TRX, Pasy treningowe

Pasy treningowe to narzędzie, wykorzystywane przy treningu typu Crossfit oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych. Wielofunkcyjność pasów pozwala wzmacniać każdą partię mięśni ciała. Mimo że wyglądają niepozornie, pozwalają na skuteczny i efektywny trening. Przy użyciu pasów treningowych TRX możesz wykonać nawet ponad 700 różnych ćwiczeń, co z powodzeniem pozwala zastąpić wiele maszyn z siłowni. Chcesz spróbować? No to do dzieła!

Produkty

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Jednym z atutów pasów treningowych jest ich niewielki rozmiar i niska waga, co pozwala zabrać je ze sobą wszędzie. Dzięki temu możesz trenować w dowolnym miejscu, w domu, w parku czy na wyjeździe służbowym. Ćwiczenia w podwieszeniu przy użyciu pasów zyskały dużą popularność wśród osób chcących skutecznie zadbać o sylwetkę. Pasy treningowe są obowiązkowym elementem każdej profesjonalnej oraz domowej siłowni. Zdrowy tryb życia jest ściśle związany z aktywnością fizyczną, która wpływa pozytywnie na nasz cały organizm. Istnieje wiele różnych sportów i rodzajów ćwiczeń, z których każdy może wybrać dla siebie trening odpowiadający jego potrzebom i możliwościom. Dla jednych odpowiednie jest bieganie lub jazda na rowerze, inni wolą ćwiczenia siłowe na siłowni. Te ostatnie są w ostatnich latach bardzo modne wybiera je coraz więcej kobiet oraz mężczyzn. Pozwalają nam schudnąć, wyrzeźbić mięśnie i ujędrnić sylwetkę, a także poprawiają naszą kondycję. Jednak wymagają regularnego chodzenia na siłownie, co wiąże się z koniecznością wygospodarowania czasu, no i pieniędzy. Bardzo skuteczną i zyskującą na popularności alternatywną dla ćwiczeń na siłowni, jest trening z przyrządami jak pasy TRX. Można go przeprowadzić praktycznie w każdym miejscu i nie wymaga od nas dźwigania ciężarów. Potrzebujemy jedynie specjalistycznych pasów TRX, które pozwalają nam wykonać trening siłowy, z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Taka forma jest bardzo wygodna, bezpieczna i skuteczna.

Pasy treningowe TRX – początki

Trening z pasami został zapoczątkowany w amerykańskim wojsku. Jeden z komandosów Navy SEALS poszukiwał rozwiązania, które pozwoli na efektywne ćwiczenia w warunkach panujących w bazie wojskowej. Po analizie różnych istniejących rodzai ćwiczeń, opracował plan treningowy z pasami TRX. Były one idealne dla celów wojskowych, gdyż pozwalały na ćwiczenia w pokojach lub na powietrzu. Pasy są lekkie i zajmują mało miejsca, więc łatwo można je przenieść i przechować nawet w małej przestrzeni. Ćwiczenia TRX są również bezpieczne nawet wtedy, gdy mamy problemy zdrowotne. Wszystko to sprawiło, że ten sposób treningu zaczął być wykorzystywany również poza wojskiem i staje się coraz bardziej popularny. Pozwala nam ćwiczyć w domu lub poza nim, więc możemy w dogodny dla nas sposób skonstruować harmonogram treningów. Wystarczy jedynie zamontować pasy na suficie, ścianie, czy nawet drzewie, by móc zacząć ćwiczyć.

Taśma TRX – najważniejsze informacje

Pasy treningowe pozwalają nam ćwiczyć wykorzystując do tego masę naszego ciała. W ten sposób możemy wzmocnić i wyrzeźbić nasze mięśnie, tak samo jak byśmy ćwiczyli na siłowni. Jeśli naszym celem jest utrata dodatkowych kilogramów, to trening z pasami również to umożliwia, a dodatkowo pozwala też wyszczuplić te partie ciała, które są trudne w rzeźbieniu, jak np. uda lub tzw. boczki. Trening z pasami trx jest nawet lepszy, niż ćwiczenia na siłowni, ponieważ jest bezpieczny i minimalizuje ryzyko kontuzji. Odciąża nasze stawy i kręgosłup, więc mogą go wykonywać nawet osoby, które mają z nimi problemy i uskarżają się na bóle. W przypadku ćwiczeń z ciężarami, nasze stawy są obciążone i możemy też doświadczyć kontuzji. Poprzez ćwiczenia z pasami wzmacniamy również naszą kondycję i wydajność organizmu, a także stabilizujemy sylwetkę i poprawiamy równowagę. Trening z pasami wpływa, więc pozytywnie na nasz cały organizm. Nic, więc dziwnego, że staje się coraz bardziej popularny, a pasy pojawiają się nawet w profesjonalnych siłowniach.

