Drążki rozporowe

Drążek rozporowy to prosta forma sprzętu treningowego, który można zamocować w domu. Do jego zamocowania można wykorzystać przestrzeń w obrębie futryny drzwi, czy ścian. Drążki rozporowe to prosty sprzęt, który nie wymaga dodatkowych uchwytów, czy akcesoriów, dlatego sprawdzi się niemal w każdym domu. Może Twoim również? 

Produkty

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywność fizyczna w domu a drążek rozporowy

Aktywność fizyczna jest niezmiernie istotna dla organizmu każdego człowieka. Wynika to z naturalnej potrzeby ruchu oraz nabytych w trakcie życia umiejętności. Regularne uprawianie sportu niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia. Zmniejsza ryzyko wielu groźnych chorób. Pozwala na rozwijanie mięśni, dzięki czemu jesteśmy silniejsi i sprawniejsi w codziennym życiu. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa także na układ krążeniowo – oddechowy oraz pozwala na prawidłowy wzrost i kształt kości. Takie korzyści dla zdrowia są niezmiernie istotne, dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednią ilość ruchu w każdym wieku. Regularne uprawianie sportu zwiększa nasze możliwości fizyczne, podnosi sprawność fizyczną oraz wydolność organizmu. Przekłada się to na codziennego funkcjonowanie organizmu. Dla wielu osób motywacją do ćwiczeń jest to jak wpływają one na wygląd naszego ciała. Sport pozwala odpowiednio kształtować sylwetkę, zrzucić zbędne kilogramy, nabrać masy mięśniowej, kształtować mięśnie oraz lepiej czuć się w swoim ciele. Aktywność fizyczna jest także niezmiernie istotna w kontekście zdrowia psychicznego. Podczas uprawiania sportu w organizmie wydzielają się endorfiny, które pozwalają cieszyć się lepszym samopoczuciem oraz mieć więcej energii do działania. Odpowiednio dobrana aktywność fizyczna będzie przyjemnością, która pozwoli zadbać o swój organizm, zachowanie zdrowia oraz dobrego wyglądu ciała. Jest wiele form ruchu wśród których każdy może znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie.  

Drążek rozporowy – najlepsze ćwiczenia w domu

W dzisiejszych czasach ludzie coraz większą wagę przykładają do regularnej aktywności fizycznej. Częściej decydują zadbać o swoje ciało poprzez wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń, bieganie, czy inne formy aktywności fizycznej. Wiele osób decyduje się na wykonywaniu różnego rodzaju ćwiczeń w zaciszu domu. Tego rodzaju trening także pozwala osiągać świetne efekty bez konieczności wychodzenia na siłownię. Ten sposób aktywności fizycznej niesie za sobą wiele zalet. Trening w domu to duża oszczędność zarówno czasu, jaki przeznaczany byłby na dojazd na siłownię, jak i pieniędzy na wykupienie karnetu. Nie ma też konieczności inwestowania w drogi sprzęt, ponieważ już ciężar własnego ciała oraz proste urządzenia pozwalają na wykonanie efektywnego treningu w domu. Kolejną zaletą jest także możliwość wykonywania treningu w każdej chwili, kiedy znajdziemy na to czas. Po spełnieniu odpowiednich zasad takie ćwiczenia wykonywane w domu mogą pozwalać na osiąganie świetnych efektów. Istotne jest tutaj pamiętanie o rozgrzewce. Warto także odpowiednio zaplanować trening przed jego wykonaniem. Niezmiernie istotne przy wykonywaniu ćwiczeń w domu jest przykładanie się do nich oraz nie poddawanie się. Wtedy taki trening przyniesie wiele pozytywnych efektów. Wykonywanie ćwiczeń w domu wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, kondycję oraz sylwetkę. Aby taki trening był jak najbardziej efektywny warto zdecydować się na wyposażenie się w różnego rodzaju sprzęty treningowe. Wpłyną one na jakość wykonywanych treningów oraz pozwolą kształtować sylwetkę. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest zdecydowanie się na domowy, rozporowy drążek, który jest świetnym przyrządem do zastosowania go w domu.  

Drążki rozporowe do ćwiczeń – co to? Ćwiczenia przy użyciu drążka

Drążek rozporowy pozwala na wykonanie różnego rodzaju ćwiczeń, które pozwalają na urozmaicenie treningu w domu. Podstawowym ćwiczeniem, które może być wykonywane na drążku jest podciąganie. Występują różne odmiany tego ćwiczenia w zależności od rodzaju chwytu. Możliwe jest wykonywanie podciągnięć szerokich, wąskich, średnich oraz nachwytu lub podchwytu. Bardziej doświadczone osoby o wyższym stopniu zaawansowania wykonują przy użyciu drążka rozporowego także podciąganie w pozycji L-hold oraz podciąganie z zastosowaniem dodatkowego obciążenia. Taka forma dodatkowo zwiększa efektywność treningu oraz pozwala osiągać lepsze efekty. Różnego rodzaju podciągnięcia, które można wykonywać za pomocą drążków wzmacniają plecy oraz ramiona. Jednak ten sprzęt jest niezwykle funkcjonalny i pozwala na angażowanie innych partii ciała. Przy jego pomocy można wykonać m.in. trening mięśni brzucha. Drążek rozporowy pozwala na unoszenie prostych lub zgiętych nóg w zwisie. Jest to bardzo efektywne ćwiczenie, które przynosi świetne efekty.  

