Opcje przeglądania

Gumy i taśmy do ćwiczeń

Gumy i taśmy do ćwiczeń to doskonały przyrząd do wzmacniania mięśni oraz ich rozciągania. Sprawdzają się idealnie jako uzupełnienie klasycznego treningu, a co więcej gumy oporowe rewelacyjnie zdają egzamin w przypadku ćwiczeń wykonywanych w domowym zaciszu na macie. Chodzi Ci po głowie ich zakup? Mamy spory wybór!

Gumy i taśmy do ćwiczeń

Guma do ćwiczeń Power Band SportVida SV-HK0191 pomarańczowa Guma do ćwiczeń Power Band SportVida SV-HK0191 pomarańczowa
Producent: SportVida
Cena:

19,90 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • -33%
Guma power band do ćwiczeń 13-27kg HMS GU06 niebieska/czarna Guma power band do ćwiczeń 13-27kg HMS GU06 niebieska/czarna
Producent: HMS
Cena:

30,90 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • -11%
Guma power band do ćwiczeń 18-40kg HMS GU06 pomarańczowa/czarna Guma power band do ćwiczeń 18-40kg HMS GU06 pomarańczowa/czarna
Producent: HMS
Cena:

38,90 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • -14%
Guma power band do ćwiczeń 30-80kg HMS GU05 niebieska Guma power band do ćwiczeń 30-80kg HMS GU05 niebieska
Producent: HMS
Cena:

75,90 zł

Cena regularna: 89,00 zł

Najniższa cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • -15%

Gumy treningowe są wykorzystywane do ćwiczeń ogólnorozwojowych, do podciągania, do rehabilitacji oraz do treningu Crossfit. Ćwiczenia z gumami do fitnessu to świetne uzupełnienie klasycznego treningu. Świetnie nadają się do rozciągania mięśnie po oraz przed ćwiczeniami. Taśmy treningowe do crosffit różnią się długością oraz oporem. Każdy kolor oznacza inny poziom oporu. Dzięki temu możesz swobodnie dobrać gumę treningową do własnych potrzeb treningowych. Warto zaznaczyć, że każdy producent kieruję się własną kolorystyka, w efekcie u jednego czarny kolor gumy będzie oznaczać wysoki poziom obciążenia a u innego niski. Główną zaletą i korzyścią płynącą z posiadania gum jest to, że pozwalają wzmacniać praktycznie każdą grupę mięśni. 

Gumy do ćwiczeń są stałym elementem każdego profesjonalnego klubu fitness, wykorzystywane również go grupowych zajęć. Specjalistyczne gumy treningowe do podciągania są przyrządem umożliwiającym pracę nad kondycją fizyczną przy wykorzystaniu jedynie własnej masy ciała. Ich największym atutem z pewnością jest niekończona się liczba zastosowań w treningu. Pozwalają na wzmacnianie praktycznie wszystkich partii mięśni. Gumy z powodzeniem stosowane są do treningu w sportach wyczynowych jak i na poziomie amatorskim. W gronie najpopularniejszych zastosowań gum możemy wymienić poniższe zastosowania. 

Rozciąganie mięśni, dobór odpowiednich gum treningowych pozwala skutecznie rozgrzać mięśnie przed rozpoczęciem intensywnego treningu oraz wspomaga przyśpieszenie regeneracji po zakończeniu jednostki treningowej. Do tego typu ćwiczeń najczęstszym wyborem są gumy o mniejszym obwodzie ok 60cm. Podciąganie na drążku, gumy do podciągania mierzą obwód ok 200cm. Wiele wariantów oporowych pozwala dopasowanie odpowiedniej gumy do praktycznie każdego użytkownika.

Gumy do ćwiczeń są niezbędne szczególnie dla początkujących miłośników treningu z własną masą ciała. Bardziej zaawansowani zawodnicy wykorzystują gumy do zwiększania obciążenia podczas podciągania. Gumy do rehabilitacji – rehabilitacja, jak wiadomo opiera się w dużej mierze na wzmacnianiu mięśni. Często w początkowej fazie rehabilitacji, ćwiczenia wykonywane są bez dodatkowego obciążenia. Wówczas idealnymi partnerami treningowymi są akcesoria fitness, a w nich gumy rehabilitacyjne. Pozwalają sukcesywnie zwiększać opór podczas ćwiczeń, przez co są praktyczne podczas całego procesu powrotu do pełnej sprawności. Trening ogólnorozwojowy ciała – gumy treningowe do ćwiczeń pozwalają wzmacniać niemal każdą partię mięśni ciała. Dzięki temu z powodzeniem mogą pełnić funkcje głównego partnera treningowego, pomagając skutecznie wzmacniać sylwetkę ciała.

Głównym atutem gum do ćwiczeń, jest ich niewielki rozmiar, co pozwala zabrać ze sobą gumy w dowolne miejsce i nie przerywać swojego programu treningowego. Kluczowymi różnicami są długość, możemy spotkać gumy mierzące ok 200cm jak zarówno 60cm. Kolejnym czynnikiem jest poziom oporu, co powoduje, że z łatwością możemy dobrać idealną gumę do danego treningu. Najczęściej spotykane są gumę o konstrukcji zamkniętego obwodu, ale dostępne są również długie taśmy niezamknięty w obwód.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium