Hantle regulowane

Hantle treningowe to ciężarki, posiadające uchwyt na dłoń i służące do wykonywania różnorodnych ćwiczeń gimnastycznych na wszystkie partie ciała. Ćwiczenia z hantlami mogą być wykonywane bez względu na płeć, wiek, czy kondycję fizyczną. Największe znaczenie ma dobór odpowiedniego ciężaru, co w przypadku hantli regulowanych jest całkiem proste. 

Produkty

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Hantle do ćwiczeń są urządzeniami bardzo wszechstronnymi, ponieważ przy ich użyciu można wykonać pełen trening, a możliwości ich używania są tak naprawdę nieograniczone. Do wyboru mamy rozmaite ćwiczenia. Możemy wykonywać na przykład wyciskanie z przysiadu, przysiady z ciężarkami, pompki z przyciąganiem hantli, wiosłowanie hantlami czy zakroki. Możliwe do wykonania są ćwiczenia na klatkę piersiową (przykładowo wyciskanie lub rozpiętki w pozycji leżącej), na barki (na stojąco lub siedząco), brzuch, nogi, a także pośladki. Prawdopodobnie do najpopularniejszych należą zaś ćwiczenia na ręce z hantlami. Najbardziej popularne wśród ćwiczących są hantle 5 kg i hantle 10 kg. Do wyboru pozostają zaś hantle tradycyjne, wzmacniające górne partie ciała (głównie ręce) oraz ciężarki typu kettlebell, które mogą wzmacniać wszystkie mięśnie, siłę oraz zwiększać naszą wydolność. Te drugie posiadają szerokie uchwyty, dzięki czemu są wygodniejsze i podnoszą komfort oraz bezpieczeństwo treningu. Niektórzy tuż obok hantli i kettlebells stawiają również mniejsze sztangi.

Hantle rodzaje

Hantle winylowe – wnętrze tych hantli wypełnione jest masą betonową. Pokryte są natomiast winylem. Ich wykończenie często nie jest okrągłe, a w kształcie sześciokąta, dzięki czemu nie turlają się po powierzchni. Hantle bitumiczne – w przeciwieństwie do winylowych ich ciężar może być regulowany (hantle regulowane). Kupując je, otrzymuje się gryf i zestaw różnej ciężkości talerzy. Talerze te wykonane są masy piaskowej pokrytej tworzywem sztucznym. Pojedyncze talerze mogą mieć masę do 2,5 kg, ale każdy kolejny założony na gryf talerz zmniejsza komfort użycia. Całe zestawy mają zwykle do 10 kg. Hantle regulowane 10kg są idealną propozycją dla początkujących. Hantle żeliwne – podobnie jak hantle bitumiczne mają gryf i dodatkowe, żeliwne talerze. Jednak materiał, z którego są wykonane, jest o wiele cięższy, dlatego hantle żeliwne dają możliwość radykalnej zmiany ciężaru całych hantli przy użyciu niewielu talerzy – jeden talerz może ważyć 5 kg.

HANTLE REGULOWANE HMS

Hantla regulowana to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią mieć zbyt wiele sprzętu, ale często zmieniają obciążenie. Dotyczy to osób potrzebujących zróżnicowanych obciążeń dla poszczególnych partii ciała. Ponadto hantla regulowana zyskuje zwolenników wśród początkujących, ponieważ pozwala na zwiększanie obciążenia wraz z czynionymi postępami.

HANTLE REGULOWANE 10KG

Obciążenie dopasowane do ćwiczonej partii ciała Istotną zaletą hantli regulowanych jest fakt, że w zależności od ćwiczonej partii ciała, czyli wykonywanego ćwiczenia, można zmieniać wykorzystywane obciążenie. Naturalne jest, że duże mięśnie, jak np. mięśnie ud czy klatki piersiowej są znacznie silniejsze niż niewielkie tricepsy czy bicepsy. W związku z tym odpowiednio przeprowadzony trening powinien zakładać wykonywanie ćwiczeń angażujących mniejsze partie mięśniowe z odpowiednio mniejszym obciążeniem niż ma to miejsce przy ćwiczeniach na duże partie mięśniowe, jak np. przysiady. Hantle hms umożliwiają wykonanie kompleksowego treningu z obciążeniem z wykorzystaniem jednego przyrządu treningowego, a nie szeregu oddzielnych hantli o różnym ciężarze.

