Butelki

Picie odpowiedniej ilości wody w trackie dnia to jeden z czynników dobrego samopoczucia — z pewnością nie raz już to słyszałeś. Czy pamiętasz jednak o tym, by sięgać w trakcie dnia po kolejne szklanki wody? W trakcie aktywności fizycznej jest to jeszcze bardziej istotne. Butelka na wodę lub bidon to sposób na to, aby woda była zawsze przy Tobie!

Produkty

Jest 30 produktów.

Pokazano 1-30 z 30 pozycji

Butelki i bidony sportowe na wodę – wszystko co musisz wiedzieć

Wybór odpowiedniej butelki na wodę jest bardzo ważny. Należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, takich jak rozmiar, materiał i rodzaj aktywności, do której będziesz jej używać. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o sportowych butelkach na wodę, abyś mógł podjąć świadomą decyzję, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia.

Rozmiar: Sportowe butelki na wodę są dostępne w różnych rozmiarach, od małych 0,5 litra, przez butelki na wodę 1 litr po duże 2-litrowe. Rozmiar, którego potrzebujesz, zależy od tego, ile wody chcesz mieć przy sobie i jak długo będziesz ćwiczyć lub grać. Jeśli zamierzasz wyjść na zewnątrz tylko na godzinę, mniejszy bidon na wodę będzie bardziej odpowiednii . Jeśli planujesz przebywać poza domem przez cały dzień lub wykonywać intensywny wysiłek fizyczny, lepsza będzie większa butelka na wodę.

Materiał: Sportowe butelki na wodę są zazwyczaj wykonane z plastiku, stali nierdzewnej lub aluminium oraz nowoczesnych materiałów jak tritan. Plastik jest najlżejszą i najtańszą opcją, ale może zatrzymywać smaki i nie jest tak trwały jak inne materiały. Stal nierdzewna jest droższa, ale nie zatrzymuje smaków i jest bardzo trwała. Aluminium jest lekkie i również nie zatrzymuje smaków, ale nie jest tak trwałe jak stal nierdzewna.

Rodzaj aktywności: Rodzaj aktywności, do której zamierzasz używać sportowej butelki na wodę, również będzie miał wpływ na Twoją decyzję. Jeśli potrzebujesz jej tylko do krótkiego joggingu lub spaceru, wystarczy Ci każdy typ butelki. Jeśli jeśli planujesz używać jej podczas długiej wędrówki lub jazdy na rowerze, potrzebujesz czegoś, co można łatwo przenosić i co ma dobry uchwyt. Jeśli jesteś sportowcem, który potrzebuje nawodnienia podczas intensywnego treningu lub zawodów, potrzebujesz butelki na wodę, która pomieści dużą ilość wody i ma szybki przepływ. Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby, na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie sportową butelkę na wodę. Pamiętaj, aby rozważyć wszystkie czynniki przed dokonaniem zakupu, aby znaleźć idealną butelkę.

Co to są butelki tritanowe?

Butelki Tritan są wykonane z tworzywa sztucznego znanego jako “tritan”, które jest mocne i trwałe, a przy tym odporne na stłuczenia. Butelki z Tritanu są często używane do napojów sportowych, wody i innych napojów. Są one również często używane jako butelki na wodę wielokrotnego użytku. Tritan jest nowoczesnym i bezpiecznym materiałem, odmianą plastiku. Dzięki temy, że jest to lekki materiał, doskonale nadaje się na bidon na wodę lub butelkę sportową. Tritan nie zawiera BPA, dzięki czemu jest bezpieczniejszy niż niektóre inne tworzywa sztuczne. Butelki z Tritanu można myć w zmywarce i wielokrotnie używać. W ofercie naszego sklepu sportowego PESport znajdziesz wiele modeli butelek tritanowych, zarówno w kolorach damskich i męskich.

