Platformy wibracyjne, pistolety do masażu

Platforma Wibracyjna jest uniwersalnym narzędziem do pracy nad całą sylwetką. Umożliwia rozluźnianie spiętych mięśni oraz skutecznie pomagają przy redukcji tkanki tłuszczowej. Działanie odbywa…

Produkty

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Platforma Wibracyjna jest uniwersalnym narzędziem do pracy nad całą sylwetką. Umożliwia rozluźnianie spiętych mięśni oraz skutecznie pomagają przy redukcji tkanki tłuszczowej. Działanie odbywa się po przez generowanie drgań, które wywołują automatyczne skurcze mięśni. Drgania docierają nawet do najgłębszych mięśni, co przekłada się na dużą efektywność treningu. Platforma wibracyjna ma zastosowanie zarówno w obszarze sportowym jak i rehabilitacyjnym. Skutecznie pomaga przy spalaniu cellulitu, poprawia kondycję fizyczną, wzmacnia mięśnie oraz poprawia ruchomość w stawach. Regularne ćwiczenia przy użyciu platformy wibracyjnej pozwalają również redukować poziom stresu oraz przyśpiesza regenerację organizmu po wysiłku. Poszczególne modele różnią się częstotliwością drgań, poziomem drgań bądź dostępnymi programami. Platformy wibracyjne wykorzystywane są w profesjonalnych klubach fitness, między innymi do grupowych zajęć na tych urządzeniach. Ich właściwości relaksacyjne oraz regeneracyjne sprawiają, że jest idealna dla wiecznie zabieganych i nie mających czasu na trening. Już 5 minut codziennych ćwiczeń pozwala zauważyć pierwsze efekty.

Aktualnie, oferta urządzeń do masażu jest bardzo szeroka. Służą one zarówno do pewnego rodzaju rehabilitacji, jak i pielęgnacji i relaksu. Urządzenia do masażu są skutecznymi narzędziami do sprawnego i relaksujące masażu całego ciała lub poszczególnych partii mięśni. Masażery różnią się w zależności od tego do jakiej części ciała są przeznaczone i jaki efekt chcemy osiągnąć. Nie ulega wątpliwości, że codzienny, choćby krótki kilkuminutowy zabieg wykonany przy pomocy masażera (mogą to być przykładowo masażery do pleców lub masażery do karku) pozytywnie wpływa na niwelowanie uczucia zmęczenia, a także napięcia mięśni, które spotyka każdego, kto skazany jest na wielogodzinne siedzenie przy biurku w pracy lub wytężonym wysiłek fizycznego. Ponadto, regularny masaż pomoże nam w eliminacji stresu, poprawi krążenie krwi i pozytywnie wpłynie na regenerację organizmu.

Rodzaje masażerów dostępnych na PESport:

  • masażery do ciała (masażer do pleców, masażer do karku, masażer na szyję, masażer kręgosłupa)
  • masażery do twarzy (masażer liftingujący do twarzy, masażer do twarzy oczyszczający)

Masażer karku – jest to kołnierz masujący, który delikatnie masuje kark, w efekcie czego rozluźnia mięśnie. Dzięki tym działaniom poprawia się nasze krążenie, a ból zostaje zniwelowany. Po pewnym czasie znika zupełnie. Przeważnie masażer do pleców i karku posiada dwie głowice masujące (wyposażone w cztery punkty masujące). Ponadto, wiele modeli jest wyposażonych w funkcję podgrzewania, która pomaga jeszcze lepiej rozluźnić nasz obolałe mięśnie, co w efekcie pozwala się jeszcze bardziej zrelaksować. Dzięki materiałom, z których wykonuje się takie masażery, są one w stanie dopasować się do ciała ułożonego w różnych pozycjach. Dzieje się tak dzięki materiałowi wykonanemu na basie eko skóry, z dodatkiem tkaniny dystansowej. Istnieje możliwość masowania karku, ale też pleców, ramion, brzucha i ud. Po skorzystaniu z takiego masażera będziemy w pełni zrelaksowani. Nie dość, że mamy kilka chwil tylko dla siebie, to jeszcze długo po zabiegu będziemy odczuwać rozluźnienie i ciepło na karku. Korzystanie z masażera to pełny relaks i kilka chwil tylko dla siebie. Po takim zabiegu odczuwa się rozluźnienie i ciepło na karku. Masażer do szyi to gadżet niezbędny w każdym domu. Masażer szyi sprawdzi się w każdych warunkach.Masażer pleców – są przeznaczone do masażu pleców i kręgosłupa. Działają w bardzo prosty sposób. Do ich zadań należy przede wszystkim kurczenie i rozkurczanie naszych spiętych po całym dniu mięśni. W efekcie prowadzi to do łagodzenia wszelkich stanów bólowych. Taki masażer do kręgosłupa po prostu generuje wibracje, które oddziałują na mięśnie (począwszy od delikatnie wyczuwalnych do tych bardzo mocnych – w zależności od ustawionego przez nas trybu działania).

