Kijki trekkingowe

Piesze wędrówki po górach potrafią sprawiać nie tylko sporo przyjemności, ale również dzięki ruchu na świeżym powietrzu poprawiają samopoczucie. Nic więc dziwnego, że kijki trekkingowe zyskały tak na popularności! Miłośnicy gór doceniają kijki do trekkingu przede wszystkim za wsparcie, jakie dają podczas górskich wędrówek w niepogodę. Planujesz swoją wyprawę? 

Produkty

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Marsz po zdrowie z kijkami

W ostatnich latach więcej się ruszamy, bardziej dbamy o naszą kondycję psycho-fizyczną, a co za tym idzie? Używamy odpowiednich sprzętów, które służą nam do poprawy kondycji i lepszego samopoczucia. W ostatnich latach wręcz modne stało się chodzenie po górach lub też po ścieżkach leśnych z kijkami różnego rodzaju. Do takich sprzętu należą m.in. kijki w góry, kijki do Nordic Walking, wszelkie kije treningowe, kijki składane, kijki teleskopowe w góry, najlżejsze kije trekkingowe, kije do wspinaczki górskiej, kijki w góry składane, lekkie kije trekkingowe, kijki trekkingowe zimowe, kijki trekkingowe lekkie, kijki trekkingowe składane, oraz typowo dedykowane do sportów uprawianych w górach kijki trekkingowe górskie.

Co to są kijki trekkingowe?

Różne sprzęty trekkingowe to nic innego jak specjalnie dedykowane kijki do chodzenia po górach i pokonywania różnych szlaków o zróżnicowanym podłożu. Kijki trekkingowe mogą nam się przydać przede wszystkim, kiedy wybieramy odpowiedni kij trekingowy na pieszą wycieczkę, która wymaga od nas zaangażowania i użycia większej siły i pochłania znacznie większej energii niż to ma miejsce, kiedy chodzimy sobie rekreacyjnie po parku lub też po lesie gdzie używamy kij trekkingowy zwykły. Zatem nasuwa się pytanie?: Jakie kije trekkingowe, gdzie? I Kiedy?Kijki trekingowe zostały stworzone z myślą o osobach aktywnych, dla których liczy się np. taki sprzęt jak kije trekkingowe z amortyzacją lub też kijki górskie składane czyli jednym słowem komfort i profesjonalny sprzęt. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem produktu jakim są kijki w góry czy warto? Otóż mają one specjalnie wyprofilowaną rękojmię, w której idealnie możemy dopasować naszą dłoń. Jest to przydatna rzecz, gdyż takie właśnie kijki trekingowe teleskopowe sprawią, że dzięki nim poczujemy większą stabilność i przyczepność nawet w trudnych podejściach górskich. Kijek trekkingowy dodatkowo został wyposażony w specjalną końcówkę, którą można wymieniać w zależności od tego, na jakie podłoże będą nam potrzebne. Można wymienić je na cienkie końcówki oraz grubsze te bardziej stabilne, które sprawdzają się nawet na śliskiej i twardej powierzchni wtedy można śmiało wybrać kijki trekingowe w góry. Po takim wyborze każdy będzie mógł stwierdzić, że to dobre kije trekingowe. Różne kijki górskie i kijki do trekingu to ważny zakup i warto zastanowić się nad ich wyborem.Kijki trekkingowe oraz wszelkie kijki do trekingu świetnie sprawdzą się zarówno w terenie pokrytym śnieżną warstwą jak również w takim, który będzie posiadać lodową powłokę oraz błotniste podłoże. Bardzo dobrze stabilizują osobę, która dzięki nim porusza się naprzód. Zatem gdy wybieramy się w góry i potrzebujemy dobre kije trekkingowe lub też najlepsze kije trekkingowe, które uchronią nas od niepotrzebnych kontuzji lub też w skrajnych przypadkach wypadków i upadków wszelkiego rodzaju to wybór jakim są kijki do trekingu będzie tutaj doskonałym strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Czym się różnią kijki trekingowe a do Nordic Walking?

