Piłki lekarskie

Piłki lekarskie są specjalistycznym sprzętem używanym do wielu różnego rodzaju ćwiczeń. Choć nie istnieje żaden sport, według którego zasad piłka lekarska byłaby oficjalną piłką do gry, stanowią one ważny element zarówno rehabilitacji, jak i zwykłych planów treningowych. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu nie może zabraknąć jej podczas Twoich ćwiczeń!

Produkty

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Piłki lekarskie – informacje

Piłka lekarska w wersji klasycznej wykonana jest w większości z syntetycznej skóry lub z gumy, a jej wynalazcą był William Muldoon. Wykorzystywana jest do różnego rodzaju terapii korekcyjnych, lecz stosowana może być przez każdego człowieka zainteresowanego ćwiczeniami rozciągającymi i fitnessem. Odpowiednio i często wykorzystywana, piłka lekarska pomoże w rozciągnięciu mięśni rąk, a co za tym idzie ich wzmocnieniu. Doskonale też pomaga w kształtowaniu figury, dlatego piłki takie niezwykle popularne są wśród prań pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Istnieją także alternatywne wersje – coraz większą popularność zdobywają sobie, także wersje z uchwytami, nadającymi piłce bardzo charakterystycznego wyglądu. W naszym sklepie oferujemy wiele różnych rodzajów piłek lekarskich, począwszy od tych klasycznych po piłki z uchwytami.

Piłki lekarskie – crossfit

W Crossficie wykorzystuje się piłkę lekarską typu slam-ball, najczęściej pokrytą specjalnym, antypoślizgowym materiałem. Waga piłki przygotowanej specjalnie z myślą o treningu tego typu waha się od 4 do 8 kilogramów, w zależności od modelu oraz intensywności rodzaju treningu, do którego jest przeznaczona. Trening crossfit z wykorzystaniem piłki medycznej można bez problemu ukierunkować pod konkretną grupę mięśni, w tym mięśnie brzucha czy nóg. Istnieją także specjalne ćwiczenia, dzięki którym wykorzystując taką piłkę podniesiesz swoją sprawność w innych dyscyplinach sportowych, np. w koszykówce. Wszystkie rodzaje piłek lekarskich przeznaczonych do treningu crossfit bez problemu odnajdziesz w naszym sklepie. Niezależnie od tego, jak bardzo intensywny jest Twój trening, jesteśmy w stanie zapewnić Cię, że u nas kupisz tylko najwyższej jakości piłki lekarskie pochodzące od certyfikowanych i uznanych dostawców.

Wagi piłek lekarskich

Im lżejsze są piłki lekarskie, tym lepszy sprzęt stanowią dla osób początkujących, takich, które nie miały jeszcze tak naprawdę styczności z treningiem przy użyciu tego rodzaju piłek. Wraz z rozwojem swoich umiejętności, będziesz mógł sięgać po cięższe piłki, gwarantujące trudniejszy trening, ale również większą satysfakcję z osiągnięcia rezultatów. Piłki medyczne produkowane są bowiem w bardzo wielu „rozmiarach” i mogą ważyć od jednego aż do 10 kilogramów. Różnią się między sobą docelowym odbiorcom jak i zastosowaniem – niektóre piłki pełnią bowiem przede wszystkim funkcję rehabilitacyjną, inne znajdziemy na siłowni, jeszcze inne przygotowywane są z myślą o rekreacyjnym wykorzystywaniu jako przyrząd do niezobowiązujących ćwiczeń. Piłki we wszystkich rozmiarach, zarówno te jedno- jak i dziesięciokilogramowe znajdziesz w naszym sklepie. Przed jej zakupem doradzamy rozważne zastanowienie się, jakie są nasze realne umiejętności, aby z ćwiczeń czerpać jak największe korzyści i przyjemność. Osobom początkującym polecamy piłki o wadze w granicach od 1 do 4 kilogramów, natomiast dla osób które pewne są swojej siły w ofercie mamy piłki lekarskie o wadze 10 kg, a nawet 15 kg. Nasz asortyment stale jest uaktualniany, dlatego zapraszamy do częstego zaglądania na naszą stronę internetową.

