Lotki do badmintona

 

O tym, że gra w badmintona nie obejdzie się bez rakietek, nie trzeba przypominać, jednak aby rozgrywka dobrze się toczyła, potrzebne są niezniszczone lotki do badmintona. A właściwie ich zapas, ponieważ lotki mają to do siebie, że lubią się gubić i psuć zabawę w najlepszym momencie. Nie pozwólmy im na to! 

Produkty

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

 

Jakie lotki do badmintona wybrać?

Badminton jest grą bardzo popularną zarówno wśród profesjonalnych graczy, jak również i amatorów. Jest to świetna forma rozrywki i zabawy dla całej rodziny. W sklepach możesz kupić gotowe zestawy do badmintona, oczywiście łącznie z lotkami. Jednak lotki do badmintona często gubią się lub po prostu zużywają, dlatego trzeba je regularnie dokupować. Ale jak wybrać te najlepsze? Które będą idealnie pasowały do Twoich potrzeb? Lotki do badmintona dzielą się na dwa rodzaje – nylonowe i piórowe. Wybór zależy od Twojego poziomu zaawansowania. Jeśli jesteś poczatkującym graczem lub będziesz grał jedynie z dzieciakami i rodziną na ogródku, to najlepszym wyborem są lotki badminton nylonowe. Dla zaawansowanych graczy polecamy lotki piórowe. Ale czym różnią się od siebie oba rodzaje lotek? Przede wszystkim ceną. Te pierwsze są znacznie tańsze, a przy okazji trwalsze. Lotka piórowa jest jednak znacznie lepsza, jeśli chodzi o zaawansowany poziom gry w badmintona. Jest ona dokładniejsza, a parabola lotu znacznie przewyższa poziomem lotkę nylonową. Żywotność lotki nylonowej jest znacznie wyższa, dlatego jest ona najczęściej wybierana przez amatorów i osoby, które grają dla rozrywki. Minusami takiej lotki jest niska przewidywalność lotu oraz posiada ona gorsze właściwości lotne. Jednak w przypadku gry w celach rozrywkowych nie ma to dużego znaczenia. Dlatego wcześniej wspomniane zostało, że wybór lotki zależy od poziomu zaawansowania gry. Jeśli zdecydujesz się na doskonalenie swoich umiejętności i techniki, to zdecydowanie będziesz musiał zmienić lotkę na piórową. Niestety nie będzie ona już tak trwała, jak nylonowa. Dodatkowo lotka nie jest także podatna na błędy techniczne popełniane podczas gry, co także znacznie skróci jej żywotność. Ale jeśli postanowisz przestawić się na lotkę z piór to znaczy, że Twój poziom gry w badmintona jest już na dość wysokim poziomie. Twoje uderzenia są czyste, umiesz dobrze celować oraz grać poprawnie technicznie, to wówczas lotka przetrwa trochę dłużej. Oczywiście wybierając lotki do badmintona zwróć uwagę na producenta. Wybierając znane i renomowane marki, będziesz mieć pewność, że lotki posłużą Ci znacznie dłużej. Zapraszamy do zapoznania się ofertą sklepu PESport, gdzie znajdziesz produkty najwyższej jakości znanych producentów, takich jak NILS oraz WISH.

Najlepsze lotki do badmintona na wiatr w sklepie PESport

Grać w badmintona można na zewnątrz, ale także w hali. Czasami przeciwnikiem gry na dworze staje się wiatr, który sam ustala trajektorię lotu lotki. Oczywiście w przypadku bardzo silnego wiatru, żadna lotka badminton nie zdoła pokonać takiego żywiołu. Jednak gdy powiewa lekki wiaterek, to możesz wybrać lotki do badmintona ciężkie, które świetnie poradzą sobie z takimi przeciwnościami. Są one nieco cięższe niż normalne lotki, dzięki czemu nie musisz przerywać gry, gdy przyjdą podmuchy wiatru. Bardzo dobrze sprawdzą się także lotki do badmintona na zewnątrz z piór oraz nylonowe. Wybierając lotki do badmintona piórowe marki NILS zyskujesz dobrą stabilność lotu oraz bardzo wysokie właściwości aerodynamiczne. Dobre lotki do badmintona z nylonu także bardzo dobrze poradzą sobie z każdymi warunkami atmosferycznymi. Podsumowując, lotki do badmintona, których będziesz mógł używać podczas wietrznej pogody, powinny być wysokiej jakości. Możesz oczywiście wybrać ciężkie lotki do badmintona, jednak piórowe i nylonowe poradzą sobie z taką samą łatwością, jeśli wybierzesz lotki dobrego gatunku. Warto zainwestować trochę więcej pieniędzy w zakup dobrych lotek po to, żebyś mógł cieszyć się grą kiedy chcesz, bez względu na pogodę.