Wielu z nas zadaje sobie to pytanie czy w góry oraz na spacery wybrać kije trekkingowe czy nordic walking?Może zacznijmy od tego, że kijki do Nordic Walking to przede wszystkim rodzaj sprzętu dedykowanego osobom, które chcą poprawić swoją jakość życia poprzez spacer oraz długie wędrówki leśne. Otóż kijki trekkingowe składane w góry to już sprzęt dla osób, które w bardziej profesjonalny sposób podchodzą do tematu aktywności fizycznej, a mamy tutaj na myśli przede wszystkim zdobywanie szczytów górskich oraz przełęczy i ścianek więc ciężko porównywać kije do nordic walking a trekkingowe gdyż różnica między nimi jest ogromna, więc kijki trekingowe, a nordic walking to dwa osobne tematy.A zatem, jeśli potrzebujemy kijków, które będą stanowić jedynie o tym, żeby się poruszać i zdobyć lepszą formę to na pewno kijki do Nordic Walking będą tutaj odpowiednim wyborem. Na pewno takie kijki przydadzą się maszerując po parku, utwardzonej nawierzchni, polnych i leśnych ścieżkach i innych nawierzchniach o twardszym podłożu. Kijki do Nordic Walking nadają się idealnie do chodzenia po asfaltowych ścieżkach, wybrukowanych nawierzchniach oraz kamiennych traktach, które nie raz możemy spotkać podczas spaceru po mieście lub też rekreacyjnych miejscach wtedy zastanawianie się czy wybrać kije trekkingowe a nordic walking nie ma sensu bo wiadomo, że wybór jest prosty. Jeśli potrzebujemy kijków, które będą stanowić lepszą stabilizację w trudnym terenie oraz pomogą nam w pokonywaniu bardzo ciężkich i nieraz niebezpiecznych, górskich przełęczy to na pewno kijki trekkingowe składane będą tutaj odpowiednim wyborem. Wybierajmy te kijki, które posłużą nam na lata i nie będą jedynie niepotrzebnym sprzętem w naszym domu, ale zmobilizują nie jedna osobę do tego żeby zacząć się ruszać, mieć lepsze samopoczucie i kondycję i zmieniać z czasem jakość własnego życia na lepszą. Jeśli zastanawiacie się nadal czym się różnią kijki trekkingowe od nordic walking to można także zaczerpnąć szerokiej wiedzy z portali internetowych.

Jakie kijki trekkingowe w góry?

W doborze kijków trekingowych najlepiej pomorze nam sprzedawca w danym sklepie gdyż obecnie na rynku posiadamy masę kijków, które różnią się od siebie bardzo wieloma elementami. Mamy m.in. takie dedykowane kije trekkingowe damskie, kijki trekkingowe składane lekkie, kijki trekkingowe dla dzieci, kijki trekkingowe teleskopowe, uniwersalne kijki do trekkingu oraz składane kijki trekkingowe. Wszystkie z nich nadają się w góry.Przykładowo, jeśli wybieramy się na górski wypad, którego celem jest zdobycie określonego szczytu i dodatkowo ta wędrówka odbywa się w porze zimowej to odpowiednim wyborem będzie tutaj zakup kijków o wymiennych końcówkach, oraz kijków, które mają wyprofilowane rączki, dzięki którym trzymamy nasze kijki w dłoniach. Na pewno te teleskopowe z odpowiednią długością będą bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o wyprawy na strome górskie zbocza. Przed taką wyprawą należy zapoznać się z tematem jak ustawić kijki trekkingowe, jak dobrać kijki trekkingowe do wzrostu, oraz jak dobrać kijki trekkingowe? Góry jak wiemy bywają różne jeśli chodzi o teren, dlatego zastanówmy się jakie kijki w góry wybrać oraz zastanowić się nad faktem jakie końcowki do kijkow trekkingowych wybrać, gdyż w tym przypadku będziemy mieć pewność, że sprzęt, który wybraliśmy nas nie zawiedzie pod względem wytrzymałościowym i technicznym. Zatem postawmy na stabilny i bardziej profesjonalny sprzęt, który nas nie zawiedzie, gdy będziemy szli w długa śnieżna wyprawę, która będzie wymagać od nas nie tylko sprawności, ale także odpowiednio dobranego sprzętu.

Jak dobrać wysokość kijków trekingowych?

Sprzęt do trekkingu trzeba przede wszystkim dobierać pod względem wzrostu danej osoby. Najczęściej są to normy, które od wielu lat sprawdzają się w doborze tego właśnie sprzętu. A zatem jeśli przykładowo nasz wzrost waha się w granicach od 159 do 165 odpowiednim wyborem w tym wypadku będą kijki w rozmiarze około 110 cm. Należy tutaj pamiętać o tym, aby nasze kijki były składane i dobrze sprawdzały się jeśli, chodzi o ich wysokość i stabilność. Warto również zawsze doradzić się sprzedawcy, u którego kupujemy kijki, żeby nam doradził, które będą najbardziej odpowiednie do naszego wzrostu, oraz kijki trekkingowe jak dobrać? Gdyż zbyt wysokie kijki zakupione przez osobę o dosyć niskim wzroście nie będą przydatnym zakupem. Również jeśli kupujemy kijki trekkingowe a nordic walking dla dzieci także należy zwrócić uwagę na to, aby kijki miały odpowiednią wysokość i nie powodowały przykładowo garbienia się albo nieodpowiedniej postawy u naszego dziecka.Dla kobiet też są przygotowane i dedykowane kijki przede wszystkim ze względu na długość, regulację oraz odpowiednią kolorystykę. W sklepach internetowych oraz na stronach internetowych można śmiało dobrać odpowiednio sprzęt pod swoje własne potrzeby i wymagania, które nie raz są dosyć specyficzne ze względu na to, gdzie i w jakich warunkach będziemy przemieszczać się po górskich szlakach.