Rozporowe drążki – korzyści wynikające z korzystania

Drążki rozporowe to prosty sprzęt treningowy, który pozwala na wykonywanie ćwiczeń angażujących do pracy wiele partii ciała. Podczas wykonywania treningu na nim można pracować nad ramionami, plecami, brzuchem oraz nogami. Poszczególne ćwiczenia angażują daną część ciała, co pozwala na układanie planów treningowych w zależności od potrzeb dla wybranej części ciała. Stosowane są zarówno podczas redukcji tkanki tłuszczowej, jak i przy rozbudowie masy mięśniowej. Drążki rozporowe umożliwiają wykonywanie ćwiczeń, które wzmacniają kręgosłup, grzbiet. Pozwala to zachować prawidłową postawę ciała oraz cieszyć się mocnymi plecami. Wpływa to pozytywnie na zdrowie, uniknięcie bólów placów oraz ułatwiają wykonywanie codziennych czynności, takich jak dźwiganie ciężkich przedmiotów. Drążek rozporowy i wykonywanie na nim ćwiczeń znacznie podnosi efektywność treningów. Ćwiczenia wielostawowe pozwalają także wzmocnić więzadła oraz ścięgna. Wszystkie ćwiczenia wykonywana na drążkach pozwalają zarówno wzmocnić ciało, zwiększyć sprawność. Przynoszą świetne efekty, które są widoczne.  

Drążek rozporowy – zalety sprzętu

Drążek rozporowy wykorzystywany podczas treningów w domu to świetne rozwiązanie, które pozytywnie wpływa na organizm, sylwetkę oraz pozwala cieszyć się silnym, zdrowym ciałem. Drążki rozporowe to szereg zalet, dlatego stanowią one dobry wybór do wielu zastosowań.

– Wysoka funkcjonalność – drążki rozporowe pozwalają na wykonywanie wielu różnych ćwiczeń w zaciszu własnego domu. Pozwalają na wzmocnienie wielu części ciała – pleców, szyi, ramion, czy brzucha. Drążek rozporowy to sprzęt, który umożliwia przeprowadzenie intensywnego treningu wzmacniającego organizm.

– Łatwy i szybki montaż drążków – drążek rozporowy montuje się w bardzo prosty sposób. Po zapoznaniu się z instrukcją każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Aby mocowanie było bezpieczne, stabilne oraz podciąganie się było komfortowe należy dokręcić mocno drążek oraz zabezpieczyć w odpowiedni sposób futrynę.

– Wykorzystywanie drążka przez różne osoby – istotną zaletą jest także to, że drążki rozporowe to sprzęt, który może być wykorzystywany zarówno przez osoby początkujące, jak i zaawansowane w treningu.

– Nieinwazyjność, brak uszkodzeń – drążek rozporowy nie wymaga montażu w mieszkaniu na stałe. Nie ma konieczności wiercenia w ścianach, czy suficie. Znacznie ułatwia to sytuację, kiedy chcemy zmieniać miejsce w którym znajduje się drążek. Łatwo jest go przenieść, zamontować oraz zdemontować.

– Niewielkie rozmiary – drążek rozporowy zajmuje niewielką powierzchnię, zmieści się w każdym pomieszczeniu, czy w drzwiach łączących pokoje.

– Niski koszt – drążki rozporowe to sprzęt, który nie wymaga dużego nakładu finansowego. Jest świetnym rozwiązaniem dla różnych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami w domu. Drążek rozporowy pozwala wykonywać różnorodne ćwiczenia bez przeznaczania wysokich nakładów finansowych na sprzęt.

Drążki rozporowe do podciągania w ofercie PESPORT

  Drążek rozporowy wykorzystywany podczas regularnych ćwiczeń w domu staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wynika to z efektów tego rodzaju ćwiczeń, prostoty sprzętu oraz innych zalet. W ofercie naszego sklepu znajdują się drążki rozporowe wysokiej jakości, które świetnie sprawdzą się podczas regularnych treningów. Kiedy poszukujemy dobrego drążka do ćwiczeń warto zdecydować się na popularne modele, które cieszą się popularnością. W ofercie sklepu znajduje się wiele modeli, które zapewnią wysoką funkcjonalność. Popularnym modelem jest drążek rozporowy do podciągania DD02 od marki HMS. Jest to sprzęt o solidnej konstrukcji wykonany z wysokiej jakości materiałów. Zapewnia to trwałość, odporność na uszkodzenia oraz wytrzymałość na obciążenia do 100 kg. Jest to drążek z możliwością regulacji jego długości w zakresie od 60 do 100 cm. Pozwoli to na zamontowanie go w dogodnym dla indywidualnego przypadku miejscu. Zaletą jest także możliwość przymocowania drążka rozporowego bez konieczności montowania go na stałe na ścianie, czy w futrynie. Gwarantuje to wysoką mobilność oraz możliwość zmiany położenia sprzętu w zależności od potrzeb. Ten model drążka rozporowego posiada zabezpieczenie z gumy na prawie całej długości, która zabezpiecza dłonie przed odciskami oraz pozwala na pewniejszy chwyt. Daje to możliwość ćwiczenia w różnych chwytach oraz wykonywanie różnorodnych ćwiczeń przy użyciu ciężaru własnego ciała. Pozwalają one na wzmacnianie niemal wszystkich górnych partii mięśni. Pozwala to na równomierną pracę oraz wzmacnianie sylwetki. Dodatkowo drążki rozporowe mogą być świetnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na bóle kręgosłupa, pleców. Tak szerokie zastosowanie sprawia, że inwestycja w sprzęt do ćwiczeń, którym jest drążek rozporowy pozwala na wykonywanie niezwykle funkcjonalnych treningów, wzmacnianie różnych partii ciała oraz pracę nad wymarzoną sylwetką.