Ławki treningowe skośne

Gdy decydujemy się na to, aby nasze domowe treningi przynosiły satysfakcjonujące rezultaty, zastanawiamy się, w jaki sprzęt do ćwiczeń warto zainwestować, aby poprawić wydajność naszych treningów. Ławka skośna kojarzy się głównie z robieniem mięśni brzucha. To jednak tylko mit. Chcesz się przekonać?

Produkty

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Ławka skośna – jak ją wykorzystać podczas domowego treningu?

Ławki skośne można wykorzystać do treningów całego ciała, klatki piersiowej, ramion, pleców, ale także i nóg. Są jednym z podstawowych elementów każdej, nawet tych najsłabiej wyposażonych siłowni, także tej domowej. Dlatego jeśli poważnie myślimy o tym, jak zwiększyć efektywność domowych treningów, a zarazem zależy nam na tym, żeby zakupiony sprzęt był wielofunkcyjny, ławka skośna świetnie nam się sprawdzi. Jeśli od jakiegoś czasu, mimo że wciąż ćwiczysz, nie widzisz zadowalających efektów swojej ciężkiej pracy, dodanie do treningu ćwiczeń, które wykonasz przy pomocy ławeczki, sprawi, że pożądana wymarzona sylwetka będzie w zasięgu ręki. Dowiedz się więcej na temat tego, jak wykorzystać ławki skośne w domowym zaciszu podczas treningu.

Ławka skośna czy prosta – którą wybrać?

Istnieje kilka modeli ławek do ćwiczeń – proste, skośne i regulowane. Wybierając tę najbardziej odpowiednią dla siebie, powinniśmy dobrać ją do naszego poziomu zaawansowania. Czym różnią się między sobą? Ławka prosta, jak sama nazwa wskazuje, jest równoległa do podłogi, nie ma tutaj żadnego konta nachylenia podczas wykonywanych ćwiczeń Wykonamy na niej wiele najprostszych ćwiczeń. Szczególnie polecana jest dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem. Na wyższym poziomie zaawansowania, gdy chcemy mocniej zaangażować większe grupy mięśni i dodać do naszego treningu jakieś urozmaicenie, odpowiednia dla nas będzie ławeczka skośna. Ławka treningowa skośna, w przeciwieństwie do tej prostej, „utrudnia” nam wykonywanie ćwiczeń, przez co są one bardziej intensywne i przynoszą lepsze efekty. Gdy wyposażymy domową siłownię w takie urządzenia jak ławeczka skośna ćwiczenia, do których nasze ciało już zdążyło przywyknąć, staną się trudniejsze.

Ławka skośna dodatnia i ławka skośna ujemna

O co chodzi w tym rozróżnieniu? W zależności od tego jak ustawisz kąt nachylenia, ławka skośna może pomóc ci lepiej targetować wybrane grupy mięśni. Ławka skośna pozwoli ci na uzyskanie efektów, których nie da się osiągnąć przy zwykłym wyciskaniu. Jeśli wybór nadal nie wydaje się oczywisty, najlepszym rozwiązaniem będzie ławka skośna regulowana. Ta dodatkowa funkcja pozwoli nam dostosować poziom trudności do osoby ćwiczącej. Jest to też dobre rozwiązanie, jeśli w domu jest kilka trenujących osób. Wtedy każdy może wybrać sobie, na jakim poziomie ją ustawi.

Jak ćwiczyć na ławce skośnej?

Jak już wiesz, ławki skośne posłużą ci do trenowania mięśni całego ciała, nie tylko mięśni brzucha. Do czego jeszcze może nam się przydać? Ławeczka do ćwiczeń skośna świetnie się sprawdzi, jeśli Twoim celem treningowym jest wzmocnienie i wyrzeźbienie tricepsu i bicepsa oraz mięśni grzbietu. Ktoś kto chociaż raz w życiu był na siłowni wie, że ławka skośna bardzo przyda się przy podnoszeniu sztangi. W domu z powodzeniem możesz ją po prostu zastąpić hantlami o odpowiedniej dla ciebie wadze. Ławka skośna do wyciskania odmieni twój domowy trening. Możesz wykonać szereg ćwiczeń takich jak wiosłowanie, wymachy hantlami, czyli np. tak zwane motyle czy właśnie wspomniane już wyciskanie pod różnymi kątami. Możesz ją też ustawić prostopadle do podłogi, w pozycji prostej. Wtedy możesz przy ławeczce wykonywać ćwiczenia na nogi, takie jak przysiady bułgarskie z hantlami lub bez. Przy treningu ważne jest też bezpieczeństwo. Ławka skośna pomoże przy odciążaniu stawów barkowych podczas treningu. Sprawdzi się zarówno w treningu kobiet jak i mężczyzn. Wystarczy odpowiednio dobrać ćwiczenia i ilość powtórzeń, aby zobaczyć w lustrze upragnione przez nas efekty.