Profesjonalne lotki piórowe do badmintona

Lotki do paletek są różne. Jeśli jednak grasz często i opanowałeś już dobrze centrowanie, to powinieneś wybrać profesjonalne lotki do badmintona. Lotki z piór, bo o nich jest tutaj mowa, zapewniają dużo lepszą kontrolę i kierunek lotu niż lotki nylonowe. Piórowe lotki badminton wykonane są z naturalnych materiałów. Jak sama nazwa wskazuje, zbudowane są z piór oraz z naturalnego korka. Oczywiście najlepszej jakości lotki wykonane są ze szczegółowo wybranych piór, co sprawia, że jest to produkt najwyższej jakości, a dodatkowo wytrzymały i trwały. Najważniejszymi zaletami lotek z piór są świetne właściwości lotne, a także przewidywalność lotu oraz kontrola lotu. Niestety babington lotki z piór posiadają także wady. Pierwszą i bardzo poważną z nich jest dość krótka żywotność. Szczególnie jest to zauważalne wśród graczy, którzy nie opanowali gry w badmintona w dość wysokim stopniu. Podczas uderzania lotki, musisz bardzo dobrze mieć opanowaną technikę odbijania. Wówczas lotka posłuży Ci znacznie dłużej. Drugą wadą takich lotek jest ich cena. Są one znacznie droższe od lotek nylonowych. Cena oczywiście jest wyższa, gdyż materiały użyte do produkcji lotek z piór są naturalnego pochodzenia. Dlatego nie mogą one kosztować tyle samo, co lotki syntetyczne. Jednak lotki do badmintona z piór pomimo tych dwóch wad, wybierane są częściej niż syntetyczne. Grając nimi masz dużo większa frajdę z gry, doskonalisz swoją technikę oraz umiejętności. Parabola i celność uderzenia w znacznym stopniu przewyższają parametrami lotki syntetyczne. Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętność gry w badmintona, to powinieneś zacząć grać regularnie i najlepiej w hali sportowej. Powietrze w hali ma także znaczenie, jeśli chodzi o zachowanie lotek z piór. Będą one latały znacznie szybciej w miejscu wilgotnym i dusznym. Możesz oczywiście spowolnić taką lotkę poprzez wyłamanie kilku lub wszystkich czubków piór. Kupując profesjonalne lotki, zwróć uwagę na ich oznaczenia. Lotki posiadają swoją prędkość, która jest odpowiednio oznakowana. Badminton lotka z piór dzieli się na: wolną, średnią i szybką. Lotki wolne oznaczone są liczbą 76, lotki średnie – 77, szybkie – 78. Lotki nylonowe także posiadają różne prędkości lotu. Tutaj jednak oznakowanie jest inne niż w przypadku lotek z piór. Lotki syntetyczne dzielą się ze względu na szybkość lotu według kolorów. Kolor zielony to lotka wolna, niebieski to lotka średnia, a kolor czerwony posiadają lotki szybkie.

Jak robione są lotki ciężkie i piórowe do badmintona?

Piórowe lotki do badmintona oczywiście zrobione są z piór gęsich lub kaczych. Dzięki temu są dużo bardziej precyzyjne niż lotki nylonowe. Ale właściwie ile piór ma lotka do badmintona? Na jedną lotkę używa się 16 piór. Pióra powodują, że gra jest bardziej dynamiczna, co sprawia, że jakość gry jest znacznie wyższa. Baza lotki wypełniona jest korkiem. Najczęściej jest to korek naturalny, ale zdarza się także, że używany jest w tych lotkach również korek syntetyczny. Korek powoduje, że lotki są bardzo dobrze wyważone. Przekłada się to w bardzo dużej mierze na precyzję oraz stabilność lotki. Oczywiście doskonałe wyważenie lotki, to także znacznie lepsza dynamika uderzeń. A lepsza dynamika uderzeń, to emocjonująca rozgrywka. Badminton lotki ciężkie produkowane są z materiałów syntetycznych. Nasadka wykonana jest z gumy, co sprawia, że lotka jest ciężka, a dzięki temu możesz używać jej podczas wietrznej pogody. Lotki te są naturalnie cięższe niż lotki lekkie. Przeznaczone są one do gry amatorskiej. Świetnie sprawdzają się w zestawach do badmintona dla całej rodziny. Powinieneś je wybrać, jeśli często podróżujesz i wyjeżdżasz na wakacje. Bardzo dobrze sprawdzą się nad morzem na plaży, gdzie wiatr jest nierozłącznym elementem krajobrazu. Jeśli planujesz zakup rakiet do badmintona, to pomyśl od razu o zapasowych lotkach, które na pewno Ci się przydadzą. Lotki do gry amatorskiej nie są dużym wydatkiem. Jednak robiąc zakupy, wybierz produkty znanych i renomowanych producentów. Znane marki są gwarancją doskonałej jakości, co znacznie przedłuża żywotność produktu. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na lotki ciężkie, nylonowe czy piórowe badminton jest grą, która przynosi wiele radości, a także korzyści zdrowotnych. Gdyż ruch na świeżym powietrzu jest najlepszą forma spędzania wolnego czasu.