Masażery nie tylko dla sportowców

Ostatnio bardzo popularne są masażery ręczne, które służą do masażu na sucho lub na mokro, wykonywanego przeważnie podczas kąpieli. Masażer plecy jest jednym z popularnych rozwiązań jest też wałek lub roller do masażu chłodzącego albo ogrzewającego. Mimo wszelkich zalet masażerów ręcznych, najlepszy efekt zagwarantuje nam elektryczny masażer. Ponadto zapewni nam największą wygodę użytkowania. Tego rodzaju masażer na plecy wykonuje praktycznie całą pracę za nas. Szczególnie poduszki, maty i fotele do masażu zapewniają pełen komfort i odpoczynek. Wystarczy się na nich odpowiednio położyć lub usiąść, aby urządzenie wymasowało nam konkretną partię ciała. Po takim masażu napięte mięśnie będą rozluźnione, a ból oraz zmęczenie zlikwidowane. Większość tego typu masażerów posiada dodatkowo funkcję podgrzewania oraz wibracji. Cieszą się dobrymi opiniami, dzięki swym różnorodnym funkcjom.

Masażer twarzy – w ostatnich latach najpopularniejszym i najchętniej wybierany masażer do twarzy 3d to roller jadeitowy. Jadeit, według medycyny chińskiej, nazywany jest “kamieniem młodości”. Oprócz niego mamy do wyboru również masażery kryształowe, z ametystu czy różowego kwarcu. Różnice pomiędzy poszczególnymi kamieniami są niewielkie, jeśli chodzi o właściwości techniczne produktu. Rozróżnia się je za sprawą właściwości przypisywanych danym kryształom.

Obecnie najbardziej popularne są urządzenia w formie wałka z wypustkami. Poza tym dużą popularność zyskał masażer do twarzy elektryczny, który wystarczy przykładać stopniowo do skóry twarzy. W niektórych gabinetach kosmetycznych można też nabyć urządzenie do mezoterapii mikroigłowej, tak zwany derma roller. Jest on wyposażony w wałek z igłami o grubości – najczęściej – 0,5 mm, które mają delikatnie nakłuwać skórę, powodując efekt liftingu. To zabieg inwazyjny, dlatego zwykle wykonywany jest w gabinecie kosmetycznym, z zachowaniem dużej ostrożności. Elektryczny masażer do twarzy wykorzystuje wiele metod działania.

Masażer do twarzy efekty:

  • Wzmocnienie tkanki skórnej,
  • Zmiękczenie skóry,
  • Usuwanie zanieczyszczeń,
  • Lepsze wchłanianie składników odżywczych z preparatów do pielęgnacji skóry,
  • Poprawa pH skóry,
  • Niszczenie bakterii,
  • Stymulacja produkcji kolagenu,
  • Likwidacja zwiotczeń.

Pistolety do masażu – Jak sama nazwa brzmi, pistolet do masażu jest zaprojektowany jak „pistolet”, wygląda podobnie i został stworzony, aby pomóc w rozluźnieniu napięcia mięśni i poprawie przepływu krwi. Niedawno udowodniono, że pistolety do masażu są jedną z najlepszych maszyn do masażu, które poprawiają funkcjonowanie mięśni. Pistolety do masażu są przeznaczone dla wszystkich osób odczuwających ból, a zwłaszcza ból mięśni. Jednak najczęściej jest spotykany u sportowców, którzy używają go do rozluźnienia ciała. Świetnie sprawdzi się również u osób zestresowanych, cierpiących na wszelkie bóle ciała, które często nie pozwalają im zasnąć. Jeśli spędzasz cały dzień przy laptopie czy telefonie to prawdopodobnie masz do czynienia z pewnym napięciem szyi, ramion i górnej części pleców. Ten sprzęt również może pomóc rozluźnić te miejsce i ukoić ból. Warto dbać o swoją postawę. Choć terapia ta wydaje się nieszkodliwa, istnieją przypadki, w których nie powinniśmy się masować lub porozmawiać z lekarzem przed takim zabiegiem. Nadwyrężenia mięśni są zwykle bolesne, więc prawdopodobnie nie będziesz miał ochoty używać pistoletu do masażu na te obszary. Potężny ruch uderzeniowy może dodatkowo uszkodzić mięśnie. Jeśli bardzo chcesz masować nadwyrężony mięsień, zacznij od delikatnego ucisku, używając tylko dłoni i naciskaj wokół kontuzji, a nie bezpośrednio na nią. Należy unikać używania pistoletu do masażu na uszkodzonych więzadłach, aby uniknąć dalszych powikłań, szczególnie zaraz po urazie. Może się to wydawać oczywiste, ale nie należy również używać pistoletu do masażu w pobliżu (i zdecydowanie nie na) kości, które są złamane lub goją się – nawet jeśli już nie odczuwasz bólu. Znaczna siła (jak w przypadku pistoletu do masażu) może nadal powodować silny ból, a w najgorszym przypadku uszkodzić twoją naprawioną kość. Należy również uważać przy takich schorzeniach jak: nadciśnienie, żylaki, miażdżyca, zakrzepica żył, osteoporoza, dystrofia mięśniowa lub inne zaburzenia mięśniowe, toczeń, twardzina skóry i stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów.Główną zaletą tego sprzętu jest wygoda oraz oszczędność czasu. Nie musimy spędzać większej ilości godzin na wyginaniu ciała podczas rolowania, aby dostać się do trudno dostępnych miejsc. Pomaga on w przyspieszeniu regeneracji mięśni, a dodatkowo powiększyć zakres ruchu. Dzięki ruchom wibracyjnym możemy poprawić przepływ krwi. Masażer 3d złagodzi ból związany z uszkodzeniem tkanek miękkich oraz zapobiegnie występowaniu opóźnionego bólu mięśni.