Badminton

 

Badminton to ciesząca się popularnością forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Do rekreacyjnej gry niezbędne są wyłącznie rakietki do badmintona, lotka oraz trochę wolnego miejsca np. w ogrodzie. Ruch to zdrowie, a badminton dowodzi, że także nie lada przyjemność. Koniecznie musisz spróbować!

Produkty

Jest 43 produktów.

Pokazano 1-40 z 43 pozycji

 

Badminton – dlaczego warto w niego grać?

Badminton jest bardzo znanym i lubianym sportem. Aby w niego grać, potrzebujesz jedynie dwóch rakiet i lotki. Oczywiście do gry potrzebny jest także kompan. Jest to także bardzo dobra forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu z całą rodziną. Gra nie jest skomplikowana i może grać w nią każdy w każdym przedziale wiekowy. Badminton posiada wiele zalet. Jedną z nich jest to, że nie musisz posiadać dużych środków pieniężnych na zakup sprzętu do gry. Wystarczy, że odwiedzisz badminton sklep PESport i znajdziesz tam gotowe zestawy do gry w atrakcyjnych cenach. Grając w badmintona możesz w łatwy i przyjemny sposób wzmocnić swoje ciało, wyrzeźbić sylwetkę i znacząco poprawić kondycję fizyczną. Godzinna gra, oczywiście w zależności od jej intensywności, pozwala na spalenie prawie 500 kalorii. Dlatego warto w nią grać, a po kilku tygodniach zobaczysz niesamowite efekty nie tylko zewnętrzne. Ruch na świeżym powietrzu to także poprawa zdrowia. Pojemność płuc się zwiększy, a Twoje samopoczucie znacząco się poprawi. Każdy ruch wywołuje dodatkowe endorfiny, które sprawiają, że stajesz się szczęśliwszy. Podczas gry angażujesz do pracy mięśnie nóg, pośladków i ramion. Dodatkowym atutem jest także poprawa koordynacji ruchowej, koncentracji i refleksu. Bo przecież, żeby dobrze odbić lotkę, musisz szybko i sprawnie ocenić jej trajektorię lotu i szybko ustawić się w miejscu jej spadania. Jest to także rozrywka dla całej rodziny, dzięki której możesz spędzać czas ze swoimi dzieciakami. Oczywiście w miarę upływu czasu Twoje umiejętności gry także się znacząco poprawią. Gra w badmintona może stać się nie tylko atrakcją, ale także wyczynowym sportem, w którym będziesz osiągać sukcesy sportowe. Gra w badmintona jest polecana szczególnie dzieciom, które szukają ruchu na świeżym powietrzu. Jeśli złapią przysłowiowego „bakcyla”, to badminton może stać się dla nich sposobem na życie. jest to gra, która integruje. Sprzęt możesz zabrać ze sobą na każdy wyjazd, co sprawi, że szybciej nawiążesz kontakty, a wypoczynek będzie przyjemniejszy i przyniesie ze sobą nowe znajomości. Badminton to przyjemna i pożyteczna gra, która przynosi same dobre rezultaty. A wszystko czego potrzebujesz na początek to dwie rakiety i lotka. Badminton sklep PESport oferuje dobrej jakości zestawy, z którymi będziesz grać przez długi czas.

Jak grać w badmintona?

Badminton sklep online PESport oferuje sprzęt do gry w badmintona, bez którego nie zaczniesz wspaniałej przygody związanej z tą grą. Przede wszystkim potrzebujesz dwóch rakiet i lotki, które znajdziesz w ofercie PESport online sklep badminton. I na początek jest to wystarczający zestaw. Zasady gry, jak i sama gra nie jest trudna. Wystarczy odbijać lotkę do osoby, z którą gramy. Oczywiście musisz robić to tak, aby nie spadła ona na ziemię. Wydaje się proste i w sumie takie też jest. Czasami niektóre osoby potrzebują więcej czasu na opanowanie dobrego i celnego odbijania. Ale trening czyni mistrza! Po pewnym czasie opanujesz też siłę, z jaką należy uderzać lotkę, aby doleciała na konkretną odległość, a także będziesz umiał odbijać ją w zależności od potrzeby mocniej i słabiej, aby zaskoczyć konkurenta. Jeśli stwierdzisz, że to już Ci nie wystarczy, to warto dokupić siatkę do gry w badmintona. Siatka badminton spowoduje, że gra przeniesie się na wyższy poziom, który będzie mógł konkurować z zawodowymi turniejami. Nie potrzebujesz profesjonalnego boiska. Wystarczy ogródek lub podwórko, na którym wyznaczysz boisko. PESport sklep badminton oferuje siatki do gry, które odpowiadają wymiarom siatek stosowanych na meczach. Oczywiście możesz kupić gotowy zestaw, który zawiera siatkę oraz stelaż do jej rozwieszenia. Gra w badmintona to nie tylko rozgrywka dwóch osób. Możesz także grać z drugą osobą i rywalizować będziecie z inną parą lub jeszcze w większym towarzystwie. Grać można wszędzie – na dworze, hali, na wakacjach na plaży. Jedyną przeszkodą, która może stanąć na przeszkodzie jest silny wiatr. Aczkolwiek przy umiarkowanym wietrze możesz wykorzystać ciężkie lotki badminton, które specjalnie zostały tak skonstruowane, aby używać ich przy lekkich podmuchach. Nauka gry zazwyczaj nie zajmuje dużo czasu. Niektóre osoby biorą rakietę do ręki i od razu wszystko im wychodzi. Wszystko zależy od predyspozycji. Jednak badminton należy do tej grupy sportów, która jest przystępna dla każdego, nawet najbardziej opornej osoby.

