Rolki regulowane

Wiosna to najlepsza pora na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Coraz większą popularność zyskują rolki. Jazda na łyżworolkach pozwala nie tylko spalić sporą ilość tkanki tłuszczowej, ale jest również świetną alternatywą do przemieszczania się. Największym plusem jest to, że można je spakować do plecaka, czego nie można powiedzieć o rowerze, czy hulajnodze. Rolki regulowane to wybór wart Twojej uwagi! 

Produkty

Jest 48 produktów.

Pokazano 1-40 z 48 pozycji

Rodzaje rolek regulowanych

Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów rolek. Osoby, które są nieco bardziej zaawansowane w tym sporcie doskonale wiedzą jakiego sprzętu potrzebują. Osoby początkujące mogą mieć niemały problem przy wyborze pierwszych rolek. Podpowiemy na czym należy się skupić i jakie rolki wybrać na początek. Pierwszym rodzajem rolek są rolki rekreacyjne – najlepsze do krótkich dystansów, konstrukcja buta najczęściej wykonana jest z miękkiego materiału oraz są dobrym wyborem na początek. Następnie mamy rolki fitness, które z początku były skierowane głównie dla hokeistów. Zyskały jednak na popularności wśród osób aktywnych fizycznie i uprawiających fitness. Przeznaczone są dla osób pokonujących znacznie dłuższe dystanse. Specjalnym rodzajem rolek są modele wyścigowe. Jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są dla osób, które preferują szybką jazdę. Rolki ponadto nie posiadają hamulca, a wmontowane koła są dużych rozmiarów żeby można było uzyskać sporą prędkość podczas jazdy. Z kolei rolki hokejowe zostały zaprojektowane specjalnie dla osób uprawiających hokej na rolkach. W wyglądzie – rolki są bardzo podobne do łyżew hokejowych. Podobne z wyglądu do łyżew są także rolki figurowe. Zupełnie innym rodzajem są tzw. rolki agresywne. Przeznaczone są do bardzo specyficznej, agresywnej jazdy. Jazda na nich wymaga posiadania sporych umiejętności. Jeżdżąc na nich można z łatwością wykonywać różne tricki, akrobacje, czy ślizgi. Dalej mamy rolki urban/uliczne – ostatnio zyskują na popularności, stanowią hybrydę rolek rekreacyjnych i agresywnych. Można w nich zarówno pokonywać dłuższe dystanse, jak i wykonywać różne tricki. Ostatnim rodzajem są rolki regulowane. Im przyjrzymy się bliżej, ponieważ są one najbardziej popularnym rodzajem rolek zarówno wśród dorosłych, jak i w szczególności wśród dzieci i osób zaczynających swoją przygodę z jazdą na rolkach.

Rolki regulowane – co trzeba wiedzieć

Największą zaletą rolek regulowanych jest to, że “rosną” one razem ze stopą użytkownika. Oznacza to oczywiście, że ten rodzaj będzie idealnym wyborem na rolki dla dzieci, które przecież szybko rosną. Sprawia to, że nie trzeba co chwile wymieniać model na większy rozmiar. Rolki regulowane dla dzieci dostępne są przeważnie w różnych modelach, kolorach i rozmiarach. Co ważne – osprzętem i wyglądem zewnętrznym rodzaj ten nie różni się zbytnio od pozostałych rolek. Jedyna różnica, która wyróżnia je od pozostałych jest mechanizm polegający na dopasowaniu różnych rozmiarów buta. W zależności od producenta rolki regulowane mogą posiadać od około 4 do średnio 6 rozmiarów. Koła w tych rolkach są z reguły niewielkie, ponieważ dedykowane są głównie dla dzieci i osób początkujących. Dzięki temu nie można nabrać jadąc w nich zbyt dużej prędkości. Jest to idealne rozwiązanie do nauki jazdy na rolkach. Nie istnieje ryzyko stworzenia niebezpiecznej sytuacji, w której osoba ucząca się jeździć nie mogłaby wyhamować. Jazda w rolkach regulowanych jest z reguły bezpieczna i stanowi najlepsze rozwiązanie dla początkujących i średniozaawansowanych osób. Dostępne rozmiary rolek regulowanych Posiadamy bardzo szeroki zakres rozmiarowy rolek, zarówno dla dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. Standardowo rozmiary podzielone są następująco:

  • 37-40
  • 35-38
  • 40-43
  • 38-41
  • 39-42
  • 36-40

Pamiętajmy, że dobranie odpowiedniego rozmiaru jest niezwykle ważne. Nigdy nie kupujcie za dużych rolek. Stopa będzie wtedy źle ułożona i przekładać się to będzie na komfort i bezpieczeństwo naszej jazdy. Większość rolek jest tak skonstruowana, że but rolki dopasowuje się do kształtu stopu użytkownika rolek i mocno trzyma stopę w środku. Źle dobrany rozmiar będzie nie tylko sprawiać dyskomfort podczas jazdy, ale także może doprowadzić do niszczenia wewnętrznej ściany rolki. Złe ułożenie stopy, która nie będzie odpowiednio uruchomiona w rolce może natomiast doprowadzić do poważnej kontuzji. Zatem pamiętajmy, żeby dobrze dobrać rozmiar, przymierzyć rolki przed zakupem lub wymienić jeśli zakupiony model przez internet okaże się za duży lub za mały. Kolejną ważną rzeczą jest przymierzenie obu rolek i dokonanie próbnej jazdy.