Stoły do gier

Piłkarzyki, zwane również futbolem stołowym, to kultowa gra, która od prawie stu lat dostarcza fanom piłki nożnej i gier barowych niezapomnianych emocji. Piłkarzyki profesjonalne są nie tylko formą rozrywki i relaksu, ale również pomagają w integracji oraz rozwijają takie umiejętności, jak zręczność, szybkość, spostrzegawczość i refleks.

Produkty

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Stół do gier to coś więcej niż dobra zabawa

Gry piłkarzyki są popularnym elementem wystroju nie tylko barów czy kręgielni, ale również przestrzeni mniej rozrywkowych. Znaleźć je można również w świetlicach, hostelach, domach wypoczynkowych, a coraz częściej nawet w szkołach i biurach. Zdrowa rywalizacja pomaga zniwelować stres, a ruch i dobra zabawa pomagają się odprężyć i dotlenić organizm. To świetna rozrywka dla całej rodziny lub grupy znajomych, która pozwala oderwać się od elektronicznych gadżetów i gier komputerowych, a w przestrzeni biurowej – pomaga oczyścić umysł i zwiększyć koncentrację. Niezwykła popularność tej gry sprawiła, że na początku XXI wieku powstała nawet Międzynarodowa Federacja Futbolu Stołowego, której zadaniem jest promocja zalet piłkarzyków jako równoprawnej dyscypliny sportowej. Współcześnie na rynku dostępne są różne rodzaje stołów do gry, dzięki czemu każdy może poczuć się jak prawdziwy zawodowiec. Zróżnicowana oferta pozwala również na idealne dopasowanie wariantu gry do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Jak prawidłowo wybrać stół z piłkarzykami

Podejmując decyzję o zakupie, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które mają kluczowe znaczenie podczas wyboru odpowiedniego stołu. Zarówno stół do piłkarzyków profesjonalny, jak i piłkarzyki domowe to często poważna inwestycja finansowa, dlatego dobrze jest wybrać model, który zaspokoi wszystkie potrzeby, a przy tym będzie cieszył przez długie lata.

 • Rodzaj konstrukcji – eksploatacja jest ważnym kryterium przy wyborze piłkarzyków. Jeżeli stół do gier ma trafić do klubu lub baru i wiadomo, że będzie z niego korzystać wielu gości, warto zdecydować się na dobrze wykonany, solidny sprzęt na przykład w drewnianej obudowie, który przetrwa niejedną rozgrywkę. Należy zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których go wyprodukowano, jego stabilność, rodzaj wykończenia oraz możliwość ewentualnej wymiany uszkodzonych elementów (figurki, prowadnice, uchwyty). Nie bez znaczenia jest również łatwość, z jaką przychodzi utrzymanie go w czystości.
 • Rozmiar – wielkość ma znaczenie, ponieważ stół do gry w piłkarzyki nie może zająć całej wolnej przestrzeni – gracze muszą czuć się swobodnie i mieć wystarczająco dużo miejsca na piłkarskie manewry. Przy zakupie większej ilości stołów należy uwzględnić przestrzeń dla graczy przy wszystkich stołach i tak dopasować ich rozmiar, aby stworzyć komfortową przestrzeń do gry.
 • Przeznaczenie – w zależności od tego, czy piłkarzyki mają być główną atrakcją lokalu czy okazjonalną rozrywką, można podjąć decyzję o tym, jaki stół do gry najlepiej wybrać. Nie ma sensu inwestować w rozbudowany stół, jeśli będzie on używany sporadycznie, i odwrotnie – przykładowo stół do świetlicy młodzieżowej może być poszerzony o inne gry barowe, które zapewnią urozmaiconą, często wielogodzinną rozrywkę.
 • Bezpieczeństwo – piłkarzyki stół jak każdy sprzęt sportowy lub rekreacyjny powinien być przede wszystkim bezpieczny. Przy zakupie należy zwrócić uwagę nie tylko na konstrukcję oraz jakość wykończenia wszystkich elementów, ale również na atesty. Należy o tym pamiętać zwłaszcza wybierając piłkarzyki dla dzieci. Warto również odpowiednio dobrać wagę stołu do potencjalnych graczy, tak aby podczas sportowych emocji stół był stabilny, nie przesuwał się, nie podskakiwał, a tym bardziej, aby nie było ryzyka, że się przewróci.
 • Cena – możliwości finansowe często mają decydujący wpływ na rodzaj zakupu, jednak dzięki dużej ofercie stołów nie trzeba decydować się na prostszy produkt tylko ze względu na jego cenę. Różnorodna oferta pozwala na osiągnięcie kompromisu pomiędzy oczekiwaniami a możliwościami finansowymi.