TRX trening i ćwiczenia

Pasy do ćwiczeń trx to specjalne taśmy połączone ze sobą w kształt litery Y. W skład zestawu wchodzą również uchwyty do mocowania oraz linki z uchwytami do trzymania, które służą nam do ćwiczeń. By rozpocząć trening należy dobrze przymocować taśmy do stabilnego punktu, którym może być ściana w pomieszczenia, a na zewnątrz drzewo lub trzepak. Ważne jest, by miejsce umocowania było nieruchome i nie ruszało się podczas ćwiczeń. Trening odbywa się, więc w podwieszeniu, a my wykorzystujemy ciężar naszego własnego ciała i siłę grawitacji. W ten sposób uaktywnione i wzmocnione zostają mięśnie głębokie. Za pomocą pasów możemy ćwiczyć wszystkie partie ciała. Uchwyty pasów łapiemy rękoma lub wkładamy w nie stopy, a następnie wykonujemy zamachy, podwieszenia i inne ruchy, które pozwalają nam ćwiczyć każdy mięsień w naszym ciele i np. bardzo skutecznie wyrzeźbić mięśnie naszego brzucha. Efekty treningowe pojawiają się bardzo szybko, o ile ćwiczymy systematycznie i z zaangażowaniem.

Pasy TRX – gdzie kupić?

Kupując pasy do ćwiczeń, najlepiej zdecydować się na cały zestaw, który pozwoli nam od razu przystąpić do ćwiczeń. Warto zwrócić uwagę na to, z czego wykonane są uchwyty. Najlepszym wyborem będą uchwyty z materiałów antypoślizgowych, które pozwolą nam ćwiczyć prawidłowo i przede wszystkim bezpiecznie. Taśmy trx powinny być wykonane z lekkiego, ale też wytrzymałego materiału, który utrzyma ciężar naszego ciała, tak samo jak mocowania do pasów. Warto też zwrócić uwagę na możliwość łatwej i szybkiej regulacji pasów, aby można było nimi wykonać szeroki zakres ćwiczeń, bez przerywania treningu. Najlepiej dokonać zakupu u sprawdzonych sprzedawców, który oferują jedynie profesjonalny sprzęt z gwarancją.

Gumy TRX – dla początkujących i zaawansowanych

Skoro pasy do ćwiczeń zostały stworzone przez wojsko dla treningu żołnierzy, to może pojawić się pytanie, czy są one odpowiednie dla osób początkujących? Odpowiedź jest, jak najbardziej pozytywna. Z pasów mogą z powodzeniem korzystać osoby dopiero zaczynające swój trening, a wręcz jest do dla nich najbardziej bezpieczny sposób ćwiczeń. W przypadku innych rodzajów sportu, nawet zaawansowani sportowcy są narażeni na urazy, nie mówiąc już o osobach początkujących, które mają jeszcze niewyćwiczone mięśnie i słabą kondycję. Musimy pamiętać, że praktycznie każde ćwiczenia siłowe, czy też bieganie lub jazda na rowerze, obciążają nasze stawy. W przypadku treningu z gumami jest to natomiast wyeliminowane, dlatego warto się w nie zaopatrzyć, jeśli dopiero zaczynamy. Pasy są wykorzystywane nawet do rehabilitacji po urazach i kontuzjach, co pokazuje, jak bardzo są bezpieczne dla naszego układu kostnego i mięśniowego. Bardzo skutecznie mogą ćwiczyć z nimi również osoby zaawansowane, wystarczy zwiększyć intensywność treningu i wykonywać trudniejsze ćwiczenia, które wymagają od nas większej sprawności fizycznej.