Jak ćwiczyć mięśnie brzucha na ławeczce – kilka najlepszych ćwiczeń

Widoczne mięśnie brzucha to dla wielu z trenujących osób jeden z najważniejszych celów treningowych jakie sobie stawiamy. Ławeczka skośna do brzuszków pomoże nam w walce o idealny brzuch. Skąd taka różnica w efektach? Większy kont pod którym wykonujemy ćwiczenia, sprawia, że trudniej nam umieść tułów do góry, a to przekłada się na wzmożoną trudność i większe zaangażowanie mięśni podczas treningu. Jeśli zwykłe brzuszki to dla ciebie za mało, ławka skośna do brzuszków przeniesie twój trening na zupełnie nowy poziom. Oto kilka przykładów ćwiczeń, które możesz na niej wykonać: 1. Przyciąganie kolan do klatki piersiowej – czyli inaczej odwrócone brzuszki. Aby wykonać to ćwiczenie połóż się prosto na ławeczce. Zaprzyj się rękoma, chwytając oparcie za głową. Następnie zacznij przyciągać do siebie kolana w taki sposób, aby miednica nie dotykała ławeczki. Podczas wykonywania powtórzeń, staraj się utrzymać nogi cały czas w górze i napięte mięśnie brzucha. 2. Skręty tułowia – Podczas tego ćwiczenia najbardziej angażowane będą mięśnie proste. Połóż się prosto na ławce, biodra i plecy powinny dotykać powierzchni ławeczki. Nogi zaczep o drążek, a ręce skrzyżuj na klatce piersiowej lub zapleć na karku. Następnie zacznij powoli się podnosić do góry, zaczynając od głowy. Podczas unoszenia tułowia do góry, wykonuj nim skręty na zmianę raz do prawej, raz do lewej strony. 3. Skłony boczne – To ćwiczenie angażuje skośne mięśnie brzucha oraz plecy. Połóż się bokiem na ławce, tak aby biodro znajdowało się na jej końce. Zaczep nogi o drążek dla lepszej stabilności pozycji. Unieś się do góry, mocno napinając mięśnie brzucha. Utrzymaj taką pozycję przez kilka sekund. Dla wzmocnienia efektu, skłony możesz wykonywać z dodatkowym obciążeniem, np. hantlami. 4. Skłony z głową w dół – Działamy na proste i skośne mięśnie brzucha. Połóż się prosto na plecach z głową skierowaną w dół i upewnij się, że plecy i biodra leżą płasko na ławeczce. Ugięte w kolanach nogi zaczep o drążek. Podnoś się stopniowo do góry, zaczynając od głowy, potem ramiona i klatka piersiowa. Ręce mogą być zaplecione na karku lub skrzyżowane na klatce piersiowej. Ławeczka skośna do ćwiczeń to niezastąpione urządzenie w domowej siłowni. Przyda się zarówno osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami domowymi, jak i tym, którzy na poważnie myślą o skompletowaniu domowej siłowni. Ławka skośna do ćwiczeń z pewnością urozmaici trening i pomoże w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Jak widzisz, ławki skośne można wykorzystywać do ćwiczeń całego ciała. Dzięki regulacji możesz zwiększać lub zmniejszać poziom trudności, a co za tym idzie, ławka skośna może posłużyć wszystkim domownikom, niezależnie od ich poziomu zaawansowania w treningu. Nadaje się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Teraz pozostaje już tylko ciężka i systematyczna praca, aby osiągnąć pożądane efekty wizualne oraz zdrowe, silne ciało.