Stoły do gier idealnie dopasowane do małej przestrzeni

Niewiele osób może pozwolić sobie na znalezienie w mieszkaniu miejsca na pełnowymiarowy stół do piłkarzyków. Rozwiązaniem są jednak mniejsze piłkarzyki, które ze względu na krótszą długość stołu zapewniają swobodną grę nawet dwóm zawodnikom, co w domowych warunkach może być atutem. W przypadku wybierania stołu do domu, ważna jest również waga. Lżejszy stół łatwiej przestawiać na środek pokoju i odstawiać na bok, gdy nie jest używany.Ciekawym pomysłem na prywatne rozgrywki mogą być również mini piłkarzyki, czyli niewielki stolik, czasami wyposażony jedynie w małe nóżki, który bez problemu można ustawić na stole lub na podłodze, a po skończonej grze zapakować do schowka lub odstawić na szafę. Ta propozycja jest idealna dla dzieci, które znacznie łatwiej poradzą sobie z manewrowaniem drążkami nawet przy zmniejszonej wersji stołu.

Wielofunkcyjne stoły do gry nie tylko dla profesjonalistów

Piłkarzyki stołowe w wersji rozbudowanej o inne gry barowe to idealne rozwiązanie dla wielu odbiorców. Jako piłkarzyki domowe pozwalają na zorganizowanie interesującego miejsca zabaw i gier towarzyskich bez konieczności poświęcania na ten cel dużej ilości miejsca. W lokalach użytkowych z kolei stanowią ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie, które zapewnia klientom dostęp nie do jednej, ale nawet do kilkunastu gier jednocześnie.Piłkarzyki rozbudowane o dodatkowe atrakcje występują w różnych konfiguracjach, najczęściej jednak można wybrać jeden z poniższych wariantów:Stół piłkarzyki 3w1:

 • piłka nożna
 • cymbergaj
 • mini bilard

Stół do gier 4w1:

 • piłka nożna
 • cymbergaj
 • mini bilard
 • tenis stołowy

Stół do gier 6w1:

 • piłka nożna
 • Speed-Hockey
 • mini bilard
 • tenis stołowy
 • kręgle
 • mini golf

Stół wielofunkcyjny do gier będzie trafionym zakupem dla graczy w różnym wieku i o różnym poziomie sprawności, ponieważ tempo gry oraz jakość manewrów zależy przede wszystkim od poziomu osób z niego korzystających. Warto zaznaczyć, że piłkarzyki profesjonalne posiadają pełne wyposażenie do wszystkich plansz, a więc nie wymagają dokupowania dodatkowego sprzętu. Ich mocną stroną są przede wszystkim proste zasady gry oraz angażowanie w rozgrywkach nie tyle siły fizycznej co sprytu i zręczności. Nawet piłkarzyki mini gra potrafią rozbudzić w graczach silne emocje i przykuć ich uwagę na długi czas. A ponieważ ćwiczenie czyni mistrza, uproszczony stół piłkarzyki może być pierwszym krokiem do zdobycia umiejętności, które będzie można dalej rozwijać na profesjonalnym sprzęcie.