Rowery magnetyczne

Rower stacjonarny to zarówno jeden z najpopularniejszych, jak i najbezpieczniejszych sprzętów fitness do domowych treningów. Dodatkowo rowerek magnetyczny to nie tylko sposób na efektywne ćwiczenia, ale również na aktywne spędzanie wolnego czasu przy książce, audiobooku czy ulubionym serialu. Co na to powiesz? 

Produkty

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Rowery magnetyczne – jakie kupić

Zapewne wiele ludzi zastanawia się jaki rower magnetyczny kupić. „Maszynę” tą można zobaczyć praktycznie w każdej siłowni czy salonie fitness. Niektórzy posiadają ów „bicykl” także w swoim domu. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie. Pamiętajmy, że rowerek magnetyczny pozwala zrzucić dodatkowe kilogramy i wyszczuplić naszą sylwetkę. Największą jego zaletą jest to, iż posiada wiele funkcji, które są niesamowicie przydatne. Wydaje się, że jest to dość duży dylemat, jednakże pozory mylące. Możemy wyróżnić dwa rodzaje rowerków: pionowe oraz poziome. Ten pierwszy posiada pedały znajdujące się w linii zbliżonej do linii kierownicy. Natomiast w tym drugim pedały znajdują się w linii siodełka. Rowerki poziome są przede wszystkim idealne dla osób otyłych oraz mających problemy z kręgosłupem. Taka osoba ćwiczy w pozycji prawie że leżącej. W ten sposób kręgosłup nie jest obciążany. Nawet gdy nie mamy kłopotów z plecami, warto go kupić, gdyż w przypadku częstego obciążania odcinka lędźwiowego będzie on idealnym rozwiązaniem. Z kolei rowery pionowe powinny być wykorzystywane przez jednostki posiadające kłopoty z układem krążenia lub sercem. W tym przypadku sylwetka ćwiczącego jest wyprostowana. Korzystając z urządzenia poziomego wzmocnimy i wysmuklimy uda i wzmocnimy mięśnie brzucha. Pracują także mięśnie pośladkowe i łydki. Sprzęt ten sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn niezależnie od wieku. W obu przypadkach występuje prostota obsługi, w swoim składzie mają również koło zamachowe z magnetycznym układem hamulcowym, co daje komfort pedałowania i nie wytwarza żadnego hałasu. Montaż to chwila dla osoby sprawnej manualnie. Ogromną dogodnością jest także możliwość regulacji siodełka. Korzystanie z tego przyrządu nie dość, że dostarczy nam solidnej dawki sportu to wpłynie pozytywnie na nasz wygląd. Konsekwentny i regularny trening zwiększy naszą wydolność organizmu i poprawi nastrój. Zaznaczam, iż rower magnetyczny jest mniej awaryjny niż rowerek mechaniczny. Pedałowanie nie obciąża stawów tak bardzo, jak bieganie, a więc nie odczujemy bólu w kolanach albo biodrach. Jest to dobra wiadomość dla ludzi starszych.

Najlepsze rowery magnetyczne stacjonarne na PESport

Najlepszym rowerkiem stacjonarnym w sklepie PESport jest zdecydowanieNAUTILUS Rower Poziomy Stacjonarny R626 Magnetyczny, który kosztuje 3799,00 zł. Jest to rowerek, który zajmuje dość dużo miejsca. Maksymalne obciążenie w tym przypadku to 136 kg. Ogromną zaletą jest fakt, że posiada, aż 25 poziomów obciążenia. Jest rekomendowany przede wszystkim dla osób, które mają jakiekolwiek problemy z kręgosłupem. Przy zakupie otrzymujemy programy treningowe, które możemy wykorzystywać w praktyce. Dostępnych jest 29 trybów pracy. Wbudowany komputer pozwala na pomiar czasu, dystansu, kalorii, prędkości oraz pulsu. Przyrząd ten zawiera w sobie koła transportowe, które w znacznym stopniu ułatwią nam transport, regulowane siedzisko, wentylator schładzający użytkownika w czasie treningu, a także pedały z regulowanymi paskami bezpieczeństwa, zapewniające odpowiednie ułożenie naszego ciała. Urządzenie to jest doskonałe pod każdym względem. Nasza gwarancja na ten produkt wynosi aż 2 lata. Na drugim miejsce plasują się ex aequo rowery magnetyczne poziome Norditrack VR21 oraz NORDICTRACK rowery magnetyczne z programami GX 4.4. Wszystkie działają na podobnej zasadzie, jednakże różnią poszczególnymi funkcjami. Miejmy na uwadze, że czasem nawet najmniejszy niuans dużo zmienia. Jeśli ktoś nie dysponuje dużym kapitałem wcale nie jest na straconej pozycji. Na dalszych miejscach znajdują się Profesjonalny Rower Treningowy Poziomy R1817 HMS i Rower Treningowy Poziomy do 150kg inSPORTline R60i.

