Agrafki do ćwiczeń

Agrafka do ćwiczeń to przyrząd, który ma liczne sposoby zastosowania podczas treningu, choć jednocześnie zdaje się niepozornym przyrządem. Niewiele trzeba, by rozpocząć ćwiczenia przy jego użyciu — motylek do ćwiczeń, wygodny strój oraz mata zdecydowanie wystarczą, by Twój trening mógł być efektywny i komfortowy jednocześnie. 

Nic tu jeszcze nie ma. Wróć na stronę główną i kontynuuj zakupy

Agrafka do ćwiczeń – najważniejsze informacje przed zakupem

Wydaje się, że mała pod względem rozmiaru rzecz, jak agrafka motylek do ćwiczeń to szybki zakup. Jednak częste z nich korzystanie wymaga, aby agrafka fitness czy motylek fitness były przedmiotami zupełnie niezawodnymi i trwałymi. Temu też służy 24-miesięczna gwarancja, którą każdy Klient Internetowego Sklepu Sportowego PESport otrzymuje. Wysyłka jest bardzo szybka.

Najpopularniejsze ćwiczenia z motylkami do ćwiczeń

W czasie jednego domowego treningu wykonasz rundę kilku – kilkunastu różnych ćwiczeń, każde po 45 sekund – 1 minutę z 10-sekundową przerwą. Oczywiście proponowalibyśmy powtórzenia interwałowe po chwili odpoczynku. Docelowo zrealizujesz w ten sposób plan aktywizacji całej struktury mięśniowej. Uzyskasz wzmocnienie i uelastycznienie mięśni. Czy to nie kapitalne? Proszę spojrzeć, co ten przedmiot jest w stanie uaktywnić i wzmocnić:

 • Mięśnie ramion i przedramion
 • biceps, triceps
 • klatka piersiowa
 • mięśnie rąk i dłoni, siła uścisku
 • mięśnie pleców
 • mięśnie nóg
 • strona wewnętrzna ud
 • łydki
 • mięśnie brzucha.
 • odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Wszystko, czego potrzeba poza motylkiem, to miejsce na podłodze i ewentualnie krzesło do jednego z ćwiczeń czy taśma do treningu elastyczna. Propozycja do wykonania ćwiczeń w domu – gumowy motylek-ekspander.

 • Motylek Gumowy do Ćwiczeń EG03 HM

Długość przyrządu to 39 cm, a średnica gumy 0,7 cm. Spełnia wymagania CE. Posiada uchwyty piankowe. Zaletą przyrządu, który jest w ofercie sklepu internetowego PESport.com.pl, są również jego gabaryty. Jest lekki. Jest doskonały do tego, aby wrzucić go do torby i mieć cały czas pod ręką, a w pokoju jest do łatwego odłożenia. Ćwicząc, gdy stosowany jest motylek do ćwiczeń, uruchamia się ten sam układ umięśnienia co na przykład w trakcie ćwiczeń na maszynie motylku w siłowni. Oczywiście siła nacisku na maszynie motylku jest inna niż z użyciem ekspandera-motylka czy szczególnie agrafki do ćwiczeń. Z pewnością motylek w domu ma tę przewagę, że rundę najlepszych czy polecanych nam ćwiczeń można powtarzać bez limitu. Motylek jest rodzajem niewielkiej taśmy oporowej z uchwytami. Ćwiczenia z motylkiem w przypadku górnych części ciała. Gdy ćwiczeniom poddajemy na przykład obszar kolan, po kilkunastu powtórzeniach może pojawić się odczucie dużego nacisku od stalowego elementu (agrafka). W takim razie, ażeby uniknąć tego odczucia, dobrze jest owinąć kolana np. taśmą treningową czy bandażem kinezjologicznym. Trening siłowy, który jest realizowany w domowych warunkach z expanderami, związany jest głównie z muskulaturą, przysłuży się też do zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Cena jest bardzo przystępna. Czy chce się uzupełnić w domu porcję ćwiczeń z siłowni, czy też chodzi o realizację indywidualnego planu domowego treningu wyłącznie, produkt jest w zasięgu ręki. Motylek fitness – przykłady i propozycje ćwiczeń Przed wykonaniem ćwiczeń z przyrządami – agrafką, motylkiem, wskazana jest krótka rozgrzewka aerobowa.

