Orbitreki treningowe

Orbitrek treningowy, inaczej zwany trenażerem lub rowerem eliptycznym jest stałym elementem profesjonalnych klubów fitness oraz domowych siłowni. Swoją popularność zawdzięcza szerokim możliwościom treningowym, jakie oferuje. Na orbitreku wykonasz zarówno trening cardio, jak i interwałowy. Dzięki zaangażowaniu do pracy wielu grup mięśni jest niezwykle skuteczny przy spalaniu tkanki tłuszczowej. Szukasz odpowiedniego sprzętu? Mamy coś dla Ciebie!

Produkty

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Odchudzanie na orbitreku

Styl treningu na orbitreku przy regularnym trening pozwoli Ci efektywnie wysmuklić sylwetkę i wzmocnić swoją kondycję. Rowerek eliptyczny inaczej orbitrek doskonale wspomaga dietę na zrzucanie wagi dlatego stanowczo zalecamy nabycie jednego z dostępnych w tej kategorii orbitreków treningowych. Dzięki dostępności wyłącznie sprawdzonych produktów od renomowanych producentów trening na spalanie zbędnych kilogramów będzie bezpieczny i jeszcze bardziej efektywny.

Orbitrek fitness

Orbitrek podczas ćwiczeń imituje bieg. Złe układanie stóp podczas zwykłego biegu w terenie może spowodować kontuzję. Orbitrek jest bezpieczniejszy, ponieważ amortyzuje wstrząsy oraz wymusza prawidłową pozycję, pozwala to oszczędzać stawy. Dzięki temu orbitrek jest wykorzystywany również do rehabilitacji. W naszej ofercie znajdują się: orbitreki mechaniczne, orbitreki magnetyczne, orbitreki elektromagnetyczne oraz orbitreki powietrzne. Bez trudu dopasujesz sprzęt do swoich potrzeb.

Orbitreki eliptyczne

Dzięki specjalnej konstrukcji tego przyrządu do ćwiczeń i nastawieniu na bardzo dobrą jakość komponentów, z których składa się orbitrek dostępny w sportowym sklepie internetowym pesport.pl oferujemy produkty dla różnej gamy wagowej osób ćwiczących. Znajdziesz u nas nie tylko standardowe orbitreki do 100, 110 czy 120 kg ale również orbitreki do 130, 150, 180 kg oraz nawet do specjalistyczne orbitreki do 200 kg wagi. Orbitreki HMS, SPORTOP czy XTERRA gwarantują doskonałe efekty przy wytrwałym i sumiennym treningu. Lata doświadczenia w produkcji orbitreków fitness we współpracy z najlepszymi trenerami fitness zaowocowały opracowaniem sprzętów sportowych najwyższej jakości, który może już niebawem zagościć w Twoim domu i pomagać Tobie w osiąganiu wyznaczonych celów.

Orbitreki treningowe do domu

Orbitrek treningowy jest inaczej nazywany trenażerem eliptycznym. Stanowi on stałe wyposażenie profesjonalnych klubów fitness. Jednakże w ostatnim czasie zyskał on na popularności wśród domowych siłowni. Nic dziwnego, że jest coraz chętniej wybieranym przyrządem do ćwiczeń w domu. Dzięki jego specjalnej konstrukcji, trening na orbitreku angażuje do pracy mięśnie z różnych grup. Warto również wspomnieć, że nie jest to jedynie urządzenie do robienia treningu cardio. Możliwe jest także wykonywanie ćwiczeń interwałowych. W związku z tym, orbitrek do ćwiczeń jest idealnym przyrządem do walki z nadmiernymi kilogramami, a także do pracy nad swoją sylwetką.

Jak efektywnie ćwiczyć na orbitreku?

Mogłoby się wydawać, że orbitreki domowe stanowią bardzo łatwy przyrząd i że do treningu na nich nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Otóż nic bardziej mylnego. Efektywność treningu zależy od tego, jak się za niego zabierzemy. Aby wykonać to w jak najlepszy sposób należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Poniższa lista przedstawia aspekty, bez których nie można wykonać skutecznego treningu na orbitreku. Postawa ciała – plecy należy mieć wyprostowane, głowę podniesioną, stopy ułożone płasko na pedałach.