Badminton sklep online – co znajdziesz w PESport?

Badminton sklep PESport posiada w swojej ofercie produkty znanych i renomowanych producentów sprzętu do badmintona. NILS, WISH i ENERO to marki, które gwarantują wysoką jakość produktów w przystępnych cenach. Dlatego wybierając akcesoria do badmintona warto sprawdzić ofertę sklepu, który zajmuje się sprzedażą sprzętu sportowego i ma duże doświadczenie w tej dziedzinie. W PESport sklep badminton znajdziesz gotowe zestawy do gry w badmintona, rakiety, lotki i siatki. Jeśli gra w badmintona ma być rozrywką dla całej rodziny, to świetnym rozwiązaniem są zestawy rodzinne, w których znajdują się 4 rakiety, lotki oraz siatka ze stelażem. W sklepie znajdziesz także przenośne zestawy, które idealnie sprawdzą się w każdej podróży. Zestaw taki znajduje się w niewielkich rozmiarów walizce, którą z łatwością zmieścisz wszędzie i w prosty sposób przetransportujesz. Jeśli preferujesz ogólnie ruch i zabawę na świeżym powietrzu, to warto wybrać zestawy do gry w badmintona, tenisa i siatkówkę. Jest to propozycja dla tych, którzy lubią urozmaicenie i szybko nudzą się jedną grą. Badminton sklep online PESport to także akcesoria do gry w speedmintona. Jest to gra bardzo podobna do badmintona, jednak rakieta i lotki wyglądają nieco inaczej. Speedminton to połączenie tenisa, badmintona i squasha. Gra jest dużo bardziej dynamiczna i nie używa się w niej siatki. W sklepie PESport znajdziesz wszystkie akcesoria niezbędne do gry w badmintona i nie tylko.

Wymagany sprzęt do badmintona – co należy mieć aby grać?

Sprzęt do gry w badmintona nie wymaga dużych nakładów finansowych. Do gry potrzebna jest rakieta badminton, lotka i siatka, aczkolwiek bez siatki możesz także grać. I to jest wszystko, czego potrzebujesz do gry w babington Cena takiego zestawu to niewielki koszt, rozpoczynający się już od 30 paru złotych. Oczywiście masz wybór jeśli chodzi o rodzaj rakiety, lotek czy siatki. Rakiety są o różnej elastyczności, wadze, balansie, sztywności i wielkości uchwytu. Jeśli jesteś osobą początkującą, to wybierz rakietę uniwersalną, która wszystkie parametry będzie miała uśrednione. Z biegiem czasu i wraz ze wzrostem postępów, będziesz mógł dobrać rakietę do swoich potrzeb. Lotki natomiast są syntetyczne i piórowe. Na początek polecany jest wybór lotki syntetycznej. Jest ona tańsza, a także trwalsza niż piórowa. A wiadomo ,że celność uderzenia na początku może szwankować, dlatego lotka nylonowa wytrzyma więcej nietrafionych uderzeń. Lotki piórowe mają duże lepsze właściwości lotne, dlatego warto je kupić, jak już Twoja gra będzie na dobrym poziomie. Wybierając sprzęt, zwróć uwagę na jego jakość. Pomimo nie dużego wydatku na zestaw do gry, powinien on być dobrze wykonany, abyś mógł się nim cieszyć przez długi czas. Badminton sklep online PESport posiada profesjonalny sprzęt i akcesoria do gry w badmintona. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, to oczywiście w sklepie otrzymasz profesjonalne doradztwo, a także odpowiedzi na wszystkie pytania.