 • #1 Stań w rozkroku. Załóż motylka na obie ręce, przytrzymując kciukiem, w oparciu na nadgarstkach. Wyciągnij ręce ponad głową. Następnie ugnij mocno nogi w kolanach do przysiadu z jednoczesnym rozprostowaniem rąk na boki, równolegle do podłogi, i z rozciągnięciem motylka. Pozostając w przysiadzie, możesz powtórzyć 2 – 3 razy wyprostowanie rąk ponad głowę i następnie rozstawienie ich na boki. Powtórz całość kilka razy w ciągu minuty.
 • #2 Zrób spory wykrok do przodu, utrzymując równowagę (nogi nie są dokładnie jedną za drugą). Weź w dłonie motylka, trzymaj wyprostowane ręce przed sobą. Następnie ugnij w kolanie prawą nogę z tyłu, dotykając prawie podłogi z jednoczesnym rozciągnięciem motylka na boki. W uklęku powtórz 2 – 3 razy rozprostowanie rąk na boki. Powtórz kilka razy i nogę do wykroku do tej samej sekwencji.
 • #3 Powyższe ćwiczenie można powtórzyć w wersji takiej, że motylek opieramy na plecach i pod pachami. Rozciągamy motylek do przodu z rękami i do tyłu w czasie 45 s – 1 min.
 • #4 Stań w dużym rozkroku. Załóż motylka na stopę. Chwyć drugi koniec obiema rękami. Pochyl się nisko w stronę stopy. Następnie  wyprostuj się z jednoczesnym skrętem tułowia w przeciwną stronę, rozciągając motylka. Powtarzaj kilka razy skłon, wyprost i skręt tułowia. Zmień nogę, na której opiera się ekspander.
 • #5 Usiądź na podłodze. Zahacz stabilnie motylka na obu stopach, na śródstopiu. Połóż się z jedną nogą ugiętą w kolanie. Drugą nogę z pozycji leżącej wyprostuj, aby była prostopadła do podłoża. Powtórz kilkanaście razy, po czym zmień nogę do wyprostu.
 • #6 Siedząc na podłodze, ugnij nogi. Odchyl się lekko do tyłu. Trzymając motylka przed sobą w wyprostowanych rękach, przenoś w szybkim tempie ręce kolejno na bok, jak do skrętoskłonów. Możesz podnosić ręce ponad głową (tzw. rosyjski twist). Następnie unieś lekko nogi ponad podłogę, cały czas wykonując to samo.
 • #7 Siedząc na podłodze, zaczep motylka o stopę. Trzymając jedną ręką – tą przy nodze – drugi uchwyt motylka odchyl się tułowiem do tyłu z lekkim obrotem, dotykając łokciem wolnej ręki podłogi.

Przegląd dostępnych modeli agrafek fitness na PESport.com.pl

Wśród bardzo wskazanych do użytku i efektywnych akcesoriów fitness znajduje się:

 • Agrafka Fitness do Ćwiczeń Mięśni Ud AG01

Agrafka firmy One Fitness, której produkty do ćwiczeń dostępne są w wielu punktach sprzedaży. Składa się ze stalowego drutu, zabezpieczonego  miękką  i wytrzymałą gąbką. Użyte tworzywo daje pewność, że będzie odporne na rozerwanie lub odkształcenie. Agrafka ćwiczenia wymagają równie dużej uwagi, jeśli chodzi o technikę i kolejność wykonania. Wraz z pojawieniem się bólu zaleca się zatrzymanie aktywności, ponieważ sygnalizuje to nieprawidłową technikę. Za pomocą przyrządu nie tylko poprawi się wygląd nóg, uzyska ich wysmuklenie. Zmniejszy zawartość tkanki tłuszczowej. Również może mieć zastosowanie podczas ćwiczeń rąk i dłoni. Może wpłynąć na zwiększenie siły poprzez powtarzanie “dociskania skrzydełek”.