Siatki do badmintona

 

Nie da się ukryć, że to rakietki oraz lotki są niezbędne do gry w badmintona. Jednak aby podsycić rywalizację i wnieść grę na wyższy poziom, przyda się również siatka do badmintona. Sama gra to dobra zabawa, a z siatką to wręcz ekscytująca rozgrywka!

Produkty

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

 

Jakie siatki do badmintona wybrać?

Badminton to rozrywka dla całej rodziny. Wystarczy kupić dwie rakiety i lotkę i czas spędzony na świeżym powietrzu będzie niezwykle przyjemny. Ale jeśli już wkręcisz się bardziej w badmintona, to warto zainwestować także w siatki do badmintona, dzięki którym gra będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Sport ten jest uwielbiany przez dorosłych oraz dzieci. Jest to doskonała forma ćwiczeń, które poprawią Twoją kondycję oraz koordynację, a dodatkowo wspomogą strategiczne myślenie. Jaka będzie najlepsza siatka do badmintona? Oczywiście zanim zdecydujesz się na konkretny model, to wybierz sklep, który oferuje profesjonalne i wysokiej jakości produkty sportowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu PESport, gdzie znajdziesz siatki do badmintona znanej i renomowanej marki NILS. Siatki te zostały wykonane z trwałych materiałów, co zapewnia im wytrzymałość oraz odpowiedni komfort podczas gry. Jeśli dysponujesz miejscem i słupkami, do których możesz przyczepić siatkę, to wybierz nylonową siatkę, która jest odporna na warunki atmosferyczne. Profesjonalna siatka do badmintona może być używana zarówno na dworze jak i na hali. Stosowana jest w rozgrywkach amatorskich, ale także turniejach profesjonalnych. Jeśli natomiast nie masz odpowiedniego miejsca, ani możliwości przyczepienia siatki do słupków, to wybierz gotową siatkę ze stelażem. Wielofunkcyjna siatka do babingtona posiada stalową ramę ze środkową poprzeczką między słupkami. Dzięki temu jej konstrukcja jest niezwykle stabilna. Całość możesz szybko i łatwo rozłożyć i złożyć. W komplecie znajdziesz jeszcze linki i śledzie, za pomocą których przymocujesz całość do podłoża. Zajmuje niewiele miejsca i jest doskonałym sprzętem, który możesz zabrać ze sobą na każdy wyjazd. Jeśli często podróżujesz, to możesz także skorzystać z gotowych zestawów do badmintona, w skład których wchodzą rakiety, lotki oraz siatka do gry w badmintona. Jest to doskonały wybór, jeśli lubisz aktywnie spędzać czas ze swoją rodziną. A na jakiej wysokości jest siatka do badmintona umieszczona w zawodowych rozgrywkach? Jeśli szukasz profesjonalnej siatki, to wysokość siatki badminton powinna wynieść 1,52 m lub 1,55 m. Szerokość minimalna to 76 cm. Oczywiście duże znaczenie mają także wymiary oczek, które nie mogą pozwolić na to, aby lotka przeszła przez siatkę. Dlatego musi to być tylko i wyłącznie siatka do badmintona Wymiary oczek w takiej siatce mają od 19 do 25 mm średnicy.

Rodzaje siatek do badmintona

Siatka do badmintona produkowana jest najczęściej z polietylenu lub polipropylenu. Siatka babington z polietylenu jest bardzo wytrzymała oraz charakteryzuje się wysoką odpornością na zmieniające się warunki atmosferyczne. Dlatego jest najczęściej używana podczas gry na otwartej przestrzeni. Nie reaguje ona na wilgoć oraz promieniowanie słoneczne, a także jest odporna na wysokie i niskie temperatury. Siatka do badmintona z polipropylenu używana jest przede wszystkim pod dachem. Wysokość siatki do badmintona w zawodowych rozgrywkach powinna wynieść, jak już zostało wspomniane wcześniej 1,55 m lub 1,52 m. Takie siatki posiadają także określoną grubość, która wynosi 1 mm, 1,2 mm lub 1,8 mm. Siatka do gry babingtona powinna także być odpowiednio giętka i elastyczna. Za sprawą tych dwóch czynników, jest ona odporna na uderzenia lotki i nawet podczas intensywnego użytkowania na długi czas zachowa swój wygląd i parametry techniczne. Profesjonalna babington siatka powinna być obszyta na górnej krawędzi taśmą PES, dzięki czemu dużo łatwiej możesz ją zamontować oraz jej napięcie zawsze będzie odpowiednie i takie same. Gotowa siatka ze słupkami sprawdzi się najlepiej jako siatka do badmintona ogrodowa. Jest to szybki sposób na podzielenie powierzchni ogrodu i zrobienie amatorskich rozgrywek na wysokim poziomie. Siatki posiadają także różne długości. Siatka do badmintona 5m przeznaczona jest do gier indywidualnych. Natomiast do debla używana jest siatka do badmintona 6 m. Ale nie wszystkie siatki dostępne na rynku posiadają tylko takie szerokości. W domowych warunkach możesz używać dużo krótszej siatki, tak aby pasowała do wymiarów Twojego ogrodu czy podwórka. W sklepie PESort dostępna jest także siatka do badmintona 4m czy 3 m.

