Wałki i kółka do ćwiczeń

Rozpoczynając przygodę z ćwiczeniami fitness bardzo często ich celem jest zbudowanie i wymodelowanie mięśni brzucha. Kółko do ćwiczeń sprawdzi się w tej roli idealnie! Co ważne, kółko do mięśni brzucha zadba jednocześnie o wzmocnienie kręgosłupa. Nie żałuj i wypróbuj je w ćwiczeniach!

Produkty

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Efektywny trening brzucha – wybierz kółko do ćwiczeń

Trening z kółkiem nie jest czasochłonny. Ma wielu zwolenników. Najlepiej używać kółka trzy razy w tygodniu – może być to część planu ćwiczeń lub jako samodzielna opcja – w zależności od oczekiwanych rezultatów. W przypadku, gdy głównym celem jest wzmocnienie mięśni brzucha i kręgosłupa, wystarczy samo kółko. Efekty i ćwiczenia z wałkiem do ćwiczeń mięśni brzucha Wybrane ćwiczenie można powtarzać w cyklu: 3 serie po 8 powtórzeń. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, ćwiczyć można codziennie, na przykład wykonując 10-krotnie konkretne ćwiczenia po 3 razy. Liczba powtórzeń o tyle ma znaczenie, że mięśnie reagują na pewne zakresy albo przyrostem swej masy, albo tzw. rzeźbą. Jeżeli jest więcej czasu do dyspozycji, będzie też dobrze łączyć kółko na przykład z treningiem aerobowym. Po miesiącu wykonywania ćwiczeń rezultat będzie już do zauważenia. Dieta jest czynnikiem wspomagającym ćwiczenia. Dzięki włączeniu do gimnastyki takiego sprzętu, jak kółko na brzuch wykona się efektywne ćwiczenia wzmacniające dolne i górne części brzucha, które polegają na wykorzystaniu własnej masy ciała. Kształtowane są w ten sposób nie tylko mięśnie, lecz również ma to pozytywny wpływ na układ krwionośny. Ćwiczenia są do polecenia osobom o różnej wadze. Początkujący mogą robić najpierw rozciąganie na małe odległości. Kółko do brzucha zostało tak zaprojektowane, aby ćwicząc z nim, oddziaływać na wszystkie mięśnie brzucha, w tym skośne. Panowie doskonale wiedzą, co to jest abs. Panie bardzo często wybierają ćwiczenia, wzmacniające tę grupę mięśni – również ze względów estetycznych. Koła do ćwiczeń dają możliwość osiągnięcia wyglądu tzw. sześciopaka czy kaloryfera – to oczywiście rzecz związana z natężeniem ćwiczeń. Do wykonywania ćwiczeń z użyciem kółka przydatna będzie mata, na której można oprzeć kolana. Lepiej ćwiczyć na gładkim podłożu niż na parkiecie. Podczas realizacji ćwiczeń ważne jest zachowanie właściwej sylwetki ćwiczącego. Należy tu pamiętać o pozostawieniu cały czas prostych rąk bez ich uginania, jak również o nieopadających plecach i o stabilnej miednicy. W trakcie wykonania ćwiczenia na brzuch z kółkiem kolana powinny być ustawione w klęku w pozycji wyjściowej pod kątem 90 stopni. Ćwiczenia pomogą także mięśniom ramion. Ćwicz: kółko do ćwiczeń brzucha – pamiętaj o prawidłowej pozycji wyjściowej. Plecy nie mogą być wygięte, opadające w dół. Opierając kolana w klęku na macie lub podkładkach, uchwyć rękami wałek, który jest blisko kolan, przy krawędzi maty. Następnie, używając siły mięśni, odepchnij się i rozciągnij powoli aż do wyprostu na podłożu. Powrót do pozycji wyjściowej – utrzymaj plecy lekko wygięte w górę w łuk. Powtarzaj.

TOPowe modele kółek crossfit i fitness oferowanych na PESport.pl

Niektóre z artykułów, jak kółko do treningu mięśni brzucha, sprawdzą się jako rollery do masażu. Do polecenia spośród kółek są te, które mogą być użyte w kilku zastosowaniach. Między innymi niektóre poza swoją funkcją – kółko do ćwiczeń brzucha to także rollery do masażu mięśni:

  • Pojedyncze Kółko do Ćwiczeń Mięśni Brzucha WA04 HM ocenione przez kupujących na notę 5.
  • Szeroki Wałek – do Ćwiczeń Fitness Crossfit Gumowy WA10 HMS.
  • Szerokie Kółko ze Sprężyną do Crossfitu WA11 HMS.