Rower magnetyczny poziomy i składany – najważniejsze informacja

Wypadałoby wziąć pod uwagę, iż rower magnetyczny ma swoje poziomy, na skutek czego każdy może dopasować obciążenie do swoich indywidualnych potrzeb i umiejętności. Z reguły każdy taki nabytek ma ok. sześciu lub ośmiu stopni regulacji. Jeżeli w naszym obiekcie mieszkalnym nie mamy zbyt dużo miejsca, wtedy z pomocą idą rowery magnetyczne składane. Rowery te można w łatwy sposób przenosić lub spakować do samochodu. Dodatkowo owery magnetyczne składane da się w łatwy sposób wyczyścić. Możemy eksploatować ten przyrząd o każdej porze roku, niezależnie od pogody i innych warunków. Jazda na rowerze magnetycznym wzmacnia mięśnie nóg. Trenowanie z większym obciążeniem daje lepsze rezultaty, jednak wszystko powinno się odbywać stopniowo, tak aby nie zrobić sobie krzywdy. Zaznaczam, iż rower magnetyczny jest mniej awaryjny niż rowerek mechaniczny. Pedałowanie nie obciąża stawów tak bardzo, jak bieganie, a więc nie odczujemy bólu w kolanach albo biodrach. Jest to dobra wiadomość dla ludzi starszych. Mechanizm ten jest bezpieczny i stabilny. Mamy pewność, że podczas ćwiczeń nic nam się nie stanie. Głównym atutem jest prosta obsługa. Po około godzinie na rowerku spalimy nawet 400 kcal. Rowery magnetyczne możemy postawić w dowolnym miejscu w domu. Po paru minutach bezruchu komputer wbudowany w rowerek automatycznie się wyłącza, co wydłuża żywotność baterii. Napawający optymizmem jest fakt, iż mikrokomputer nie musi być każdorazowo włączany ani wyłączany. Sam się uruchamia. Rowery magnetyczne poziome można tak „skonfigurować” aby intensywność treningu buła idealnie dobrana pod nasze predyspozycje i cele treningowe jakie sobie wyznaczymy. Decydując się na rowerek magnetyczny w zestawie otrzymamy uchwyty z sensorami pomiaru pulsu oraz koła transportowe, które w znacznym stopniu ułatwią nam transport. Dosyć często komputer jest zaopatrzony w specjalną półkę do położenia smartfona lub tabletu.

Rower magnetyczny opinie – przegląd najlepszych dostawców

Kupując rowery magnetyczne opinie innych ludzi powinny być głównym czynnikiem, którym będziemy się sugerować w przypadku zakupu, wtedy będziemy wiedzieli jakie wady i zalety ma dany przedmiot. Jeśli tak zrobimy unikniemy nieprzyjemnych rozczarowań. Także nie powinniśmy się sugerować wyłącznie ceną przy kupnie rowerka. Pragniemy również dodać, że na PESport oferujemy wyłącznie produkty sprawdzonych dostawców. Wiele osób je poleca i zachwala się działaniem całego mechanizmu. Prostota połączona z wyjątkową funkcjonalnością daje duże pole manewru. Rowery magnetyczne mają opinie bardzo pozytywne a dochodzi tutaj zwiększona odporność niż w przypadku wersji mechanicznych.