Kijki Nordic Walking

Kijki Nordic Walking to od pewnego czasu niezwykle popularny sprzęt sportowy. Nic dziwnego, sama aktywność fizyczna, jaką jest Nordic Walking, przeznaczona jest dla każdego, wiek nie gra tu żadnej roli. Co więcej, szybki marsz z kijkami Nordic Walking angażuje do pracy wiele mięśni i wprawia w dobrą energię. Chcesz spróbować? No to do dzieła!

Produkty

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Kijki nordic walking – czym się charakteryzują dobre kije?

Kijki nordic walking – jakie kupić?

Nikomu chyba nie trzeba mówić, czym są kijki do nordic walking. Jest to od wielu lat popularna forma spędzania czasu na świeżym powietrzu zarówno przez młode osoby, jak również te nieco starsze. Grono zwolenników chodzenia z kijkami jest duże i stale rośnie. Kije do nordic walking to świetna alternatywa dla osób, które nie lubią biegać lub uprawiać innych wyczynowych sportów. Każdy może pozwolić sobie na kijki nordic walking cena ich jest stosunkowo niska. Jak wybrać kije do nordic walking? Przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim kijki nordic walking powinny posiadać odpowiednią długość. Rozmiar wpływa znacząco na poprawność ruchów, jakie będą wykonywane podczas chodzenia. To z kolei sprawi, że prawidłowo będziesz się odpychać, co zapewni skuteczną pracę mięśni. Przy okazji kupna kijków warto sprawdzić, czy posiadają one regulację długości, wówczas będzie dużo łatwiej można je dopasować, a także inni członkowie rodziny będą także mogli z nich korzystać. Jeśli jesteśmy pewni, że chcemy kijki do nordic walking jakie wybrać, aby były idealne? Kupując kijki do nordic najlepiej wybrać te wyprodukowane przez renomowanego producenta. W sklepie PESport znajdziecie profesjonalne kije do nordic walking takich marek jak NILS, ENERO, SPORTVIDA, czy NILS EXTREM. Wybór taki gwarantuje długą żywotność produktu, a przy tym sprawia, że chodzenie jest łatwiejsze i znacznie przyjemniejsze. Dla osób, które bardzo dużo używają tego sprzętu polecane są kije do nordic walking z włókna węglowego, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i wytrzymałość. Dodatkowo zwróć uwagę przed zakupem, czy rękojeść jest odpowiednio wyprofilowana i przyjemna w dotyku. Niektóre modele posiadają odpinaną rękawiczkę z regulacją rozmiaru, co sprawia, że z łatwością dopasujesz ją do dłoni. Wymienne końcówki to także bardzo ważny element kijków, w szczególności dla osób, które chodzą po różnych terenach i nawierzchniach. Jeśli nie wiesz, jak dobrać kijki do nording walking to koniecznie odwiedź nasz sklep i poproś o pomoc pracownika, który odpowiednio dobierze sprzęt pod indywidualne wymagania. W ofercie naszego sklepu znajdują się kijki do nordic walking dla dzieci, dorosłych, profesjonalistów i amatorów.

Które kijki będą najlepsze?

Jak dobrać kijki do nordic walking?

Na rynku dostępne są trekkingowe kijki nordic walking, narciarskie oraz wiele innych rodzajów. Niestety większość ludzi sięga po kijki trekkingowe, które przystosowane są do chodzenia po górskich terenach. Jakie kije do nordic walking będą w takim razie odpowiednie? Oczywiście, te które są przeznaczone do tego. Posiadają one specjalną konstrukcję, która ma za zadanie pomagać w prawidłowym chodzeniu. Ważne jest także, aby zwrócić uwagę podczas wyboru kijków na materiał, z którego są one wykonane. Najczęściej kijki nordic walking wykonane są z aluminium lub z włókna węglowego. W obu przypadkach są one bardzo lekkie i poręczne. Oczywiście należy dobrać odpowiednią długość kijków. Jeśli mają być one używane wyłącznie przez jedną osobę, to lepiej kupić kije nordic walking o stałej długości. Kijki nordic walking składane są nieco cięższe, a dodatkowo posiadając mechanizm, nieco mniej trwałe. Dobrze dobrane kije nordic walking sprawią, że chodzenie z nimi będzie efektywne i przyniesie sporo korzyści zdrowotnych. Dlatego przed zakupem należy dokładnie zapoznać się ofertą i dobrze dopasować ją do siebie. PESport to sklep, w którym znajdziecie profesjonalny sprzęt do nordic walking. PESposrt to sklep nordic walking.

