Twistery

Twister do ćwiczeń jest idealnym sprzętem dla osób zabieganych, niemających czasu na regularne wyjścia do klubów fitness bądź tych, którzy wstydzą się ćwiczyć w miejscach publicznych. To niewielkie urządzenie jest często niedoceniane, a pozwala wysmuklić talię, pozbywając się zbędnych boczków. Jeśli to jest Twój cel, to twister może Ci w tym pomóc! 

Nic tu jeszcze nie ma. Wróć na stronę główną i kontynuuj zakupy

Jaki wybrać twister do ćwiczeń?

Pragniesz zrzucić zbędne kilogramy? Marzy Ci się zgrabna talia i brak boczków jednak nie masz czasu na chodzenie na siłownie? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Ćwiczenia na twisterze skutecznie pomagają w wysmukleniu talii oraz pozbyciu się znienawidzonych boczków. Oprócz niewielkich rozmiarów posiada wiele innych zalet. Jedną z nich jest zdecydowanie niewielka cena. Kolejna to fakt, że twister przyrząd do ćwiczeń jest przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, a ćwiczenia na tym urządzeniu są bardzo przyjemne i można je wykonywać w dowolnym miejscu w domu, nawet podczas oglądania telewizji. Przed zakupem twistera nie trzeba się długo zastanawiać. Jednakże jest kilka aspektów na które należy zwrócić uwagę. Jednym z nich jest jego model. Na rynku dostępne są twistery z linkami, bez linek, z wypustkami bądź bez czy też rehabilitacyjne. Opisy poszczególnych modeli znajdują się w dalszej części tego artykułu, dlatego teraz nie będę się nad nimi rozwodzić. Kolejnymi aspektami, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie przyrządu, jakim jest dysk obrotowy do ćwiczeń są jakość, stosunek ceny do jakości, czy materiał z jakiego został wykonany. W tym miejscu pragnę zaznaczyć, żeby zwrócić szczególnie uwagę na materiał, którym został wykończony. Powinien on być antypoślizgowy, co zdecydowanie ułatwia ćwiczenia. Ważne jest też maksymalne obciążenie przyrządu, które zazwyczaj jest podane przez producenta. Należy wybrać je z zapasem uwzględniając przy tym wszystkie osoby, które będą korzystać z tego urządzenia. Dodatkowymi atutami mogą być liczniki kalorii i obrotów czy stoper.

Twistery z linkami, wypustkami, fitness i rehabilitacyjne

Istnieje wiele wariantów twisterów dostępnych na rynku. Poszczególne z nich się mogą znacznie różnić od siebie. Najbardziej powszechnym jest twister bez jakichkolwiek dodatków, w postaci linek czy wypustek. Jest to wariant podstawowy. Jego głównym celem jest wyszczuplenie talii. Oprócz mięśni skośnych brzucha w niewielki stopniu angażuje inne grupy mięśni szkieletowych człowieka. Twister z linkami oprócz wysmuklenia talii, umożliwia poprawę wyglądu ramion. Dodatkowo linki mogą ułatwiać utrzymanie równowagi. Twister z wypustkami jest to kolejny model. Liczne wypustki masują stopy podczas ćwiczeń. W klubach fitness znajdują się profesjonalne twistery z drążkiem/uchwytem. Zajmują one zdecydowanie więcej miejsca, jednakże dzięki drążkowi łatwiej utrzymać równowagę i jednocześnie utrzymać nieruchomo górną część ciała. Warto wspomnieć, że twister wykorzystywany jest także podczas rehabilitacji. Twistery rehabilitacyjne pomagają prawidłowo ustawić miednicę, wzmacniają mięśnie brzucha tym samym stabilizując także kręgosłup.