Butelki na wodę do biegania i bidony na rower od PESport.pl

PESport.pl jest wiodącym sprzedawcą internetowym butelek na wodę do biegania i bidonów rowerowych. Oferujemy szeroki wybór produktów dostosowanych do wszystkich budżetów i wymagań, a także szczycimy się doskonałą obsługą klienta. Mamy na stanie wiele różnych marek butelek na wodę, w tym Puma, Reebok, Nike, Spokey, N010, Dunlop i wiele innych. Niezależnie od tego, czy szukasz prostej butelki, która zapewni Ci nawodnienie podczas biegu, czy bardziej zaawansowanego systemu z wbudowanym filtrem, mamy coś odpowiedniego dla Ciebie. Mamy również duży wybór bidonów rowerowych, idealnych do nawadniania organizmu podczas jazdy. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz bidonu do roweru szosowego, górskiego czy BMX, mamy dla Ciebie odpowiednią ofertę. Tak więc, jeśli szukasz najlepszych butelek do biegania i butelek rowerowych wokół, upewnij się, że sprawdzisz PESport dzisiaj! Odnośnie samych rowerów, jeżeli wolisz ten rodzaj aktywności w domu to polecamy przejść do działu rowery treningowe. Inny, podobny sprzęt, który możesz nabyć do domowej siłowni to np. wioślarz treningowy, orbitrek treningowy i bieżnia domowa.

Jaką wybrać butelkę na wodę dla dziecka?

Jeśli szukasz butelki na wodę dla dziecka, to trafiłeś we właściwe miejsce. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniej butelki na wodę dla dziecka. Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest rozmiar butelki. Ważne jest, aby butelka na wodę dla dziecka nie była ani za duża, ani za mała. Jeśli jest za duża, dziecko może nie być w stanie wypić całej wody, a jeśli jest za mała, dziecko może bardzo szybko odczuwać pragnienie. Kolejną kwestią, którą należy rozważyć, jest materiał, z którego wykonana jest butelka na wodę. Istnieją różne materiały, takie jak plastik, szkło, stal nierdzewna i aluminium czy nowoczesny plastik Tritan. Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Na przykład, szkło jest tłukące, ale nie absorbuje smaków ani zapachów. Plastik jest lekki i nietłukący, ale może pochłaniać smaki i zapachy. Stal nierdzewna jest nietłukąca i nie absorbuje smaków ani zapachów, ale jest ciężka. Aluminium jest lekkie i nie absorbuje smaków ani zapachów, ale z czasem może matowieć. Plastik Tritan jest nietłukący, nie pochłania smaków ani zapachów i jest wolny od BPA. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze butelki na wodę dla dziecka, jest rodzaj zaworu. Istnieją dwa rodzaje zaworów: słomkowy i kubeczkowy. Zawory słomkowe są idealne dla najmłodszych dzieci, które ukończyły 6 miesięcy. Mogą one pić z butelki bez konieczności jej przechylania. Butelki z zaworami są idealne dla nieco starszych dzieci. Mogą one pić z butelki bez konieczności odchylania jej do tyłu, ale mogą potrzebować pomocy w trzymaniu butelki. Na koniec należy zwrócić uwagę na cenę butelki. Istnieje wiele różnych marek i stylów butelek na wodę, więc powinieneś być w stanie znaleźć taką, która zmieści się w Twoim budżecie.

Bidon i butelka na wodę z filtrem

Butelka na wodę z filtrem to świetny sposób na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia w podróży. Dostępnych jest wiele różnych marek i modeli butelek na wodę z filtrem, więc znalezienie odpowiedniej dla siebie może być wyzwaniem. Zebraliśmy listę najlepszych butelek na wodę z filtrem dostępnych na rynku, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji.

Butelka na wodę bez bpa i bps

Kiedy ćwiczysz, nawodnienie organizmu jest kluczowe. Dlatego oferujemy wiele sportowych butelek na wodę i bidonów, które pomogą Ci zachować odpowiednie nawodnienie przed, w trakcie i po treningu. Wybieraj spośród różnych rozmiarów, kolorów i stylów, aby znaleźć idealną butelkę na wodę, która spełni Twoje potrzeby. Nie jesteś pewien, która butelka na wodę jest dla Ciebie odpowiednia? Nasi eksperci pomogą Ci wybrać idealną sportową butelkę na wodę lub bidon w zależności od Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami już dziś, aby zacząć!

