Steppery skośne

Steppery skośne, określane również jako skrętne, dzięki pewnym modyfikacjom w budowie, pozwalają nie tylko na ćwiczenie mięśni nóg, ale również na modelowanie bioder oraz pośladków. Tym różnią się od tradycyjnych stepperów do ćwiczeń. Jednym z wariantów tego urządzenia są steppery z linkami, które umożliwiają również trenowanie ramion. To brzmi obiecująco!   

Nic tu jeszcze nie ma. Wróć na stronę główną i kontynuuj zakupy

Stepper to urządzenie służące do ćwiczeń dolnych partii ciała. Z naciskiem na nogi, przede wszystkim łydki oraz uda. Stepper jest przyrządem znanym od wielu lat, jednak na rynku pojawiają się coraz to nowsze warianty tego urządzenia.

Jak wybrać dla siebie odpowiednie urządzenie? Wybór powinien być oczywiście podyktowany naszymi indywidualnymi potrzebami, a także rodzajem ćwiczeń jakie chcemy wykonywać.

Steppery skośne – sposób na efektywne ćwiczenia w domu

Steppery skośne to urządzenia niezwykle chętnie wybierane przez kobiety marzące o smukłych udach i jędrnych pośladkach. Zasada działania jest podobna, jak w przypadku zwykłego steppera, jednak w tym przypadku podczas ruchu w górę i w dół, pedały dodatkowo skręcają się na boki, co zapewnia pracę całego ciała. Umożliwia aktywowanie mięśni brzucha, bioder oraz pośladków. W przypadku ćwiczeń na stepperze istotna jest regularność. Pierwsze efekty zauważyć można ćwicząc 3 razy w tygodniu przez minimum 20 minut. Następnie czas ten należy systematycznie wydłużać. Z czasem warto zwiększyć także częstotliwość wysiłku. Istotne jest, aby każdy trening został poprzedzony odpowiednią rozgrzewką, która przygotuje ciało do wysiłki oraz zmniejszy ryzyko możliwej kontuzji. Aby rozgrzać ciało wystarczający będzie kilkuminutowy bieg w miejscu lub pajacyki. Podczas treningu warto zwrócić uwagę na puls. Powinien się on utrzymywać na stałym poziomie. Dzięki intensywnym ruchom możliwe jest przyspieszenie metabolizmu, co sprzyja lepszym i szybszym efektom ćwiczeń. Szczególnie jeżeli zależy nam na zrzuceniu paru kilogramów. Podczas ćwiczeń istotny jest także miarowy oddech oraz prawidłowa postawa. Należy pamiętać o ściągniętych łopatkach i napiętych mięśniach brzucha. Stepper skośny to proste w obsłudze urządzenie, idealne do ćwiczeń w domu. Jednak jak w przypadku każdego treningu, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Ćwicząc na stepperze należy pamiętać o utrzymywaniu prostej postawy ciała. Istotne jest, aby górna część ciała znajdowała się w linii prostej razem z nogami. Stopy powinny być w całości oparte na pedałach, a nogi ugięte lekko w kolanach. Istotne jest również, aby nie stopy nie wykonywały nadmiernego wysiłku, nie można także odrywać ich od urządzenia. Bardzo ważnym elementem ćwiczeń jest także odpowiednia praca rąk. Jeżeli ćwiczenia odbywają się na zwykłym stepperze skrętnym, to ręce powinny poruszać się swobodnie, jak w przypadku zwykłego chodu. Do rak można wziąć także obciążenie. Od 0,5kg w przypadku osób początkujących, do 2kg lub nawet więcej, w przypadku osób zaawansowanych. Obciążenie umożliwia zwiększenie intensywności treningu. Wzrośnie także ilość spalonych kalorii.

Stepper skrętny z ramionami

Niektóre urządzenia są wyposażone w dodatkowe elastyczne linki. Mogą być one zamontowane na stałe lub demontowalne. Stepper skrętny z linkami poza ćwiczeniami dolnych partii ciała, umożliwia również trening górnej części tułowia – ramion, barków oraz przedramion. W praktyce oznacza to, że za pomocą jednego urządzenia jesteśmy w stanie wykonać trening niemal całego ciała. Jest to idealna opcja dla osób, które lubią kompleksowe rozwiązania. Urządzenia bardziej zaawansowane wyposażone mogą być w dodatkowe drążki z uchwytami. Stepper skośny wyposażony w takie ruchome drążki zsynchronizowane z pedałami umożliwia na bardziej zaawansowane ćwiczenie górnych partii ciała.

Ćwiczenia ze stepperem skośnym – jakich możemy się spodziewać efektów

Regularne treningi na stepperze skrętnym pozwalają uzyskać bardzo szybkie wyniki. Stepper skośny angażuje właśnie te partie ciała, które kobietom sprawiają najwięcej kłopotu, czyli brzuch, nogi i pośladki. Regularne ćwiczenia sprawiają, że rzeźbimy mięśnie nóg oraz pośladków, wysmuklamy talię oraz wzmacniamy mięśnie brzucha. Doskonałym rozwiązaniem są steppery skośne z linkami lub drążkami, które zaangażują także górne partie ciała. Trening taki pomoże wyrzeźbić bicepsy oraz tricepsy. Warto dodać, że trening na stepperze skośnym to trening kardio. Dzięki takim ćwiczeniom nasz metabolizm przyspiesza, a serce potrzebuje znaczne więcej energii, aby móc dotlenić wszystkie mięśnie. Godzinny trening na stepperze to ok. 500-600 kalorii. Stepper skrętny poprawia także wydolność. Jednak aby efekty takich ćwiczeń były wyraźne i utrzymywały się przez dłuższy czas, trening ten musi być wykonywany regularnie. Istotne jest także systematyczne, stopniowe zwiększanie intensywności wykonywanego treningu.