  1. Tętno – zazwyczaj w modelach jest możliwe jego stałe mierzenie. Najefektywniej spala się kalorie podczas treningu, gdy tętno utrzymuje się w przedziale 70-80% tętna maksymalnego. Jeśli nie wiesz, jakie jest Twoje maksymalne tętno, to można je wyliczyć na różnych stronach internetowych.
  2. Regularność i intensywność ćwiczeń – zaleca się ćwiczyć min. 3 razy w tygodniu, po 30-45 min. Treningi trwające powyżej godziny często są już obciążeniem dla organizmu, tak samo jak intensywne codzienne treningi. Ważne są dni wolne od ćwiczeń, podczas których organizm może się zregenerować.
  3. Interwały – dzięki umiejętnemu ich wykonywaniu, można w sposób efektywny spalać duże ilości kalorii. Na sam początek poleca się rozpoczynać swój trening od 10 interwałów, polegających na 10-20 sekundach ćwiczeń z maksymalnym obciążeniem, i następnie minutą odpoczynku poprzed utrzymywanie umiarkowanego tempa.

Trening na orbitreku do ćwiczeń – jakich spodziewać się efektów?

Według najnowszych badań orbitrek domowy czy też orbitrek profesjonalny, angażuje do pracy około 80% wszystkich mięśni. Dlatego też nikogo nie powinno dziwić, że to właśnie podczas wykonywania ćwiczeń na tym urządzeniu, spala się bardzo duże ilości kalorii. Regularny trening wpływa również korzystanie na wymodelowanie sylwetki, o czym przekonało się już wiele osób. Podczas treningu na orbitreku angażowane są najbardziej:

  • ramiona, wtedy gdy używane są górne elementy tego sprzętu;
  • nogi, które podczas ćwiczeń poruszają się owalnym ruchem imitującym bieg narciarski. Takie ćwiczenia pozwalają wymodelować pośladki, uda i łydki;
  • brzuch najmocniej angażowany jest podczas wykonywania ćwiczeń bez używania rączek.

Na efekty naszych treningów nie tylko wpływa ich częstotliwość czy jakość. Bardzo ważne są również dieta, stres oraz sen. Ten ostatni jest często niedoceniany i pomijany. Niewiele osób ma świadomość jak ważna jest regeneracja. Nie zdają sobie również sprawy, że codzienne katowanie się ćwiczeniami i dietą o bardzo niskiej zawartości kilokalorii przyniesie więcej złego niż dobrego. Aby osiągnąć swój zamierzony cel, nieważne czy jest nim sylwetka marzeń, czy po prostu zrzucenie kilku kilogramów, należy podejść do sprawy ze zdrowym rozsądkiem. Zmienić swój styl życia, poprzez unikanie stresu, palenia papierosów, zmianę diety i regularne treningi. Tylko cierpliwość i sumienna praca zaprowadzą nas do określonych celów.

Przegląd najlepszych modeli orbitreków na PESport.pl

Wybór odpowiedniego orbitreku do ćwiczeń w domu nie jest łatwą sprawą. Trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów, między innymi swój wzrost, wagę, mechanizm przyrządu oraz cenę. Poniżej zostanie przedstawione kilka propozycji orbitreków znajdujących się w ofercie PESport.pl Orbitrek magnetyczny do domu HMS H2205 to idealna propozycja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z treningami. Przyrząd ten został solidnie wykonany, dzięki czemu posłuży przez dlugi czas. Mechanizm magnetyczny, który został w nim zastosowany sprawia, że urządzenie to jest ciche podczas pracy. Dodatkowym atutem jest wbudowany komputer, umożliwiający mierzenie parametrów życiowych podczas treningu. REEBOK Orbitrek Magnetyczny Programowalny ONE GX50 to odpowiednia pozycja zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Również dzięki magnetycznemu mechanizmowi pracuje bardzo cicho oraz płynnie. Wbudowany komputer oprócz mierzenia podstawowych parametrów podczas treningu, umożliwia również wybór odpowiedniego dla siebie programu. Dodatkowym atutem są stópki niwelujące nierówności podłoża, uchwyt na bidon czy też płozy antypoślizgowe. Wszystkie te udogodnienia mają za zadanie sprawić, że trening na tym urządzeniu będzie czystą przyjemnością.