego się treningami oraz tematyką siłowni. Warto pamiętać, że podczas zakupu pasa cena jest sprawą drugorzędną, akcesoria mające zadbać o nasze bezpieczeństwo na treningu, powinny być przede wszystkim najwyższej jakości. Nasz sklep oferuje jednak jakość i korzystne ceny w jednym. Wytrzymałe materiały stanowią gwarancję długiej eksploatacji. Solidne zapięcia gwarantują niezawodność pasa, nawet podczas wyjątkowo intensywnego treningu. Pierwsze kroki na siłowni zazwyczaj rozpoczynają trwającą wiele lat przygodę obfitującą w dobrą formę, idealną sylwetkę, oraz żelazne zdrowie. Siłownia to nieustanny rozwój i postępy, coraz większe ciężary i coraz intensywniejszy trening. Progres powinien być jednak wspierany przez odpowiednie akcesoria. Pasy to coś niezbędnego na pewnym etapie ćwiczeniowym. Pas zapewni nam nie tylko efektywny trening, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Czy pasy do ćwiczeń mają jakieś przeciwwskazania? Kto nie powinien korzystać z pasów? Akcesoria nie są przeznaczone dla osób stawiających pierwsze kroki na siłowni? Dlaczego? Powód jest prosty, początkujący mają całkowicie niewykształcone mięśnie odpowiadające za stabilizacje sylwetki. Korzystanie z pasów od pierwszych chwil na siłowni, nie pozwoli nam wzmocnić mięśni stabilizujących. Początkujący ponadto zazwyczaj korzystają z mało wymagających obciążeń, więc pasy zwyczajnie nie są im potrzebne. Zaawansowani z kolei powinni traktować pasy, jako niezbędne akcesorium.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium