Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do

Hantle kettlebell

Dużym atutem hantli kettlebell są szerokie możliwości treningowe. Świetnie wzmacniają mięśnie, ale też skutecznie poprawiają koordynację ruchową. Przewagą kettlebell nad treningiem z klasycznymi ciężarami jest taka, że do pracy angażują więcej mięśni, co powoduję, że cała sylwetka rozwija się jednocześnie. To ich ogromna zaleta, którą powinno poczuć Twoje ciało.

Hantle kettlebell

Kettlebell czyli kula z uchwytem. Wykorzystywane do treningu siłowego, fitness oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych i rehabilitacji.

Trening przy użyciu kettlebell pozwala na zaangażowanie mięśnie, których podczas klasycznego treningu nie są angażowane do pracy. Dzięki temu wzmacniamy mięśnie, nie rozbudowując ich. To właśnie dlatego trening z kettlebell zyskał taką popularność w zajęciach fitness. Kettlebell ze względu na budowę dzieli się na kilka typów. Kettlebell żeliwne, czyli w całości wykonane z żeliwa. Kettlebell winylowe, żeliwo pokryte warstwą winylową. Kettlebell wykonane z cementu i pokryte tworzywem sztucznym.

Kettlebells – dostępne wagi

Kettlebell zestaw – to rodzaj odważników, które tak naprawdę wyglądem przypominają kulę armatnią z uchwytem. Wykonywanie treningu z kettlebells nie tylko zwiększy siłę mięśni, ale także poprawi, gibkość, koordynację i dobrze wpłynie na wydolność sercowo-naczyniową. Ponadto istnieje wiele innych zalety związanych ćwiczeniami przy pomocy kettlebells. Hantle Kettlebell wynaleziono w Rosji w 18 wieku. Wykorzystywano były głównie o treningu wojskowego, między innymi w armii radzieckiej. Mniej więcej od lat 40. stanowią narzędzie przeznaczone do ćwiczeń w sportach siłowych. Kettle odzyskują popularność dzięki swojej wszechstronności Z kettlami można zwiększać siłę i poprawiać wytrzymałość i koordynację ruchową. Ponadto ułatwiają pozbycie się zbędnych kilogramów. Czym różnią się treningi z ketlami od treningów ze zwykłymi hantlami? Unikalny kształt kettli na wpływ na zwiększoną efektywność treningu, co daje im przewagę nad zwyczajnymi hantlami. Mają one przesunięty środek ciężkości. Pozwala to na bardziej skuteczne wzmacnianie mięśni przedramion oraz wymusza na nas trzymanie odpowiedniego balansu. W wyniku takich ćwiczeń pracuje prawie każdy mięsień ciała – w tym także mięśnie głębokie. W przypadku takich ćwiczeń ciało nie zyska atletycznej budowy, tylko pozostanie smukłe.

Kettlebell zestaw

Podobnie jak hantle, występuje w rozmaitych wariantach wagowych. W zależności od naszych potrzeb wybrać możemy kettle o wadze od 8 do 32 kg. Tak naprawdę, ćwiczenia z kettlami można wykonywać na wszystkie partie mięśniowe. Bardzo łatwo można dostosować trening z odważnikami kulowymi do naszego stopnia zaawansowania. Trening ten świetnie wzmacnia stabilizację i prowokuje mięśnie do stałego balansowania. Sprzyja to między innymi wzmocnieniu oraz zwiększeniu mobilności tkanki mięśniowej, więzadeł i ścięgien.

Kettle trening

Zasady treningu dla początkujących, których należy przestrzegać:

 • obciążenie – ważne, aby dobrać obciążenie odpowiednie zarówno do swojej wagi/wzrostu, jak i do możliwości. Istotne jest, aby nie porywać się od razu na żadne wielkie ciężary. Korzystniej i zdrowiej będzie zaczynać od mniejszych i stopniowo dokładać obciążenie,
 • technika – należy dokładnie zapoznać się ze wskazówkami do ćwiczeń dla początkujących, dostępnych w internecie. Natomiast jeśli ćwiczymy na siłowni, po prostu dopytać trenera lub instruktora.
 • rozgrzewka – ważne, aby nie pomijać rozgrzewki. To szczególnie ważne, jeśli chcemy przygotować swoje mięśnie do intensywnego wysiłku fizycznego.
 • oddech – trzeba pamiętać o prawidłowym oddechu w trakcie wykonywanych ćwiczeń.

Od jakich ćwiczeń zacząć?

Ciężarki Kettle – ćwiczenia

 • swing – ćwiczenie to polega na oburęcznym wymachiwaniu kettlem przed siebie. Stań w rozkroku, odrobinę szerszym niż szerokość twoich bioder. Kolana niech będą lekko zgięte. Nie powinny wychodzić poza linię palców stóp. Chwyć odważnik za uchwyt i wykonaj wymach w tył w taki sposób, by odważnik był między nogami. Następnie wypychaj biodra w przód i wykonaj wyrzut odważnika przed siebie tak, aby znalazł się on na wysokości klatki piersiowej. Po zakończeniu tego ruchu, wróć do początku – skieruj odważnik znowu między nogi. Stosując taką technikę balansu, wprawiasz odważnik w ruch wahadłowy. Pamiętaj, aby utrzymać proste plecy i wyprostowane ramiona. Skieruj wzrok przed siebie.
 • swing jednorącz Wykonywany jest prawie identycznie jak standardowy swing, z taką różnicą, że kettla trzyma się jedną ręką.
 • clean Początek ćwiczenia wygląda identycznie jak w swingu. Stań w rozkroku, a nogi ustaw szerzej niż na szerokość bioder. Chwyć kettla i wykonuj wymach w tył w taki sposób, aby znalazł się on między nogami. Następnie wypchnij biodra i wyrzuć kettla przed siebie. Gdy znajdzie się on na wysokości klatki piersiowej, szybko zegnij ramię w stawie łokciowym. Dzięki temu kettle znajdzie się blisko ciała. Ułóż odważnik tak, aby znalazł się po zewnętrznej części dłoni, a łokieć niech będzie przyklejony do klatki piersiowej. Drugą rękę wyprostuj w bok i ułóż równolegle do podłoża. Po wykonaniu tego ruchu wróć do pozycji początkowej. Wykonaj kilka powtórzeń, a następnie zmień rękę.

Kettle – zestaw, który daje spektakularne efekty Jeśli podejmiesz decyzję o rozpoczęciu regularnych ćwiczeń z pomocą kettlebell, możesz w bardzo krótkim czasie osiągnąć następujące, gwarantowane efekty:

 • Poprawa siły oraz wytrzymałości całego ciała. Wydarzy się to bez widocznej rozbudowy mięśni. Jeżeli natomiast zależy ci na wzmocnieniu siły, a nie chcesz wyglądać jak atleta, to hantle kettlebell są dla ciebie idealne. Trening z takimi odważnikami nie izoluje mięśni, a wpływa na ich współdziałanie. Sprawia to, że sylwetka będzie rozwijać się bardziej harmonijnie niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego treningu na siłowni.
 • Zwiększenie gibkości, motoryki, poprawa koordynacji ruchowej, a w konsekwencji poprawa ogólnej sprawności fizycznej. Ćwiczenia z kettlami wymagają nieustannego trzymania balansu oraz równowagi. Zyskasz dzięki temu większą świadomość swojego ciała i będziesz mniej narażony na wszelkiego rodzaju kontuzje, które występować mogą podczas wykonywania różnych codziennych czynności (np. podczas dźwigania ciężkich przedmiotów).
 • Zapobieganie bólom pleców oraz korekta wad postawy. Ćwiczenia z kettlami aktywują u ciebie mięśnie głębokie ciała. Odpowiadają one za stabilizację sylwetki oraz za dobrą kondycję kręgosłupa. Jeżeli cierpisz na bóle pleców i masz problemy z utrzymaniem właściwej postawy to trening z odważnikami powinien ci pomóc wzmocnić mięśnie głębokie oraz odciążyć kręgosłup.
 • Szybsza utrata kilogramów. Z powodu tego, iż tyle mięśni pracuje jednocześnie, twój organizm spala więcej kalorii. Kettle to narzędzie do kompleksowych ćwiczeń, podczas których angażowanych jest wiele grup mięśniowych. Pozwala to na zwiększenie efektywności odchudzania.
 • Poprawa kondycji. Twój trening z odważnikami może być dynamiczny – łączy wtedy w sobie elementy siłowe oraz elementy cardio. Wzmożone tempo ćwiczeń ma duży wpływ na pracę serca oraz całego układu krążenia, a ponadto dotlenia i zwiększa wydolność organizmu.

Kettle mają dużą przewagę nad innymi formami treningu nie tylko z powodu szybszych efektów ćwiczeń, a z powodu ich praktyczności i łatwości wykonywanych ruchów. Do ćwiczeń z kettlami i nie potrzeba karnetu na siłownię, ponieważ można je kupić w korzystnej cenie i trenować z ich pomocą w domu, w ogrodzie czy gdziekolwiek chcesz. To dobra inwestycja na przyszłość, ponieważ są one trwałe (zrobione z reguły z odpornego na uszkodzenia żeliwa), a także można z ich pomocą ćwiczyć każdy mięsień ciała. Nie Trzeba kupować oddzielnych urządzeń do treningu ramion, klatki piersiowej, nóg – swing, przysiady i podrzuty z kettlami dadzą taki sam efekt za niewielkie pieniądze. Najistotniejsze jest to, że ćwiczenia z odważnikami są proste. Jeśli opanujemy kilka podstawowych ruchów, będziemy czerpać maksymalne korzyści z wysiłku. Kettlebell to idealne rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium