Kettlebell winylowe

Kettlebell winylowe są coraz popularniejszym przyrządem do ćwiczeń siłowych. Dzięki nim można przeprowadzić efektywny trening całego ciała. W ten sposób wzmocnisz nie tylko ręce, ale także brzuch, pośladki oraz nogi. Co powiesz na rozpoczęcie przygody z kettlebell?

Produkty

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Człowiek od zarania dziejów dążył do osiągnięcia harmonii ducha z ciałem. Dociekań tych można doszukać się już w starożytnej Grecji. Grecy nazywali ten cel kalos kagathos, czyli połączenie tego co dobre i piękne. Współczesna historia kettlebells wiąże się z carską Rosją. Raz w roku, po zakończonych zbiorach rolnych kupcy spotykali się na jarmarku. Handlarze, chcąc wypełnić czas nie tylko sprzedażą, brali girie (w języku rosyjskim oznacza odważnik) i wykonywali różnego rodzaju siłowe ćwiczenia. Inna geneza, również związana z Rosją głosi, że odważniki kulowe miały pełnić rolę w treningu carskiej Marynarki Wojennej. Kettlebell wyglądem przypomina kulę armatią z uchwytem. Bez względu na nazewnictwo („czajniczek”, odważnik, kula), kettlebell od zawsze był synonimem siły.

Dostępne wagi i rodzaje hantli kettlebell winylowych

Przed zakupem odważnika należy zwrócić uwagę na kilka kryteriów. Przede wszystkim uchwyt – musi zapewnić bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Wszystko sprowadza się do wielkości dłoni i długości palców. Szerokość uchwytu musi sprawdzić się podczas ćwiczeń wykonywanych oburącz. Warto również zwrócić uwagę na powierzchnię uchwytu. Nie powinna być zbyt szorstka, ani zbyt gumowana. Wagę przyrządu dobieramy do płci i stopnia wytrenowania ćwiczącego. Kobiety powinny zaczynać na początku swojej przygody z kettlebell od 4 kg do 12 kg, a mężczyźni od 12 kg do 20 kg. Nie jest to jednak regułą, wszystko bowiem zależy od stopnia zaawansowania w treningu oraz od celu, jaki nam przyświeca w danym ćwiczeniu. Przy większych ciężarach jednak należy zwrócić szczególną uwagę na technikę, aby uniknąć kontuzji. Kettlebell winylowe – kuliste hantle, są nie tylko mocne, ale przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne. Winylowa obudowa została wypełniona cementem, tak aby nadać im odpowiedni ciężar. Hantle winylowe kettlebell są zgrabne, poręczne i różnokolorowe, tak aby wygodnie było odróżnić ciężar, jaki posiadają. Oferta na kettlebell winylowe w PESport jest bogata i przede wszystkim różnorodna. Wyróżniamy odważniki: • Kettlebell żeliwne – w całości wykonane z żeliwa; • Kettlebell bitumiczne – odważnik wykonany z cementu, pokryte winylem; • Kettlebell kompozytowe – wnętrze odlane z betonu, pokryte tworzywem kompozytowym; • Kettlebell winylowe – żeliwo pokryte jest warstwą winylową. Hantle typu kettlebell winylowe rozwiną nie tylko siłę, ale koordynację ruchową oraz zwiększą wydolność organizmu. Ćwiczenia z odważnikami dają możliwość pracy nad wieloma grupami mięśni. Przede wszystkim umożliwiają ćwiczenia wielostawowe, które często pomijane są podczas klasycznego treningu siłowego.

Jak ćwiczyć z hantlami winylowymi kettlebell

Winylowe hantle kettlebell są idealne dla rozpoczynających trening siłowy. Kettle są prostsze w użyciu niż zwykłe hantle i gwarantują lepsze efekty w krótszym czasie. Praca z odważnikiem wymusza utrzymanie balansu ciała, co jest zasługą przesuniętego środka ciężkości. Dzięki temu podczas treningu z kettlebell pracuje całe ciało. Ergonomiczny uchwyt jest solidny i wygodny. Gwarantuje to pewny i bezpieczny chwyt podczas wykonywania dynamicznych ćwiczeń. Najistotniejszą kwestią podczas doboru odpowiednich dla siebie odważników jest ich waga. Należy dobrać ciężar indywidualnie, proporcjonalnie do swojej sprawności fizycznej. Wykonując trening obwodowy w domowych warunkach, warto zakupić zestaw kilku odważników. Pozwoli to na wykonanie rozmaitych ćwiczeń i stopniowe zwiększanie ciężaru. Jest to istotna kwestia, jeżeli zależy nam na konkretnym celu treningowym, a co za tym idzie, szybciej zobaczymy progres. Przed ćwiczeniami z hantlami kettlebell należy tak jak przed każdym innym treningiem wykonać rozgrzewkę. Podczas wykonywania kolejnych sekwencji ćwiczeń zawsze należy kontrolować oddech. Wykonując swing – najpopularniejsze ćwiczenie z kettlem, należy wydychać powietrze podczas wypychania bioder i wyrzucaniu odważnika do przodu. Przy opuszczaniu kettla, powietrze wdychamy. Prawidłowy oddech pozwoli na zwiększenie skuteczności wykonywania ćwiczeń i sprawi, że szybciej zobaczymy efekty.

Wybierz hantle kettlebell winylowe od PESport

Oferta na kettlbell winylowe w PESport jest różnorodna. Atrakcyjne ceny, szeroki wybór produktów i pomoc specjalistów podczas całego procesu zakupów to nasza dewiza. Posiadamy w ofercie kettle od czołowych producentów, między innymi: Allright, Eb Fit czy SportVida. Do treningu typu crossfit polecamy kettlebell żeliwne firmy HMS. Waga odważników rozpoczna się od 6 kg do 24 kg. Niezwykle wytrzymałe żeliwo zapewnia długie lata użytkowania. Solidny, wygodny uchwyt gwarantuje bezpieczeństwo podczas wykonywania dynamicznych ćwiczeń. Dla miłośników fitnessu w domowym zaciszu, mamy szeroki wybór na odważniki winylowe. Kettlebell wykonane są z cementu i dodatkowo pokryte zostały warstwą kolorowego winylu. Zabezpiecza to zarówno kulę jak i podłoże przed uszkodzeniami. Dodatkowo kolorowa powłoka z winylu nadaje atrakcyjny, estetyczny wygląd. Spód całego przyrządu jest całkowicie płaski, dzięki czemu stabilnie stoi na podłożu. Skompletuj zestaw odważników od Sportvida i rozpocznij swoją przygodę z kettlebell. Kettlebell winylowe renomowanej marki HMS z pewnością znajdą zastosowanie zarówno wśród amatorów jak i zaawansowanych adeptów treningu z kettlebell. Kettlebel jako niezwykle uniwersalny przyrząd do ćwiczeń, sprawdzi się jako uzupełnienie treningów oraz jako osobna jednostka. Regularny trening z użyciem odważników nie tylko skutecznie wymodeluje sylwetkę, ale poprawi ogólną sprawność fizyczną. Ćwiczenia z kettlami wzmocnią mięśnie, zwiększą wydolność oraz rozwinie koordynację ruchową. Zapoznaj się z ofertą PESport i szlifuj formę na lata.