Hantle kompozytowe i bitumiczne

Zaczynając swoją przygodę z fitness lub siłownią, spotykamy się z mnóstwem sprzętu, który ma za zadanie zwiększyć nasze efekty. Jednak do dziś jednym z najbardziej uniwersalnych i ogólnodostępnych akcesoriów są hantle treningowe. Nie bez powodu, ponieważ mają one bardzo szerokie zastosowanie. Chcesz spróbować swoich sił z ciężarkami?

Produkty

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Hantle treningowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Począwszy od biegania, po mocno angażujące ćwiczenia siłowe. Możemy je wykorzystać jako podporę, podwyższenie przy robieniu przysiadów lub użyć ich bezpośrednio do ćwiczeń. To my decydujemy, jakie obciążenie jest dla nas odpowiednie i dobieramy hantle do rodzaju ćwiczenia jakie wykonujemy. A rodzajów hantli również znajdziemy bardzo wiele. Czyni to hantle najpopularniejszym sprzętem treningowym. Zarówno biegacze, osoby ćwiczące fitness, jak i trenujące siłowo powinny korzystać z możliwości jakie dają hantle. Mogą być one również nieocenione przy rehabilitacji. W zależności od potrzeb i preferencji możemy wybrać hantle długie, krótkie, okrągłe, ze stałym, zmiennym obciążeniem. Z racji dużego wyboru ,jeśli chcesz ćwiczyć w domowym zaciszu, możesz zainwestować w swój własny zestaw hantli. Wbrew pozorom nie służą one do ćwiczeń jedynie górnych części ciała. Możemy je śmiało wykorzystywać przy ćwiczeniach nóg, pośladków, brzucha. Bez względu na stopień zaawansowania ,hantle zawsze powinny być twoim wiernym towarzyszem treningu. Przy mniejszych obciążeniach łatwiej jest nam udoskonalić technikę naszych ćwiczeń oraz zwiększyć zakres wykonywanych przez nas ruchów.

Hantle kompozytowe a bitumiczne

Hantle w zależności od rodzaju wprowadzają coś nowego do naszego treningu. Jest to obowiązkowy element wyposażenia każdej siłowni, ale i nieoceniona część wystroju domu każdego sportowego zapaleńca. Ciężar pozwala lepiej czuć swoje mięśnie, daje nam duże możliwości progresu siłowego oraz otwiera przed nami drogi do różnych rodzajów ćwiczeń. Warto więc zagłębić się w temacie hantli, gdyż to one czynią nasz trening produktywnym oraz pozwalają naszym mięśniom pracować. W nasze ćwiczenia możemy wplatać różne obciążenia w zależności od naszego stopnia zaawansowania oraz preferencji. Mamy całe mnóstwo hantli do wyboru w zależności od naszych potrzeb oraz celów treningowych.

Hantle bitumiczne co to? Jeśli zaczynasz swoją przygodę z fitness lub treningiem siłowym, to właśnie hantle bitumiczne będą dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Są one stworzone dla ciebie, jeśli nie potrzebujesz dużego obciążenia oraz nie chcesz kupować sprzętu, który nadszarpnie twoją kieszeń. Są to hantle, które pozwolą ci popracować nad techniką ćwiczeń oraz będą ci świetnie służyły przez początkowy okres twoich treningów. Hantla bitumiczna jest wykonana z masy bitumicznej zamkniętej w tworzywie sztucznym, co sprawia, że jest ona bezpieczniejsza dla twojej podłogi w razie upadku. Z uwagi na swoją budowę mogą osiągać duże rozmiary. Dlatego też hantle bitumiczne zalecane są dla osób pracujących na mniejszych ciężarach. Dostępne są hantle z obciążeniem zmiennym, w których mamy możliwość regulowania obciążenia. Składają się one z gryfu oraz z obciążników (talerzy). Hantle te doskonale się sprawdzą, jeśli lubisz w zależności od ćwiczonych partii, zwiększać lub zmniejszać ciężar. Są one świetnym rozwiązaniem, ponieważ dają możliwość komponowania liczby oraz ciężaru talerzy w zależności od twoich potrzeb oraz ćwiczeń.

Hantle kompozytowe co to? Hantla kompozytowa może być wykonana z masy betonowej lub bitumicznej. Hantle kompozytowe opinie mają bardzo pozytywne wśród osób, które cenią sobie estetykę akcesoriów siłowych oraz odporność na uszkodzenia. Reasumując hantle kompozytowe są to hantle wykonane z wyrobów kompozytowych. W związku z obecnością tworzywa sztucznego na, hantle kompozytowe przy upadku będą bezpieczne dla naszej podłogi.

