Steppery do ćwiczeń

Stepper fitness do ćwiczeń to urządzenie, które świetnie nadaję do pracy nad sylwetką w zaciszu domowym. Trening na tym urządzeniu angażuje mięśnie ud, łydek, pośladków, a nawet brzucha. Dużym atutem steppera są jego niewielkie rozmiary, co pozwala na ćwiczenia nawet w małych mieszkaniach. Masz ochotę wypróbować? 

Produkty

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Steppery do ćwiczeń dzielą się na kilka rodzajów: Stepper prosty, charakteryzuje się ruchem w płaszczyźnie góra- dół, Stepper skrętny, umożliwia ćwiczenia w płaszczyźnie od wewnątrz do zewnątrz, pozwala to jeszcze bardziej zaangażować mięśnie brzucha oraz stepper z kolumną, pomaga zachować stabilną pozycję podczas ćwiczeń. Do urządzeń często stosowane są ruchome ramion oraz linki. To wartościowe dodatki, które pozwalają urozmaicić trening oraz podnieść jego efektywność angażując mięśnie ramion do pracy. Większość modeli posiada również komputer z licznikiem LCD, który wskazuje najważniejsze parametry treningu. Steppery z powodzeniem są stosowane do treningów w domu, a nawet w profesjonalnych klubach fitness. Stepper fitness, jest to urządzenie treningowe, wyposażone w dwa pedały, poruszające się w górę i dół, ruch ten imituję marsz z dodatkowym obciążeniem. Opór generowany jest najczęściej przez tłoki hydrauliczne przymocowane do pedałów. Najlepsze modele posiadają możliwość regulacji poziomu oporu podczas ćwiczeń, co umożliwia dopasowanie obciążenia do osoby ćwiczącej. Steppery zostały zaprojektowane z myślą o skutecznym wzmacnianiu mięśni kończyn dolnych. Do pracy angażują mięśnie: ud, łydek, pośladków a nawet brzucha. Bardziej zaawansowane modele stepperów fitness z dodatkami w postaci linek czy ruchomych ramion pozwalają zaangażować do pracy mięśnie kończyn górnych. Dzięki temu wysmuklimy uda oraz ujędrnimy pośladki, tracąc przy tym kilka zbędnych kilogramów. Cechą charakterystyczną steppera do ćwiczeń w domu są niewielkie rozmiary. Ich kompaktowa forma sprawia, że są często wybierane do ćwiczeń nawet w małych mieszkaniach. W poszukiwaniu odpowiedniego przyrządu dla siebie, możemy trafić na kilka różnych modeli stepperów. Głównymi różnicami jest konstrukcja oraz oferowane możliwości treningowe.

Najpopulraniejsze modele stepperów

Stepper skrętny, umożliwia trening w płaszczyźnie skośnej, jego atutem jest większe zaangażowanie mięśni brzucha podczas treningu. Stepper prosty oferuje trening w płaszczyźnie, góra- dół. Ich minusem jest mniejsze zaangażowanie do pracy mięśni brzucha. Możemy również spotkać przyrządy oferujące trening w obu płaszczyznach, co może okazać się najbardziej efektywne podczas pracy nad dolnymi partiami ciała. Kolejnym modelem jest stepper z kolumną, który jest dedykowany w szczególność osobom o słabszej równowadze. W treningu na tym urządzeniu możemy opierać się o przednią kolumnę co znacząco ułatwia zachowanie odpowiedniej postawy podczas treningu. Steppery z linkami oraz ruchomymi ramionami, urządzenie te pozwala na wzmacnianie mięśni kończyn dolnych oraz jednoczesną prace ramionami, co pozwala na skuteczne poprawienie efektywności treningu. Dzięki swoim właściwością steppery zyskały dużą popularność wśród Pań marzących o smukłych nogach i jędrnych pośladkach.