Jak zamontować siatkę do badmintona?

Nie zawsze będziesz mieć warunki, aby rozwiesić siatkę. Oczywiście jeśli zamierzasz grać jedynie pod domem, to możesz przystosować do tego podwórko. Jeśli planujesz grać podczas wyjazdów, to najlepszym rozwiązaniem będzie zestaw badminton siatka składana z rakietami i lotkami w przenośnej walizce. W takim przypadku siatka do badmintona wysokość ma ustaloną przez producenta. Nie musisz się przejmować ustawianiem wysokości, sprawdzaniem, czy siatka jest równo naciągnięta. Jak rozłożyć siatkę do badmintona z zestawu? Wystarczy połączyć ze sobą słupki, które stworzą konstrukcję, na której umieszczasz siatkę i całość jest gotowa do użytku w kilka chwil. Jest to bardzo mobilny zestaw, który podczas transportu nie zajmuje dużo miejsca. Możesz go zawsze mieć przy sobie na każdym wyjeździe i na każdych wakacjach. Jeśli zdecydujesz się na zakup samej siatki, to przede wszystkim najpierw musisz mieć słupki, do których ją przyczepisz. Montaż siatki do badmintona nie jest skomplikowany. Najważniejszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest odpowiednie naciągnięcie siatki. Najpierw ustal wysokość siatki do babingtona, a następnie musisz przez otwory w górnej części słupków przeciągnąć linki, które naprężą siatkę. Linka posiada dwa końce, jeden przytwierdzić musisz do słupka, a drugi za pomocą śledzi do ziemi – najlepiej, żebyś zrobił to pod kątem 45 stopni. Odległość od każdego ze słupków powinna wynosić ok. 1 do 1,5 m.

Przenośna siatka do badmintona w PESport

W ofercie sklepu PESport znajdują się różne modele siatek. Siatka do gry w babingtona w zestawie 3w1 to propozycja dla tych, którzy lubią urozmaicenie. Zestaw łączy w sobie trzy gry – badmintona, siatkówkę i tenis. Jest do doskonała forma rozrywki oraz bardzo efektywny sposób na spędzanie czasu z dziećmi na świeżym powietrzu. Główną zaletą takiego zestawu jest to, że nie zajmuje dużo miejsca, nie musisz sam kompletować każdego elementu z osobna, a także bardzo łatwo się to montuje. Zestawy przenośne do gry w badmintona są coraz bardziej popularne. Znacznie ułatwiają rozpoczęcie gry. Wymiary siatki do badmintona możesz wybrać sobie sam – w zależności od Twoich potrzeb. Występują w kilku opcjach, jak na przykład siatka o długości 3m, 4m, 5m czy 6m. Producenci oferujący gotowe zestawy komponują je w taki sposób, aby wymiary jak najbardziej były zbliżone do wymiarów turniejowych. Badminton wysokość siatki w pojedynczej grze wynosi 1,55 m i w większości zestawów wysokość właśnie tyle wynosi. Dlatego też przenośne zestawy mogą sprawić, że Twoje umiejętności rozwiną się na takim poziomie, że będziesz mógł uczestniczyć w turniejach rywalizując o miejsca. Kupując gotowy zestaw nie musisz się już martwić zagadnieniami – jak rozłożyć siatkę, jaka długość jest siatki, badminton siatka wysokość ile wynosi i tym podobne. Zestaw do badmintona to gwarancja świetnej zabawy dla całej rodziny.