Jakie hantle bitumiczne wybrać?

Jest to najczęściej zadawane oraz najbardziej trafne pytanie dotyczące hantli. Decydujemy się na zakup tego właśnie rodzaju obciążenia, ale do każdego z nas dedykowane są inne hantle . Jak wiadomo inne potrzeby ma kobieta ćwicząca fitness, a inne mężczyzna trenujący siłowo. Jak więc dobrać hantle, aby najlepiej nam służyły? Najlepiej zacząć od sformułowania swoich potrzeb treningowych. Kobiety, które ćwiczą fitness potrzebują stałych, niedużych obciążeń, które będą poręczne i łatwe w rozróżnianiu. Dlatego też dla tej grupy najlepszym rozwiązaniem są hantle winylowe. Mają niewielkie rozmiary, posiadają profilowane uchwyty ułatwiające ich trzymanie podczas ćwiczeń. Do tego kolorowe wykończenie hantli winylowych sprawia, że możemy szybko odnaleźć hantle o tym samym ciężarze. Dlatego też hantle winylowe będą doskonałym rozwiązaniem dla kobiet zarówno ćwiczących w domu, jak i uczęszczających na zajęcia fitness. Każda pasjonatka sportu powinna posiadać w domu swój zestaw hantli winylowych. Hantle o stałym ciężarze sprawdzą się u osób, które stawiają na górne części ciała, często ćwiczą ręce oraz wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe. Ten rodzaj hantli będzie bardziej poręczny i zapewni nam wygodę w ich użytkowaniu. Dlatego też, jeśli ręce są priorytetem w naszym planie treningowym to i w naszym asortymencie ćwiczeniowym powinien znaleźć się taki zestaw hantli kompozytowych. Za to osoby, którym zależy na progresie siłowym oraz używającym w swoich treningach różnych rodzajów oraz wielkości obciążeń polecane są hantle z wymiennymi talerzami. Pasjonaci treningu siłowego również powinni zaopatrzyć się w swój zestaw hantli bitumicznych, który skutecznie umożliwi osiągnąć progres siłowy we własnym domu.

Najpopularniejsze wagi hantli kompozytowych/bitumicznych w sklepie

Obciążenie w swoich hantlach możesz dopasowywać do ćwiczeń , partii, które chcesz wzmocnić. Hantla bitumiczna ze stałym obciążeniem występuje w wielu wariantach wagowych. W zależności od rodzaju ćwiczeń, jakie będziemy wykonywać oraz partii, jakie będziemy ćwiczyć możemy wybrać wariant odpowiadający naszemu stopniowi zaawansowania. Hantle bitumiczne 10 kg świetnie sprawdzą się przy ćwiczeniach rąk oraz mogą służyć jako obciążenie do ćwiczeń takich jak wykroki, martwy ciąg, przysiady. Hantle bitumiczne 2x10kg regulowane są świetne do wzmacniania wielu partii mięśniowych. Dostępne są również hantle bitumiczne 2x15kg oraz hantle bitumiczne 2x20kg. Każdy znajdzie z łatwością odpowiadający mu zakres wagowy. A jest z czego wybierać:- 2x6kg2x10kg2x15kg

Można również sięgnąć po hantle kompozytowe 2×10 oraz hantle kompozytowe 2x20kg, które również będą doskonale aktywowały nasze mięśnie, a przy tym będą bardzo estetycznie wyglądać i dzięki kształtowi pozostaną na miejscu, w którym je położysz. Dla osób, które uwielbiają fitness, aerobik czy bieganie, zostały stworzone hantle winylowe zestaw:2x1kg, 2x2kg, 2x3kg,2x4kg oraz 2x5kg . Są to nieduże hantle, które nie krępują ruchów podczas ćwiczeń oraz subtelnie aktywują nasze mięśnie. Są również dostępne :

– hantle winylowe 2kg,– hantle winylowe 3kg,– hantle winylowe 5kg

Hantle bitumiczne, hantle kompozytowe oraz winylowe są świetnym dopełnieniem treningów oraz pomagają w modelowaniu sylwetki. Jeśli więc lubisz dbać o swoje ciało, warto mieć hantle w swoim domowym zaciszu. W ten sposób możemy z nich korzystać bez konieczności udawania się na siłownię.