Piłki lekarskie gumowe – jakie ćwiczenia

Jest mnóstwo ćwiczeń, które wykonać można wykorzystując piłki lekarskie gumowe. Przed ich rozpoczęciem wystarczy po prostu ustalić, nad jaką partią mięśni zamierzamy pracować i jak długo poświęcić na trening. Do najpopularniejszych rodzajów ćwiczeń wykonywanych przy użyciu piłek lekarskich należą te na mięśnie brzucha. Większość z nich wykonać możemy samodzielnie, bez konieczności wizyty na siłowni. Piłka lekarska jest bowiem przedmiotem uniwersalnym, nadającym się zarówno do regularnych, intensywnych ćwiczeń, jak i treningu we własnym tempie. Ćwiczeniami na brzuch, jakie są najczęściej wykonywane przy użyciu tego typu piłki są skręty tułowia, wyciskanie z przysiadu czy rzuty stojąc. Podczas wizyty na siłowni czy sali gimnastycznej program ćwiczeń rozszerzyć możemy między innymi o twisty z rzutami czy spięcia z nogami w górze. Ćwiczenia na brzuch nie są jednak jedynymi, jakie można wykonać przy pomocy gumowej piłki medycznej. Jak wspominaliśmy wcześniej, odpowiednio dobrany trening przy użyciu takiej piłki pomoże między innymi w rozciągnięciu mięśni naszych rąk i nóg.

Piłka lekarska z uchwytami

Ten typ piłek przyciąga uwagę swoim nietypowym kształtem, ponieważ zawiera jeden lub dwa uchwyty, które można wykorzystać podczas treningu do ćwiczeń, przy których nie moglibyśmy użyć standardowej piłki. Piłki z uchwytami mogą posłużyć także do ćwiczenia obu rąk w tym samym czasie, bez konieczności zmieniania ich by utrzymać odpowiednie tempo treningu. Dzięki zastosowaniu specjalnych uchwytów, piłki takie zyskują także właściwości antypoślizgowe, a zatem bardziej przydadzą się do ćwiczeń wymagających włożenia w nie więcej siły. Piłka zaopatrzona w uchwyt praktycznie nigdy nie wyślizgnie nam się bowiem z rąk, co czyni z niej doskonałą alternatywę na przykład dla hantli. Tego rodzaju piłki lekarskie z uchwytami przydają się nie tylko podczas treningu na siłowni czy sali gimnastycznej, ale i na zamkniętej przestrzeni – są znakomitym sposobem, jeśli chcemy potrenować np. zwiększyć zasięg naszych rzutów.

Piłka lekarska rehabilitacyjne – sklep

Nasz sklep zajmuje się sprzedażą najwyższej jakości artykułów treningowych, w tym także piłek lekarskich. Przeznaczone one mogą być zarówno do ćwiczeń, których celem jest poprawa naszej wydajności i kondycji oraz po prostu relaks, jak i do treningu rehabilitacyjnego, mającego umożliwić powrót do formy po niektórych schorzeniach i kontuzjach. Rehabilitacyjne piłki, które kupić można w naszym sklepie są artykułami tworzonymi przez uznanych producentów z kraju i zagranicy. W naszej ofercie posiadamy zarówno piłki o wadze jednego, jak i piętnastu kilogramów, dzięki czemu zapewniamy możliwość personalizacji treningu, nawet tego rehabilitacyjnego. Trening rehabilitacyjny przy wykorzystaniu sprzedawanych przez nas piłek wykonywać można zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej. Przykładami ćwiczeń, jakie można wykonywać przy ich pomocy są brzuszki z obciążeniem, rzuty w przód i w tył oraz z przysiadu do góry. Rehabilitacyjna piłka lekarska ma całą masę różnych zastosowań, lecz niezależnie od tego, w jakim celu planowany jest jej zakup, nasz towar jest spełni wszelkie wymagania.