Hulajnogi wyczynowe

Od kilku lat obserwujemy spektakularny powrót hulajnóg do naszego życia. Jeżdżą na nich nie tylko dzieci, ale także, coraz częściej, spotkać można dorosłych, śmigających ulicami miast. Tak dużą popularność zawdzięczamy pojawieniu się hulajnóg elektrycznych. Jednak dzisiaj zajmiemy się innym rodzajem tych pojazdów — hulajnogami wyczynowymi. Brzmi ciekawie? A może jak dobra zabawa? Dobrze o tym wiemy!

Produkty

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Jak, w ogóle, zaczęła się przygoda człowieka z hulajnogą? Z angielskiego to kick scooter, a jej historia pojawia się jakieś 100 lat temu w Stanach. Pierwsze hulajnogi to, po prostu, deska i dwa koła. Dzieci, jeżdżąc po ulicach miast, turkotały swoimi pojazdami po bruku. Tak to było. Czym są hulajnogi wyczynowe? Jest to specjalny rodzaj tego pojazdu, na którym można wykonywać akrobacje, zwane trikami. Nieodłączną częścią tychże są skate parki. Sport ten, należy do bardzo technicznych i wytrzymałościowych, szczególnie dla sprzętu. Jednak współczesne pojazdy są nowatorskie, a ich wybór bardzo szeroki.

Hulajnogi wyczynowe. Którą wybrać?

Zanim kupimy swój pierwszy pojazd, garść informacji, jak odpowiednio go dobrać. Hulajnogi wyczynowe dla początkujących, dobieramy według wzrostu. I tak np. w przedziale 145-160 cm optymalna jest hulajnoga o długości 82-84 cm, a w przypadku 170 cm i więcej najlepiej wybrać sprzęt długości 90 cm. Ważne jest także, aby hulajnogi wyczynowe dla początkujących, miały odpowiedni system kompresji, czyli łączenie kierownicy z widelcem. Na początek wystarczy, żeby nie był to system gwintowany. Kolejną ważną rzeczą jest jej waga. Przeciętnie waży od 3,0 do 4,5 kg. Najlepiej kupić najlżejszą jej wersję.

Najlepsze ceny hulajnóg wyczynowych na Pesport

Pesport.com.pl jest jednym z wiodących sprzedawców hulajnóg w internecie. W ofercie sklep posiada też tanie hulajnogi wyczynowe. Dla przykładu, tanie hulajnogi wyczynowe, dostępne są już od 119 PLN. Jednak wybór jest ogromny. Poza dużą paletą hulajnóg wyczynowych, dostępne są również miejskie z dużymi kołami, trójkołowe dla dzieci, damskie czy freestylowe. Ceny kształtują się od 119 do 489 PLN. Warto również “zapolować” na promocje, których tutaj nie brakuje.

Hulajnogi wyczynowe dla dziewczyn i chłopców.

W sensie technicznym nie różnią się od siebie niczym. Ale równie ważny jest design. I ten aspekt wpływa na różnicę pomiędzy nimi. Hulajnogi wyczynowe dla dziewczyn to przede wszystkim kolory i wzory. I tak np. Meteor w kolorze niebieskim, czy Nils Extrem z pompowanymi kołami w kolorze czerwonym lub żółtym. Albo piękny Meteor HGR Neon Orange. Oczywiście dla dziewczynek są modele w kolorach dla nich właściwych, czyli różowe, błękitne, białe. Natomiast hulajnogi wyczynowe dla chłopców to zwykle te same modele, ale kolory bardziej stonowane, czyli czarne albo złoto – czarne jak Powerblade Stunt PB Urban Gold. Albo, specjalnie dla chłopców, dedykowane modele typu Enero Tomi czarna lub Maxi. Hulajnogi wyczynowe dla chłopców do agresywnej jazdy to Powerblade PB Silver albo SMJ Sport Boss Rider, czy też UX10 Dominator.

Najlepsi dostawcy hulajnóg wyczynowych.

Hulajnogi do skateparku Globber

to polska marka, która podbiła już cały świat. Na Norymberskich Targach zabawek firma została nagrodzona za hulajnogę 5 w 1 z regulowaną ramą. Innowacyjność produktu składa się z kilku rzeczy. Przede wszystkim: bardzo niski podest, zdejmowany podnóżek, składanie w sekundę i przycisk blokowania kierownicy – to dla początkujących.

Hulajnogi do sztuczek Powerblade

, czyli kolejna polska firma, którą pokochali klienci. Jej produkty są lekkie, posiadają podpórkę i są doskonale wyważone. I ważna informacja: zmieszczą się nawet w malutkich mieszkaniach. Dodatkowo znakomicie absorbują drgania i nierówności, dzięki czemu produkty Powerblade świetnie się sprzedają.

Hulajnogi do trików Meteor

I znowu polska firma, która swoją działalność rozpoczęła w 1992 r. Hulajnogi tej marki to produkty, wykonane z aluminium, dzięki czemu są lekkie i wytrzymałe, a wszystkie śruby i łączenia wykonane są ze stali. Posiadają też amortyzatory – jazda jest wtedy przyjemniejsza.

Hulajnogi wyczynowe Nils Extrem.

Ten sprzęt jest wyjątkowo lekki i wytrzymały. Poza tym, ich hulajnogi są wyjątkowo zwrotne i szybkie. Troszkę większe koła powodują, że lepiej amortyzuje nierówności i świetnie sprawdza się zarówno na asfalcie, jak i kostce chodnikowej.

Hulajnogi do skakania SJM Sport.

Bardzo dobre hulajnogi wyczynowe, z nowatorskim designem i znakomitymi danymi technicznymi. Jej wyczynowe modele są wysoko cenione przez użytkowników, którzy chętnie po nie sięgają. Zbliżająca się wiosna kieruje nasze myśli ku sportom, w tym również ekstremalnym. Dlatego jest to najlepszy czas na zastanowienie się i odpowiedni, zgodny z naszymi upodobaniami, wybór sprzętu sportowego.