Za ich pomocą można przystąpić do rozciągania i regeneracji mięśni, nie tylko ich rzeźby. Kółka i wałki przeznaczone do kształtowania mięśni brzucha i/ lub rehabilitacji mogą różnić się między sobą, o czym nieco wspomniano powyżej. Poszczególne urządzenia pochodzą od takich dostawców, jak: Adidas, Body Sculpture, Crossfit, HMS.  Precyzyjne opisy każdego produktu tworzą internetowy katalog w sklepie PESport.pl. Parę poniższej zestawionych produktów zasługuje na szczególną uwagę Klientów. Są to przykłady niewielkich, choć topowych urządzeń, za pomocą których uzyska się poprawę kondycji, wyglądu. Szeroki Wałek do Ćwiczeń Fitness Crossfit Gumowy WA10 HMS to poręczny wałek do ćwiczeń kręgosłupa między innymi i crossfitu, który ma ciekawy wygląd i funkcjonalne oparcia na ręce. Wykonany jest z  materiałów: PU, PP, stal. Jego wymiary to: średnica kółka 19 cm, szerokość kółka 16,5 cm, długość uchwytu 14 cm. Jest ponadto wyposażony w podkładki pod kolana (2 szt). Ich wymiary to: 15,5 x 19,5 cm. Podobne w stylistyce jest Szerokie Kółko ze Sprężyną do Crossfitu WA11 HMS. Charakterystycznym elementem przyrządu jest umieszczona wewnątrz tzw. sprężyna zwrotna, dzięki której łatwiej jest przyjść do pozycji wyjściowej. Z tego powodu osoby rozpoczynające taki rodzaj ćwiczeń mogą mieć tu większą wygodę podczas ćwiczenia. Szerokość obręczy kółka 16,5 cm. Produkt sprzedawany jest wraz z matą. Szerokie Kółko do Ćwiczeń ze Sprężyną WA14 HMS (ocena Klientów 5) jest solidnym przyrządem do ćwiczeń o szerokości obręczy koła 9 cm. Upewnij się u Konsultanta na temat aktualnej dostępności produktu w magazynie – ze względu na dużą liczbę zamówień. Sprzedawany z matą. Pojedynczy Wałek do Ćwiczeń Brzucha Body Sculpture ma dobrze wyprofilowane bieżniki na obręczy i bardzo ergonomicznie ułożone pręty wewnętrzne, gdzie rdzeń jest zrobiony z wytrzymałej stali. Podnosi to walor odporności modelu – przy tak przystępnej cenie. Pozostałe elementy są z gatunkowego tworzywa sztucznego. Producentem jest firma obecna na rynku sportowym od wielu dziesięcioleci. Dwufunkcyjny Wałek Kółko do Ćwiczeń Body Sculpture zachęca do ćwiczeń swoją również pomarańczową kolorystyką. Wyróżnia się nie tylko tym – posiada możliwość montażu uchwytów na dwa sposoby, przez co modyfikuje się ćwiczenia.

Co należy wiedzieć przed zakupem kółka do ćwiczeń?

Trzeba wiedzieć, że kółko na brzuch jest wybierane do ćwiczeń zarówno przez profesjonalistów, czyli osoby zawodowo zajmujące się sportem, jak i przez wszystkich, chcących wysmuklić swoją sylwetkę. Dlatego też przyrządy muszą spełniać wymagania nawet najbardziej selektywne. Wiele osób jest zainteresowanych zarówno wagą samego urządzenia, jak również maksymalną wagą przewidzianą dla osoby ćwiczącej. Są tu różnice pomiędzy modelami, o które warto dopytać podczas zakupu. Kółka są wyposażone w antypoślizgowy bieżnik, dzięki czemu osiąga się zachowanie równowagi podczas ćwiczeń. Wersje z piankowymi uchwytami są pomocne w stabilizacji chwytu. Łatwość i bezpieczeństwo montażu oraz jego trwałość to czynniki, o których warto pamiętać. Istotną jest gwarancja, której sprzedawca udziela na 24 miesiące. Wykonanie wszystkich oferowanych produktów spełni oczekiwania. Trwałość kółek i wałków opiera się o zastosowanie mocnych materiałów, jak stal czy wytrzymałe tworzywo i pianka.