Wioślarze treningowe hydrauliczne

Jeśli chcesz zrobić coś ze swoją sylwetką i kondycją, a nie masz dużo czasu w ciągu dnia, to wioślarz hydrauliczny będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest to maszyna, która imituje prawdziwe wiosłowanie na wodzie i choć wygląda dość niepozornie, jest jednym z najlepszych sprzętów treningowych. Masz ochotę się o tym przekonać?

Nic tu jeszcze nie ma. Wróć na stronę główną i kontynuuj zakupy

Wioślarze hydrauliczne – niezbędne do domowej i profesjonalnej siłowni

Podczas ćwiczeń na wioślarzu pracuje kilkanaście grup mięśniowych. Trenujemy między innymi mięśnie grzbietu, ramion, brzucha, nóg, pośladków i klatki piersiowej. Jeśli prawidłowo wykonujemy ćwiczenia, to możemy spalić więcej kalorii niż podczas joggingu. Wioślarz hydrauliczny jest zwykle mniejszy niż magnetyczny, dlatego łatwiej umieścić go nawet w mniejszym mieszkaniu. Regularne ćwiczenia na nim sprawią, że wzmocnimy całe ciało i poprawimy swoją sylwetkę. Dzięki ćwiczeniom możemy wzmocnić nasze serce i usprawnić przepływ krwi. Poprawia się także praca układu oddechowego. Jest to urządzenie odpowiednie dla większości ludzi w każdym wieku. Nie obciąża stawów, co sprawia, że osoby starsze oraz z problemami z kolanami mogą bez problemu ćwiczyć na wioślarzu. Znacznie poprawia się koordynacja ruchowa oraz wytrzymałość i kondycja. Godzina intensywnego treningu pozwala na spalenie nawet 800 kcal. Osoby początkujące oraz regularnie trenujące powinny korzystać z wioślarza, aby dbać o formę. Niewielka ilość czasu poświęconego na ćwiczenia pozwoli zmienić sylwetkę, poprawi stan naszego zdrowia oraz polepszy nasze samopoczucie.

Jaki wybrać wioślarz hydrauliczny?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup wioślarza, to należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszą rzeczą jest rozmiar. Ergometr potrzebuje stabilnej i równej podłogi. Nie może on stać w kącie. Podczas ćwiczeń musimy swobodnie wykonywać ruchy ciałem. Dlatego należy bardzo dobrze wymierzyć powierzchnię jaką dysponujemy, aby odpowiednio ustawić wioślarza. Jest to także istotne, jeśli będziemy chcieli przechowywać sprzęt w szafie. Istotną kwestią jest także wytrzymałość podłogi, na której urządzenie będzie stało. Kupując wioślarz hydrauliczny zwróćmy również uwagę na siodełko. Musi być ono wygodne i zapewniać odpowiedni komfort podczas długich treningów. Istotne są także profile, z jakich zostało wyprodukowane urządzenie. Tylko wytrzymała i solidna konstrukcja będzie służyła niezawodnie przez wiele lat. Istotną kwestią jest także funkcjonalny monitor z komputerem. Dzięki niemu będziemy mogli na bieżąco śledzić efekty ćwiczeń i kontrolować przebieg treningu, co znacznie ułatwi nam treningi. Ważnym elementem są także paski zabezpieczające stopy podczas ćwiczenia oraz antypoślizgowe podpory stóp. Powodują one, że sylwetka jest stabilniejsza. Nośność, czyli maksymalne obciążenie świadczy o jakości sprzętu. Jest to parametr, którego nie powinniśmy pomijać podczas wyboru odpowiedniego ergometru dla siebie.

Jak ćwiczyć na wioślarzu hydraulicznym i jakich spodziewać się efektów?

Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń powoduje, że efektywność jest skuteczniejsza oraz minimalizujemy ryzyko kontuzji. Wioślarz hydrauliczny jak ćwiczyć? Plecy podczas treningu muszą być proste. Gdy przyciągamy drążek do siebie, należy delikatnie odchylić się do tylu. Nadgarstki utrzymane powinny być w pozycji płaskiej, a zbyt wysoko unoszone ramiona nie przynoszą upragnionych efektów. Jeśli przyciągamy drążek, to powinniśmy robić do stosunkowo wolno. Natomiast w odwrotną stronę względnie szybko. Ruch wioślarski to trzy fazy ruchu do tyłu oraz trzy fazy ruchu powrotnego. Na początku prostujemy nogi, następnie odchylamy tułów oraz na końcu ściągamy ręce. W fazie powrotnej wykonujemy te czynności w kolejności przeciwnej. Czyli, najpierw prostujemy ręce, pochylamy tułów do przodu i na końcu zginamy nogi. Ruchy te powinny być płynne, bez zatrzymywania się. Oczywiście dla osób początkujących może wydawać się to nieco skomplikowane. Jednak już po kliku próbach, ruchy te stają się naturalne.

Wioślarz hydrauliczny efekty jakich możemy się spodziewać

Ćwicząc regularnie możemy wzmocnić całe nasze ciało. Dzięki wioślarzowi możemy osiągnąć wymarzoną sylwetkę, pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha, pośladków i okolic klatki piersiowej. Wzmacniane się mięśnie grzbietu. Jest to dużo bardziej skuteczne urządzenie od innych. Poświęcając zaledwie 30 minut można spalić aż 400 kalorii. Przy tym możemy ćwiczyć w domu oglądając ulubiony serial lub słuchając muzyki. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają ogólną sprawność oraz wydolność organizmu, poprawiają kondycję oraz samopoczucie.

Przegląd najlepszych modeli wioślarzy hydraulicznych na PESport.pl

Wioślarz Body Sculpture BR3140 to wysoka jakość wykonania i solidna konstrukcja. Posiada wygodne i wyprofilowane siedzisko wykonane z PU. Wyposażony w 12 programów treningowych, co pozwoli na odpowiednie dopasowanie ćwiczeń do naszej kondycji. Jest to ciche urządzenie, dzięki zastosowaniu aluminiowej szyny, która zapewnia dodatkowo płynny ruch. Wielofunkcyjny komputer pozwala na monitorowanie na bieżąco czasu, dystansu, kalorii i ilości wykonanych ruchów. Dodatkową zaletą jest możliwość złożenia wioślarza i przechowywanie go w pozycji pionowej. A transport ułatwiają kółka transportowe. Maksymalna nośność urządzenia to aż 110 kg. Liniowy wioślarz BR3010 Body Sculpture to nowoczesne rozwiązanie systemu oporu, który oparty jest na gumowych linkach. Regulację obciążenia dobieramy poprzez odpięcie bądź dopięcie linek oporowych. Wyposażony w komputer wskazujący czas, ilość ruchów, tempo, spalone kalorie oraz scan. Dodatkowymi atutami jest wygodne siedzisko, składana konstrukcja oraz maksymalne obciążenie 110 kg. Wodny wioślarz HMS ZW1600 posiada wodny system oporu. Opór regulowany jest poprzez ilość wody jaka znajduje się w zbiorniku. Podczas ćwiczeń jest bardzo cichy, słyszalny jest jedynie szum wody. Posiada wielofunkcyjny komputer, który mierzy tętno, temperaturę zewnętrzną, liczbę pociągnięć, RPM, scan, czas, prędkość, dystans, puls, kalorie. Jego nośność to aż 150 kg, co sprawia, że jest to urządzenie niezwykle stabilne, wytrzymałe i funkcjonalne. Są to tylko niektóre modele dostępne w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą. W razie wątpliwości lub pytań zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.