Orbitreki magnetyczne

Orbitreki magnetyczne to doskonały sposób na trening w domowym zaciszu i we własnym tempie. Niezależnie od tego, czy sport uprawiamy czynnie, zawodowo, czy też tylko dla przyjemności i zdrowia, warto zaopatrzyć się w tego typu urządzenie, aby umożliwić sobie trening niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Dzięki temu, że orbitrek magnetyczny możesz trzymać w domu, masz możliwość trenowania, jednocześnie słuchając ulubionej muzyki lub oglądając telewizję.

Produkty

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Orbitreki magnetyczne — najważniejsze informacje

Orbitreki, nazywane także crosstrainerami są maszynami przeznaczonymi do ćwiczeń zarówno dolnych, jak i górnych części ciała. Z wyglądu przypominają one nieco rowery stacjonarne, lecz pozbawione są one siodła, a także klasycznych pedałów — te zastępują tutaj specjalne płozy pod stopy. Podobnie jak w przypadku rzeczonych rowerów, ćwiczenia na orbitrekach są dość proste i nie wymagają większych umiejętności — nauka korzystania z urządzenia nie zajmuje dużo czasu, a gdy już nauczymy się korzystać z orbitreka, raczej trudno będzie tego zapomnieć. Podstawowa obsługa maszyny nie jest zbyt wymagająca psychicznie ani fizycznie, ponieważ ćwiczenia wykonujemy swoim tempem i sami decydujemy, kiedy chcemy przestać trenować. Jednym z typów orbitreka jest orbitrek magnetyczny, czyli taki, który posiada magnetyczny bądź elektromagnetyczny system oporu. Od innych typów maszyn, np. orbitreka eliptycznych odróżnia go między innymi sposób wykonania obudowy, którą w trakcie wykonywania ćwiczeń osoba trenująca ma między nogami. Dobrej jakości orbitrek magnetyczny jest urządzeniem cichym i płynnie działającym, bez żadnego „zacinania się”. To właśnie płynność jest największą zaletą tego typu urządzenia w porównaniu do orbitreków innego typu, a maszyna zawdzięcza ją właśnie magnetycznemu systemowi oporu. Ćwiczenia na orbitrekach magnetycznych są bardzo bezpieczne, między innymi za sprawą systemu hamowania, za który również odpowiada system magnetyczny. Wyróżnia się dwa rodzaje systemów hamowania. W modelach wyposażonych w silniczki za hamowanie odpowiadają umieszczone na ruchomym uchwycie magnesy, istnieją także wersje wyposażone w pokrętło hamulcowe, które wprawione w ruch sprawia, że magnesy oddalają się lub zbliżają do koła zamachowego i w ten sposób regulują prędkość.

Orbitrek magnetyczny — jaki wybrać dla siebie

Jak w przypadku każdego zakupu, tak również kupując orbitrek magnetyczny bądź jakiegokolwiek innego rodzaju istnieje kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, chcąc cieszyć się sprawnie działającym i odpowiednim dla nas produktem przez dłuższy okres. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj hamowania. Orbitreki z silniczkiem wymagają podłączenia do prądu, aby mogły działać prawidłowo, lecz oferują wiele różnych programów, a także są kompatybilne z wieloma aplikacjami mobilnymi, dzięki którym z łatwością pochwalimy się naszymi wynikami znajomym. Silniczki bywają jednak zawodne, a w takich przypadkach konieczna jest ich naprawa. Natomiast modele z systemem hamowania opartym na pokrętle są pozbawione wyżej wymienionych bajerów, ale są dużo tańsze, a także umożliwiają pełnowartościowy trening nawet wtedy, gdy z różnych powodów nie możemy podłączyć ich do prądu. Musimy także pamiętać o tym, by wybrać taki orbitrek, który ma odpowiednie dla nas wymiary. Przede wszystkim jak najmniejszy powinien być rozstaw stóp. Równie istotna jest długość kroku, szczególnie, jeśli jesteśmy wysocy — im mamy wyższy wzrost, tym większa długość kroku powinna nas interesować. Kolejną ważną kwestią jest to, czy nasz orbitrek posiada przedni, czy tylny napęd. Orbitreki magnetyczne o napędzie tylnym mają zarówno koło zamachowe, jak i hamulce rozmieszczone pomiędzy nogami użytkownika a płozami, natomiast modele z przednim napędem płozy znajdują się za kołem zamachowym i systemami hamulcowymi. Tego typu napęd jest korzystny z tego względu, że rozstaw stóp podczas korzystania z urządzenia jest bardziej zbliżony do naturalnego. Z drugiej strony urządzenie z napędem tylnym zajmuje o wiele mniej miejsca, co często bywa kluczowe dla osób mieszkających w domach o mniejszych powierzchniach, a także potrafi być o wiele tańszy.

Najlepsi dostawcy orbitreków magnetycznych na PESport

Jako sklep oferujemy naszym klientom szeroki wybór orbitreków magnetycznych, lecz skupiamy się przede wszystkim na współpracy z uznanymi i szanowanymi producentami. Można u nas nabyć orbitreki między innymi takich firm jak HMS, PROFORM, EB Fit, Body Sculpture, Reebok. Dzięki tak zróżnicowanej, a jednocześnie bardzo wysokiej jakości ofercie oferujemy tylko najlepsze jakościowo produkty, z różnych półek cenowych. Producenci, którzy dostarczają swój sprzęt do naszego sklepu internetowego PESport.pl posiadają duże doświadczenie w tworzeniu orbitreków i innego typu sprzętu sportowego, dzięki czemu możemy zaproponować naszym klientom sprzęt stworzony przez prawdziwych profesjonalistów, nadający się do użytkowania przez każdą osobę, niezależnie od jej kondycji fizycznej i psychicznej.