Steppery z kolumną

Stepper jest to idealne rozwiązanie w zasadzie dla każdego, kto pragnie poprawić swoją kondycję oraz sylwetkę. Pozwala on wymodelować ciało oraz pozbyć się nadmiaru kilogramów. Jest to sprzęt, który polecany jest tym, którzy chcą rozpocząć przygodę z fitnessem. Cechą charakteryzującą stepper z kolumną jest korpus, który pomaga utrzymać równowagę podczas ćwiczeń. 

Nic tu jeszcze nie ma. Wróć na stronę główną i kontynuuj zakupy

Stepper z kolumną – efektywne urządzenie treningowe w domu

Stepper to łatwe i nieskomplikowane urządzenie, które przynosi szybkie efekty podczas regularnych ćwiczeń. Stepper z kolumną jest także dedykowany osobom powyżej 50 roku życia. Trening na tym urządzeniu sprawi, że tkanka mięśniowa się zwiększy, a układ sercowo-naczyniowy usprawni. Panie, które urodziły dziecko, także będą zadowolone z zakupu steppera. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut dziennie, aby szybko wrócić do formy sprzed ciąży. Także osoby, które wymagają rehabilitacji będą świetnymi odbiorcami tego urządzenia. Osoby takie, nie mogą pozwolić sobie na zbyt intensywne ćwiczenia, dlatego stepper będzie idealnym rozwiązaniem. Steppery z kolumną, w odróżnieniu od zwykłych, posiadają korpus umieszczony z przodu. Jest to jego wielki atut, gdyż pomaga ćwiczącej osobie utrzymać równowagę. Dzięki kolumnie możemy także ćwiczyć z większą intensywnością. Jest to jedno z najpopularniejszych urządzeń do ćwiczeń w domu.

Jakie wybrać steppery z kolumną?

Jeśli zdecydujemy się na zakup steppera, to należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Urządzenia takie wyposażone zostały w dodatkowe funkcje oraz elementy, które pomagają nam w usprawnieniu ćwiczeń i kontrolowaniu parametrów. Steppery mogą mierzyć tętno oraz posiadać różne programy treningowe, dzięki którym będziemy mogli dopasować intensywność ćwiczeń do naszej kondycji. Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w hantle, linki oporowe do ćwiczeń kończyn górnych lub twister. Istnieją dwa rodzaje stepperów: stepper prosty z kolumną oraz skrętny. Prosty jest urządzeniem, które symuluje wchodzenie po schodach. Natomiast stepper skrętny z kolumną powoduje, że ćwiczenia przypominają ruchy, jakie wykonywane są podczas jazdy na rolkach lub łyżwach. Przed zakupem należy sprawdzić także, jaką maksymalną nośność posiada dany model. Istotny jest także wybór sprzętu renomowanej marki. Tylko wiodący producenci mogą zagwarantować bezawaryjność oraz efektywność wykonywanych ćwiczeń. W naszym sklepie znajdziecie produkty marek – HMS. Są to firmy, które specjalizują się w sprzęcie fitness, a zatem oferują produkty najwyższej jakości. Zatem, jeśli szukacie profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń domowych, to zapraszamy do zakupów w naszym sklepie.

Efekty korzystania ze steppera z kolumną

Jeśli nie wiesz, czy stepper będzie odpowiednim urządzeniem dla Ciebie, to zobacz, jakie efekty pozwala on osiągnąć. Trening ze stepperem może przynieść wiele korzyści. Najważniejsze z nich to kształtowanie mięśni ud, łydek i pośladków. Regularny trening podnosi sprawność i wytrzymałość organizmu. Ćwiczenia na stepperze nie obciążają stawów, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla osób starszych lub schorowanych. Jak każda aktywność fizyczna, trening na tym urządzeniu redukuje stres i zmęczenie. Polepsza samopoczucie i podnosi poziom własnej wartości. Stepper z kolumną wyposażony w hantle lub linki obciążające powoduje, że w ćwiczenia zaangażowane są zarówno dolne jak i górne części ciała. Dzięki temu możemy usprawnić i ujędrnić całą sylwetkę oraz zrzucić zbędne kilogramy. Bardzo ważnym czynnikiem, który przemawia za tym sprzętem jest to, że wzmacnia on serce oraz układ sercowo-naczyniowy. Niewielkie urządzenie, które zajmuje niewiele miejsca, a przynosi bardzo wiele korzyści. Są to nie tylko zalety, które zapewnią zgrabną sylwetkę, ale także poprawią stan naszego zdrowia i samopoczucia.

Przegląd najlepszych modeli stepperów z kolumną na PESport.pl

Stepper skrętny z kolumną S8004 HMS posiada skośną płaszczyznę, która umożliwia zaangażowanie w ćwiczenia skośnych mięśni brzucha. Wyposażony został w linki oporowe, które angażują do pracy górne kończyny. Stepper ten posiada także wielofunkcyjny komputer. Posiada on takie funkcje jak: czas, spalone kalorie oraz liczbę powtórzeń. Stepper skonstruowany został tak, aby zagwarantować stabilną pozycję oraz zapobiegać poślizgowi. Osiągnięte to zostało dzięki szerokim i antypoślizgowym pedałom. Zastosowanie hydraulicznych cylindrów powoduje, że nie obciąża on stawów, co minimalizuje ryzyko urazów. Za pomocą pokrętła istnieje możliwość regulowania wysokości kolumny. Dzięki temu, każda osoba będzie mogła ćwiczyć na tym przyrządzie. Jest to 6 stopni regulacji. Minimalna wynosi 101 cm, a maksymalna 113 cm. Maksymalne obciążenie produktu to aż 100 kg. Stepper został wykonany z materiałów najwyższej jakości, co sprawia, że jest niezwykle stabilny i wytrzymały. Stepper inSPOTRline 3 w 1 wyposażony został dodatkowo w hantle (2 x 2 kg, 2 x 3 kg) oraz twister. Twister powoduje, że możemy w ćwiczenia zaangażować mięśnie brzucha, natomiast hantle dają możliwość pracy nad górnymi partiami ciała. Stepper posiada regulację obciążeń, dzięki czemu angażuje jeszcze bardziej do wysiłku mięśnie nóg i pośladków. Wielofunkcyjny komputer pozwana na kontrolowanie podstawowych parametrów treningu. Na wyświetlaczu możemy kontrolować czas, liczbę kroków, scan oraz liczbę spalonych kalorii. W tym modelu umieszczone zostały hydrauliczne amortyzatory, które odpowiadają za opór podczas ćwiczeń. Powodują także odciążenie stawów. Uchwyty w tym stepperze zostały wzmocnione, co stabilizuje pozycję przy intensywniejszych treningach. Nośność tego urządzenia to 100 kg, co sprawia, że jest ono niezwykle stabilne oraz wytrzymałe. Świadczy o tym także waga steppera, która wynosi 17,5 kg. Urządzenie to daje szerokie możliwości treningu, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko zrzucić zbędne kilogramy oraz poprawić kondycję fizyczną. Steppery z kolumną są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na treningi na siłowni. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca i może być używane podczas oglądania ulubionego programu w telewizji. Wystarczy poświęcić 30 minut dziennie, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę oraz poprawić stan swojego zdrowia.