Kijki do chodzenia po górach, a po płaskim terenie

Kije trekkingowe a nordic walking, które będą odpowiednie do chodzenia po górach, a które po płaskiej nawierzchni. Nording walking kije przeznaczone są do chodzenia na stosunkowo płaskiej powierzchni. Co to oznacza? Że do chodzenia po górach najlepsze i najodpowiedniejsze są kije trekkingowe. Kijki do chodzenia po skalistych ścieżkach, podmokłych terenach bądź bagiennych łąkach powinny być do tego przystosowane. Dlatego przed zakupem kijków, należy wiedzieć, co jakich celów będą one służyły. Należy bezwzględnie zrezygnować z kijków w miejscach wąskich, skalistych, gdzie blisko jest przepaść. W takiej sytuacji ważne jest, aby uwolnić ręce. W takim przypadku najlepsze będą kijki do nordic walking składane, które przypinamy do plecaka i maszerujemy spokojnie dalej. Jak złożyć kijki do nordic walking? Jest to banalna czynność, którą wykonasz w jedną chwilę. Każdy sobie z tym poradzi. Dobre składane kije nordic będą służyły nam przez długi czas podczas pieszych wędrówek.

Co musisz wiedzieć o technice chodzenia z kijkami?

Jak chodzić z kijkami?

Najlepiej naukę chodzenia zacząć bez kijków. Kroki stawiamy od pięty, plecy muszą być wyprostowane, a wzrok skierowany przed siebie, ramiona rozluźnione w połączeniu z wyprostowaną sylwetką. Kolejnym krokiem jest chodzenie ciągnąc kijki za sobą. Następnie dołączamy wymachy ramion tak jakbyśmy kijków w ogóle nie trzymali. Po chwili zaczynamy poruszać kijkami, ale jeszcze nie wbijając ich w podłoże. Jeśli mamy już opanowaną tę technikę, to chwytamy rękojeść kijka i wbijamy w podłoże. Odepchnięcie powinno powodować kierunek do tyłu, a miejsce wbicia kijka to około połowa kroku. Ręka nie może być wysunięta powyżej linii pępka. Kij wbity w podłoże powinien być z zamkniętą dłonią, następnie odpychamy się, puszczamy kij i otwieramy przy tym dłoń przenosząc go do przodu. Z pomocą rękawiczki, którą mamy cały czas założoną, możemy powrotny ruch ręki zrobić bez trzymania rękojeści, co jest zalecane. Dla niektórych może się to wydać skomplikowane, jednak ćwiczenie czyni mistrza. Już po kilkudziesięciu metrach z łatwością opanujesz dobrą technikę chodzenia. Kluczowa w tym wszystkim jest wysokość kijków do nordic walking oraz odpowiednio dobrany model do potrzeb.

Jak ustawić kijki do chodzenia?

Dobrze dobrana długość kijków nordic walking to tak samo jak dobrze dobrany rozmiar buta. W zależności od wzrostu, indywidualnych proporcji ciała oraz od stylu chodzenia, tak powinny być dobrane kije. Istnieje sposób matematyczny doboru długości kijów. Do nordic walking długość kijków obliczamy mnożąc 0,68 przez wzrost w centymetrach i wychodzi nam odpowiednia wielkość. Warto kupić najpierw kijki do chodzenia składane, gdyż z rozwijaniem naszych umiejętności chodzenia zaleca się wydłużenie kijów. Oczywiście jest to wzór ogólny, który nie każdemu przypadnie do gustu. Najlepiej długość kijków do nordic walking dobrać bezpośrednio trzymając je w dłoni. Jeśli nie mamy doświadczenia, to z pewnością pracownik sklepu doradzi nam, jakie będą najodpowiedniejsze. Abyśmy sami dopasowali wysokość, należy kij ustawić tak, aby ramię w łokciu zginało się pod kątem 90 stopni. Jeśli chcemy chodzić z naszymi pociechami, to warto kupić kijki nordic walking dla dzieci z regulacją wysokości. Wówczas będziemy mieli pewność, że posłużą one młodemu pokoleniu kilka sezonów i będą rosły razem z nimi. Jest to świetnia forma spędzania czasu wspólnie z rodziną, dlatego warto sprawić kijki do chodzenia dla dzieci oraz dla partnera, aby móc razem korzystać z chwil na świeżym powietrzu.

Dobre kijki do nordic walking, które pomogą zachować smukłą sylwetkę

Czy chodzenie z kijkami pomaga w schudnięciu?

Kijki nordic walking a odchudzanie, czy mają te dwie rzeczy ze sobą coś wspólnego? Oczywiście, że tak. Nordic walking angażuje do pracy mięśnie górnej części ciała oraz dolnej. Przy okazji stawy nie są tak obciążone, jak podczas chodzenia bez kijków, a mięśnie brzucha, ramion, klatki piersiowej i przedramion intensywnie pracują. Chodząc z kijkami pozytywnie wpływasz na pracę swojego serca oraz wydolność oddechową. Jest to szczególnie polecane dla osób starszych lub w średnim wieku. Także osoby po przebytych urazach, czy zawale mogą spokojnie powracać do zdrowia chodząc z kijkami. Nordic walking powoduje, że sylwetka kształtuje się, a przy okazji spalasz zbędną tkankę tłuszczową. Dodatkowo dzięki kijkom łatwiej możesz utrzymać równowagę, co zapobiega niekontrolowanemu upadkowi. Każdy powinien zaopatrzyć się w kijki do nordic walking cena takiego sprzętu jest niska, a efekty są spektakularne.