Ekspandery do ćwiczeń

Ekspander to uniwersalny przyrząd gimnastyczny, służący do wzmacniania oraz rozciągania mięśni. Jest on z powodzeniem wykorzystywany do rehabilitacji, treningu ogólnorozwojowego oraz treningu fitness. Ekspander świetnie również nadaje się dla początkujących z ćwiczeniami siłowymi, ponieważ może zastąpić wiele przyrządów treningowych z siłowni. Masz ochotę poznać jego możliwości? 

Produkty

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Ekspander do ćwiczeń dzieli się na kilka typów najpopularniejsze to: ekspander metalowy ze sprężynami, ekspander gumowy z linkami oraz ekspander z lateksową gumą. Większość modeli można regulować za pomocą odpinania linek lub sprężyn. Dzięki temu można dopasować poziom obciążenia do własnych potrzeb. Ekspander gumowy zazwyczaj posiada linki o różnym stopniu oporu, co daję jeszcze większy zakres dowolności obciążenia. Natomiast minusem ekspandera lateksowego jest brak możliwości regulacji oporu.

Ekspandery do ćwiczeń

Ekspandery to uniwersalne przyrządy gimnastyczne, służący do wzmacniania oraz rozciągania mięśni. Przyrząd z powodzeniem jest wykorzystywany do rehabilitacji, treningu ogólnorozwojowego oraz treningu fitness. Świetnie również nadaje się dla początkujących z ćwiczeniami siłowymi, może zastąpić wiele przyrządów treningowych z siłowni. Ekspander do ćwiczeń dzieli się na kilka typów najpopularniejsze to: ekspander metalowy ze sprężynami, ekspander gumowy z linkami oraz ekspander z lateksową gumą. Większość modeli można regulować za pomocą odpinania linek lub sprężyn. Dzięki temu można dopasować poziom obciążenia do własnych potrzeb. Ekspander gumowy zazwyczaj posiada linki o różnym stopniu oporu, co daję jeszcze większy zakres dowolności obciążenia. Natomiast minusem ekspandera lateksowego jest brak możliwości regulacji oporu.

Ekspandery treningowe – rodzaje

Wyróżniamy kilka głównych typów tej grupy przyrządów treningowych. Wybierz najlepsze dla swojego planu ćwiczeń.

Ekspendery gumowe

Charakteryzują się bardzo dużą odpornością oraz lekką konstrukcją – w odróżnieniu od wersji metalowych – sprężynowych. W przypadku wersji gumowych rozróżniamy też wersje z cienkimi, pojedynczymi linami – naciągami, które zestawiane są w odpowiednią ilość sztuk tworząc różne klasy oporu. Możesz kupić tutaj wersje z 2, 3, 4 naciągami w zależności od wersji ćwiczeń jakie chcesz wykonywać. Polecamy te wersje przyrządu do treningu właściwego klatki piersiowej, mięśni brzucha oraz do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Tego typu ekspandery produkowane są przez cenioną markę HMS, którą polecamy. Wyróżniamy również wersje z jedną, grubszą, sylikonową gumą oporową. Ten typ ekspandera polecamy jako przyrząd do rozciągania przed i po treningu. Zmniejsza to ryzyko urazów po intensywnym treningu.

Ekspandery sprężynowe – metalowe

Ta wersja przyrządów głównie służy do treningu właściwego z uwagi na stosunkowo duży współczynnik oporu jaki możemy uzyskać dopinając maksymalną ilość 5 sprężyn metalowych. Doskonale sprawdzają się w ćwiczeniach rąk, klatki piersiowej, mięśni brzucha oraz do treningu fitness. Jeżeli maksymalne obciążenie jest dla nas zbyt dużym wyzwaniem na danym etapie to możemy w bardzo łatwy sposób zmniejszyć wartość oporu odpinając poszczególne sprężyny. Ergonomiczne uchwyty z tworzywa sztucznego doskonale leżą w dłoniach. Do ćwiczeń z ekspanderami polecamy stosowanie rękawic do siłowni – treningowych. Zapewnią one ochronę przez niepotrzebnymi odciskami.

Ekspandery treningowe – ćwiczenia

Klatka piersiowa: Chwytamy ekspander, który powinien być ustawiony na linii klatki piersiowej. Ręce prostujemy płynnym ruchem i powracamy do pozycji początkowej. Bicepsy: Stajemy w lekkim rozkroku, stopy ustawione w linii ramion. Jeden uchwyt ekspandera zaczepiamy o stopę a drugi trzymamy w dłoni. Wykonujemy ugięcia ręki w stawie łokciowym i prostujemy. Zmieniamy rękę lub posiadając dwa ekspandery ćwiczymy od razu dwie ręce. Triceps: Chwytamy ekspander za plecami, jedna ręka skierowana jest ku dołowi (ta ręka jest nieruchoma). Druga ustawiona jest w taki sposób, że łokieć jest wysoko a dłoń początkowo znajduje się koło ucha i trzyma przeciwległy uchwyt przyrządu. Wykonujemy prostowanie ręki. Po skończeniu serii zmieniamy ustawienia rąk. Barki: W pozycji wyprostowanej chwytamy ekspander za plecami, ręce wyprostowane znajdują się koło bioder. Podnosimy ręce (wyprostowane) do boku na wysokość barków.