Co to jest BPA w butelkach na wodę? Bisfenol A (BPA) to związek syntetyczny, który od lat 60. ubiegłego wieku jest wykorzystywany do produkcji niektórych tworzyw sztucznych i żywic. BPA znajduje się w wielu produktach konsumenckich, ale najczęściej jest stosowany w produkcji poliwęglanu i żywic epoksydowych. Tworzywa poliwęglanowe są często stosowane w opakowaniach żywności i napojów, w tym w butelkach na wodę. Żywice epoksydowe są stosowane jako powłoki na wewnętrznej stronie puszek z żywnością i napojami, np. na napoje gazowane, zupy i warzywa. Narażenie na działanie BPA jest powodem do niepokoju, ponieważ może on działać w organizmie jak hormon. Badania na zwierzętach wykazały, że narażenie na BPA może zaburzać normalny rozwój, rozmnażanie i zachowanie. Niektóre badania na ludziach sugerują również, że narażenie na BPA może być związane z określonymi skutkami zdrowotnymi, takimi jak problemy z rozrodczością, otyłość i choroby serca.

Jak mogę uniknąć narażenia na BPA? Można podjąć kroki w celu ograniczenia narażenia na BPA poprzez stosowanie alternatywnych rozwiązań w stosunku do plastiku poliwęglanowego i żywności w puszkach. Jeśli to możliwe, do przechowywania żywności i wody należy wybierać pojemniki szklane, porcelanowe lub ze stali nierdzewnej. Szukaj produktów oznaczonych jako “wolne od BPA”. Jeśli obawiasz się narażenia na BPA poprzez picie wody, możesz użyć domowego filtra do wody, który posiada certyfikat potwierdzający usuwanie BPA. Można również znaleźć butelki na wodę wykonane z materiałów niezawierających BPA.

Czy butelki na wodę wielokrotnego użytku zawierają BPA? Niektóre butelki na wodę wielokrotnego użytku są wykonane z poliwęglanu, który zawiera BPA. Istnieje jednak wiele rodzajów butelek na wodę wielokrotnego użytku, które nie zawierają BPA. Należą do nich butelki na wodę wykonane ze szkła, stali nierdzewnej lub innych tworzyw sztucznych niezawierających BPA. Można również znaleźć butelki na wodę ze specjalnymi powłokami, które nie zawierają BPA. Wybierając butelkę na wodę wielokrotnego użytku, należy sprawdzić na etykiecie produktu, czy nie jest ona wykonana z poliwęglanu lub innych materiałów, które mogą zawierać BPA.

Jak mogę się dowiedzieć, czy dany produkt zawiera BPA? Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy produkt zawiera BPA, jest sprawdzenie etykiety “BPA-free” na produkcie lub opakowaniu.

Co to jest BPS w butelkach na wodę? Bisfenol S (BPS) to związek syntetyczny, który od lat 60. ubiegłego wieku jest wykorzystywany do produkcji niektórych tworzyw sztucznych i żywic. BPS znajduje się w wielu produktach konsumenckich, ale najczęściej jest stosowany w produkcji poliwęglanu i żywic epoksydowych. Tworzywa poliwęglanowe są często stosowane w opakowaniach żywności i napojów, w tym w butelkach na wodę. Żywice epoksydowe są stosowane jako powłoki na wewnętrznej stronie puszek z żywnością i napojami, np. napojami gazowanymi, zupami i warzywami. Narażenie na działanie BPS jest powodem do niepokoju, ponieważ może on działać w organizmie jak hormon. Badania na zwierzętach wykazały, że narażenie na BPS może zakłócać normalny rozwój, rozmnażanie i zachowanie. Niektóre badania na ludziach również sugerują, że narażenie na BPS może może mieć związek z określonymi skutkami zdrowotnymi, takimi jak problemy z płodnością, otyłość i choroby serca.

Jak mogę uniknąć narażenia na BPS? Możesz podjąć kroki w celu zmniejszenia swojego narażenia na BPS, stosując alternatywne rozwiązania w stosunku do plastiku poliwęglanowego i żywności w puszkach. Jeśli to możliwe, do przechowywania żywności i wody wybieraj pojemniki szklane, porcelanowe lub ze stali nierdzewnej. Szukaj produktów oznaczonych jako “wolne od BPA”

Jeśli obawiasz się narażenia na BPS poprzez picie wody, możesz użyć domowego filtra do wody, który posiada certyfikat potwierdzający usuwanie BPS. Można też znaleźć butelki na wodę wykonane z materiałów wolnych od BPA.