HANTLE 20KG

Hantle 20kg dają łatwe zwiększanie ciężaru wraz ze wzrostem zaawansowania. Co więcej, wraz ze wzrostem naszej wytrzymałości i siły, nie musimy dokonywać zakupu kolejnych hantli – wystarczy, że dokupimy nowe obciążenie w postaci talerzy o większej wadze. Sprawia to, że zakup hantli regulowanych 20 kg okazuje się korzystniejszym wyborem również pod względem finansowym. Łatwiejsze przechowywanie Warty uwagi jest również fakt, że hantle hms zajmują mniej miejsca niż hantle stałe (szczególnie jeśli mowa o zestawie), co jest istotną zaletą, jeśli rozważamy zakup hantli do domu. Zestaw hantli regulowanych to zaledwie dwa gryfy, zaciski i różnego rodzaju obciążenia w postaci talerzy. Wszystkie elementy można przechowywać rozłożone bez potrzeby zajmowania dużej powierzchni. Z kolei posiadanie kilku hantli stałych o różnym ciężarze wiąże się z koniecznością wygospodarowania większej przestrzeni.

Jak ćwiczyć z hantlami?

Podobnie jak w przypadku każdego innego treningu, w przypadku ćwiczeń z hantlami należy zastosować się do kilku podstawowych zasad. Liczy się przede wszystkim twoje bezpieczeństwo i zdrowie. Najważniejsza jest rozgrzewka. Nie musi być długa – wystarczy około 15 minut ćwiczeń aerobowych oraz rozciągających (koniecznie w tej kolejności). Jeśli dopiero zaczynasz, wybierz lekkie hantle treningowe. Rozpocznij od 8-12 uniesień w 2-3 seriach. Pamiętaj o przerwie pomiędzy seriami – powinna wynosić ok. 1-2 minut. W treningu z hantlami liczy się precyzja i technika, nie tempo. Skup się na prawidłowym oddechu i uważaj, gdyż zbyt energiczne ruchy mogą narazić cię na powstanie urazów. Nigdy też nie ignoruj bólu. Słuchaj swojego ciała i zwróć uwagę na swoją postawę – kręgosłup powinien być wyprostowany. Pamiętaj, by po skończeniu treningu ponownie wykonać ćwiczenia rozciągające.

Hantle regulowane opinie

Użytkownicy hantli regulowanych cenią sobie przede wszystkim to, że sprzęt taki wystarcza im na długo i można go dostosować do rozwoju swoich umiejętności. Wiąże się to z tym, że nie trzeba co chwilę kupować nowego sprzętu. Wystarczy uzupełniać ciężar. Hantle to przyrządy, które zaliczane są do grupy tak zwanych wolnych ciężarów. Jest to forma treningu, zgodnie uznawana za najbardziej efektywną metodę rozbudowy naszej masy mięśniowej. Jest to najczęściej podkreślane jako korzyść płynąca z treningu z hantlami. Dysponując samymi hantlami możemy spokojnie wykonać pełnowymiarowy trening mięśni bicepsów, tricepsów i barków. Hantle z pewnością stanowią dla każdego z nas bardzo bezpieczny sprzęt do treningu. Warto jednak pamiętać i stosować się do kilku podstawowych w takim treningu zasad. Co ważne, przede wszystkim, ruch podczas wykonywania każdego ćwiczenia powinien być w miarę równy, miarowy oraz pozbawiony szarpania. Dzięki temu zredukujemy ryzyko powstania kontuzji stawowych do minimalnego poziomu. Warto też pamiętać o odpowiednim wzmocnieniu mięśni w nadgarstkach oraz w przedramionach, ponieważ ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa w naszym treningu. Jeśli mamy problemy ze stawami lub planujemy trening na większych ciężarach warto również wyposażyć się w stabilizatory łokci oraz nadgarstków. Jak wynika z powszechnych opinii, hantle dają nam najwięcej możliwości, jeśli chodzi o różnorodność ćwiczeń i możliwości wykorzystywania wielu partii mięśniowych. To właśnie za to są one doceniane. Jeśli zastanawiasz jaki sprzęt kupić do domu – hantle są najlepszym wyborem. Dadzą ci dowolną możliwość wyboru ćwiczeń i na pewno nie wyczerpiesz pomysłów przez bardzo długi czas. Ponadto, zakup hantli nie jest drogi, więc jest to sprzęt na każdą kieszeń. Nie wymaga też skomplikowanej konserwacji i nie psuje się.