Przegląd TOPowych modeli twisterów dostępnych na PESport.com.pl

W asortymencie naszego sklepu jest dostępnych wiele modeli twisterów w różnych wariantach. Twister Z Wypustkami Masującymi Do Ćwiczeń 25 cm to model podstawowy, bez żadnych dodatków. Doskonale wysmukla talię, wzmacnia mięśnie brzucha i jednocześnie masuje stopy. Twister rehabilitacyjny obrotowy do ćwiczeń 25 cm K001 jest jednym z częściej wybieranych modeli. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów tak, aby ćwiczenia na nim były w pełni bezpieczne. Oprócz masujących wypustek posiada również wbudowane magnesy. Wypustki i magnesy wpływają na poprawę krążenia stóp. Dzięki temu organizm szybciej pozbywa się toksyn. Twister Z Linkami Do Ćwiczeń Brzucha Obrotowy BODY SCULPTURE jest stworzony, aby osiągać spektakularne efekty podczas pracy nad sylwetką. Wysoka jakość materiałów sprawia, że jest bardzo trwały i posłuży przez długi czas. Tak jak poprzednie modele, także posiada wypustki masujące stopy. To korzystnie wpływa na krążenie krwi w organizmie. Dzięki swojej budowie umożliwia również ćwiczenia poprawiające równowagę.

Poznaj ćwiczenia na twisterze

Jak już wyżej zostało wspomniane, twister do ćwiczeń mięśni brzucha wpływa w szczególności na okolicę talii. Tym samym wykonywanie ich korzystnie wpływa na jej wygląd, poprzez jej kształtowanie. Należy jednak wspomnieć, że twister przyrząd do ćwiczeń angażuje do pracy również inne grupy mięśni. Oprócz wzmacniania mięśni brzucha, wykazuje korzystny wpływ na tkankę mięśniową rąk, ale także ud i pośladków, czyli jest to twister na brzuch i nie tylko. Dzięki regularnym ćwiczeniom w stosunkowo krótkim czasie zauważalne jest ujędrnienie wspomnianych części ciała. Dodatkowymi atutami systematycznej aktywności przy użyciu twistera są poprawa pracy układu krążenia oraz przyspieszenie metabolizmu. Oczywistym chyba jest, że podczas aktywności fizycznej wydzielają się endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia. To one w znacznym stopniu pomagają zredukować stres i zrelaksować się. Jak widać, twister obrotowy do ćwiczeń jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem, przynoszącym wiele korzyści jego użytkownikom. Twister ćwiczenia – jak je wykonywać? Otóż ćwiczenia na tym urządzeniu są bardzo proste, a przy tym także efektywne. Skoro ich pozytywny wpływ na organizm został przedstawiony, teraz warto w postaci krótkiej instrukcji opisać technikę wykonywania ćwiczeń. Oto kilka podstawowych i koniecznych wskazówek do rozpoczęcia treningu: 1. Stań boso bądź w ulubionych butach sportowych na urządzeniu w wyznaczonych miejscach. 2. Obracaj się raz w lewo, a raz w prawo wraz z talerzem ruszając dolną częścią ciała. 3. Pamiętaj, aby nie odrywać stóp od urządzenia, a górną część ciała utrzymuj stabilnie w jednym miejscu. 4. Bardzo ważna jest nieruchomość ciała powyżej pasa – zapewnia to stały ruch talii. 5. Obroty wykonuj do momentu, w którym poczujesz opór mięśni brzucha. Początkowo najlepiej zacząć od 10-15 minut ćwiczeń, by się nie zniechęcić. Wraz z upływem czasu należy zwiększać długość treningów. Dodatkowym ułatwieniem dla początkujących jest ćwiczenie w pobliżu ściany czy jakiegoś mebla, by mieć podparcie. Bowiem początkowo łatwo stracić równowagę. Jednak gdy tylko organizm się przyzwyczai do ćwiczeń to podparcie nie będzie już potrzebne. Alternatywą dla podparcia w postaci wyżej wymienionych przedmiotów jest po prostu twister do ćwiczeń z uchwytem. Twister obrotowy z linkami daje więcej możliwości. Oprócz tego, że linki stanowią pewnego rodzaju podporę, to także umożliwiają większe zaangażowanie mięśni rąk. Istnieje wiele możliwości ćwiczeń przy ich użyciu. Przykładowo podczas wykonywania skrętów wyciągaj linki nad głowę prostując ręce, bądź wyciągaj proste ręce na boki, cały czas trzymając w dłoniach linki. Inną możliwością jest zginanie stawów łokciowych podczas skrętów ciała, z jednoczesnym zbliżaniem dłoni do klatki piersiowej. Przy regularnych treningach i odpowiedniej diecie efekty są dostrzegalne nawet po jednym tygodniu! Zapraszamy do zakupów!